IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Припадник на МВР претепа момче до смрт
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Припадник на МВР претепа момче до смрт

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 29>
Автор
Порака
ljoce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljoce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 12:58
Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:


Originally posted by Kali Kali напиша:

Ова е толку очигледен пример, манифестно, на нашата реалност.Го пишувам ова, го повторувам, и ќе го повторувам....Ако некој сака да се лаже дека живееме во супер држава, реалноста не дозволува такво игнорирање...ваквите случувања не се изродуваат од ништо.Да, секаде има насилство, но Волку насилие, од државни службеници чувари на редот и мирот, волку често, на шака народ и педа земја, кој може да каже дека ваквата наша реалност треба да ја земеме за инцидентна....?Овој народ не живее добро, овој народ живее со изместени вредности, овој народ реагира апатично и дезориентирано на политичките и општествени случувања, што неминовно доведува до тоа да овој народ има премногу гнев во себе....
кали .....колку не се сложувам со тебе....ама ич.......се сложувам дека копукот од алфите кој применил сила и направил кобна грешка треба да се казни!!! но кали дали тебе некој те тепа? дали кејт некој ја тепа? дали мај некој ја тепа ? дали мене некој ме тепа....? значи ако немаш проблем со полиција ....и со законот никој не те задева!!!!!!!! тоа е јасно...... нагласувам ЈАС СУМ УБЕДЕН дека АЛФАШОТ е крив и треба да биде најстрого казнет!!! нека му е лесна земја на момчето.....и нека почива во мир.....тагано зошто си сигурна дека АЛФАШОТ не го бркал момчето поради продажба на некоја дрога па да е уште некоја потешка по која може да посегне уште некој млад живот.... дај боже да грешам и да не му псе превртуваат коските на момчето поради мене.....но не смееме да го обвнвуме и да донесуваме заклучоци.....никој не бега од полиција без причина па ниту полицијата дошла  и некого затоа што си лижел сладолед или пиел сокче го бркала!!! значи пак ке кажам не треба да се глобализира дека АЛФИТЕ се тепачи....на кој ке стигне..... грешка има....во оовј случај и јас мислам дека алфашот е крив и убеден сум....треба да плати поради тоа ....со најсторга казна....некој да поведе сметка за тоа како се однесуваат алфите........ но никој не бега од чиста мира од полиција!!!!! затоа не глобализирја дека сите АЛФИ ИЛИ ПОЛИЦАЈЦИ СЕ ИСТИ!!!!па поради тоа и цело МВР и цел систем ни смрдел!!!
Можеме да си претпоставуваме се... Но доколку убиството се случилоо на официјална акција тогаш би требало МВР да биди информирано за настанот. Под претпоставка ако системот функционира нормално. Но биди сигурен дека нема да се пријават самите Алфи , потребна е внатрешна контрола која ќе го истражи детално случајов.Јас не сум информиран за такво нешто од новинариве.
Се што било,поминало и се што ќе биди ќе помини.
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 13:00
јас мислам треба да отвориме група....јадев СЛАДОЛЕД...пиев сок си седев на клупа дојде АЛФАШ и матер ми еба ......
Кон врв
ljoce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljoce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 13:01
Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:

јас мислам треба да отвориме група....јадев СЛАДОЛЕД...пиев сок си седев на клупа дојде АЛФАШ и матер ми еба ......

Точно така...
Се што било,поминало и се што ќе биди ќе помини.
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 13:05
http://www.netpress.com.mk/vest.asp?id=87481&kategorija=1



и сега??????????????????????????????????????????????????????????????????????????????????
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 13:07
пу пу извини не се важи............................................. немам коментар стварно ....................
Кон врв
ljoce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljoce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 13:11
Шо не се важи бе ... Па човек е отепан бе еееј...
Се што било,поминало и се што ќе биди ќе помини.
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 13:14
тоа значи дека тепаниот.....воопшто не е мртов!!! дека се работи за различни случаи ?????????? читаш?????????? СЕВДОКОТ што излезе вчера на А1 бил и дома го видел Даниел.... како што пишува....... или па лажат..... и мајката и таткото на детето кријат дека е мртво ......мислам..... впрочем и темата е ПРЕТЕПАЛ ДО СМРТ..... мислам....незнам....не ги бранам алфит стварно....ако беше вистина ....ке сакав копукот жив да го запалам на плоштад.....ама .....ете што сега?????????? што правиме со испревтувањето на работите.....до вчера беше мртов....сеа не.....сеа е некој друг....абе....македонче одма да се плука.....јас сум рекол.......за нас само АТОМСКА!!!!


Изменето од KUKOC7 - 07.Јуни.2011 во 13:18
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 13:18
Починатото момче не е Даниел?!

Блокирани улиците на Скопје

Ова станува многу сомнително. Се запали искра, а потоа сведокот го менува исказот...

Не треба да брзаме со реакции, додека истражниот судија не донесе одлука, базирајќи ја на резултатите од обдукцијата.

Изменето од Македон - 07.Јуни.2011 во 13:19
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 13:24
гарант ке испадне дека јадел сладолед ....затоа го истепале ........ јас сум рекол и стојам на тоа мислење за нас макеоднците.......само АТОМСКА БОМБА....тоа ни е спас!!!
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 13:27
Еве што вели Точка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 13:30
Originally posted by fiks fiks напиша:

Еве што вели Точка



АТОМСКА!!! ништо друго.... само АТОМСКА......дури ни јас не се ослободувам од одговорноста што сум македонец.....и за мене важи исто......за сите нас САМО АТОМСКА!!! до кога бре вака?


Изменето од KUKOC7 - 07.Јуни.2011 во 13:31
Кон врв
ljoce Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Мај.2011
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 197
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ljoce Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 13:32
Originally posted by KUKOC7 KUKOC7 напиша:


Originally posted by fiks fiks напиша:

Еве што вели Точка

АТОМСКА!!! ништо друго.... само АТОМСКА......
Malku e atomska... Па уште ако прерасне во меѓудржавен инцидент..


Изменето од ljoce - 07.Јуни.2011 во 13:34
Се што било,поминало и се што ќе биди ќе помини.
Кон врв
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 13:34
- И јас бев сведок на бруталниот настан кој се случи завчера на плоштадот. Дечкото кој беше тепан премногу ми личеше на еден мој познаник. Премногу се загрижив па па почнав по другари да прашувам дали фамилијата на Даниел е известена. Повратниот одгвор ми беше дека Даниел е жив. За да се уверам лично отидов со неколку другари кај него дома и навистина се испостави дека не е мртов. Се препознав и се извинувам што пласирав таква информација, која се рашири во јавноста - раскажува сведокот за Нетпрес.

Се извинувам бе......Ц Ц Ц Ц Ц Ц Ц готово крај за денес на оваа тема.....од сеа ке јадам сладолед....и ке чекам да ме тепаат!!!! поздрав од мене!


Изменето од KUKOC7 - 07.Јуни.2011 во 13:35
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јуни.2011 во 13:35
Originally posted by fiks fiks напиша:

Еве што вели Точка



Ако новинарката била сведок, треба да биде легитимирана и повикана да даде исказ пред истражен судија. Не може да се затскрива никој зад професија или било што кога се во прашање вакви работи
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 29>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.