IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Свет
  Активни теми Активни теми RSS - Убиен Осама Бин Ладен
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Убиен Осама Бин Ладен

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
Автор
Порака
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Мај.2011 во 19:55
Убиен духовниот лидер на талибанците?!
 
Како што пренесува авганистанската приватна телевизија „Толо“, духовниот водач на талибанците, Мула Омар, денеска бил убиен во Пакистан
 

 
 
Според информациите на телевизија, Омар бил убиен на пат од авганистанскиот град Куета кон провинцијата Северен Вазиристан. Кусо време по објавување на информацијата, талибанците соопштиле дека тоа не е точно, дека Омар е жив и се наоѓа во Авганистан.

„Информациите за убиство на Амир ул Моеминин (Омар) се неточни. Тој е жив и здрав“, изјавил портпаролот на талибанците, Мухамед Јусуф, за авганистанска исламска новинска агенција.

Новинската агенција „Ројтерс“, повикувајќи се на изјава на разузнувач, објави дека пакистанските безбедносни служби неможат да ги потврдат информациите дека талибанскиот духовен водач е ликвидиран.

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Мај.2011 во 21:39
ми е гајле мене многу дали го утепале Американците Осама или не, исто како што не ми беше гајле дали им срушиле две кули кои заедно со Перл Харбор се единствената штета која ја имаат претрпено Американците на своја земја
светов премногу е напатен и многу луѓе или се мизерни, или пак настрадале во војни и природни катастрофи за да слушаат за самобендисаниве Американци кои секој ден ни го тапат мозокот со нивните проблеми кои сами си ги создаваат

и камо да поживееше Осама уште малку, да се посмеев уште малку на бесмисленоста на Американскиве војни и тоа како си играат жмурка со светов
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2011 во 15:51
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Potsetete se kako ischezna Rimskata imperija... i toa koga nikoj ne veruvashe deka toa bilo koga kje se sluchi.

Istorijata postojano se povtoruva.



Римската Империја по смртта на св.Цар Контантин Велики беше доволно расклатена и со најмувањето на варварските племиња како платеници веќе се наѕирал нејзиниот крај. Не случајно истата не можела да ја практикува власта на сета своја територија и постојано била во некаква воена состојба.

Случајот со САД мислам дека е сосема различен. Американската политика е конзистентна, цврста и успешно ги остварува сите замислени цели. Од друга страна, САД немаат внатрешни проблеми поради етнички, верски или други причини и како слободно можеме да кажеме дека се стабилна и моќна држава. За економијата и да не говориме.

Изгледите САД да пропаднат се еднакви на нула.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2011 во 16:57
Originally posted by Македон Македон напиша:

...........Случајот со САД мислам дека е сосема различен. Американската политика е конзистентна, цврста и успешно ги остварува сите замислени цели. Од друга страна, САД немаат внатрешни проблеми поради етнички, верски или други причини и како слободно можеме да кажеме дека се стабилна и моќна држава. За економијата и да не говориме.

Изгледите САД да пропаднат се еднакви на нула.
ama,...nekoj toa ne moze da go sfati !
 
...iako SAD nemaat nikakva  vrska so takvi i slichni imperii( kako britanskata)!
 
...tie se ....ednostavno kazano, samo....silni !
 
 
...i nikogo ne drzat so sila od onie 50 koi gi ''stvaraat'',...pa, da se raspadne ...!
 
...i kaj ke odi be, eden texas ili kalifornija?...mozebi u mexico?....ili ''sami"изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2011 во 18:54
Server Error in Forum Application
An error has occured while writing to the database.
Please contact the forum administrator.

Support Error Code:- err_SQLServer_save_new_post_data
File Name:- new_post.asp

Error details:-
Microsoft OLE DB Provider for SQL Server
Timeout expired



Епа ме мрза сега да го пишувам по 100000000000000000 пат истиот пост.
Ќе бидам кратка и тука ќе пишам , zabegan , апсолутно се сложувам со она што го имаш пишано во темата за Осама Бин Ладен.

И мене ми е пукнат филмот од американците кои си мислат дека се во центар пажња и дека цел УНИВЕРЗУМ се врти околу нив.

Баш ми фали Бин Ладен, штета за човекот




Баш чудно што не ти фали секој неивно загинат човек туку овој брадестиов....а и неможе до тооолку да фали единстено ако не си ги познавала(морав тука да пренесам од критиките)
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2011 во 14:12
.....ovaa princesava me iznenaduva vo posledno vreme,....kako da ne e ona ...taa,..изненадувањезбунетост
....se si mislam deka i vo teroristi ke ''pomine '' da moze,тага
 
...kako onaa amerikankana ....od bogato semejstvo ,...shto se prikluchila na svoite otmichari...odamna beshe toa....збунетост
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2011 во 11:38
Нов удар за Ал Каеда 
 

Фазул Абдула Мохамед се сметаше за најбараниот терорист во Африка и шеф на огранокот на теористичката мрежа Ал Каеда во Источна Африка. Убиството на Сомалиецот САД го оценуваат како значаен удар врз терористичката мрежа.

---------------------------------------------
 
Баш ми е ќеф дека американците ја направија Ал Каеда лом аплауз 
 
Еден убиец помалку на оваа земја
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2011 во 06:49
Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Potsetete se kako ischezna Rimskata imperija... i toa koga nikoj ne veruvashe deka toa bilo koga kje se sluchi.

Istorijata postojano se povtoruva.



Римската Империја по смртта на св.Цар Контантин Велики беше доволно расклатена и со најмувањето на варварските племиња како платеници веќе се наѕирал нејзиниот крај. Не случајно истата не можела да ја практикува власта на сета своја територија и постојано била во некаква воена состојба.

Случајот со САД мислам дека е сосема различен. Американската политика е конзистентна, цврста и успешно ги остварува сите замислени цели. Од друга страна, САД немаат внатрешни проблеми поради етнички, верски или други причини и како слободно можеме да кажеме дека се стабилна и моќна држава. За економијата и да не говориме.

Изгледите САД да пропаднат се еднакви на нула.


Se plasham deka ne si dobro informiran.

SAD praktichno e bankrotirana drzhava koja denes nalikuva na onaa SSSR koja imashe samo silna armija i iljadnici atomski bombi. Taa vekje so godini uzhiva iluzoren stadardna na smetka na pozajmeni ili iznudeni pari.

Denes Obama maka machi da najde nachin kako da zeme novi krediti za da gi isplati samo pristignatite kamati.

Amerikanskiot dolg se zgolemuva so fantastichna stapka od skoro 4 milijardi dolari na den!

Momentalniot drzhaven dolg po glava na zhitel vo SAD e $46,149. Toa znachi deka edno chetirichleno semejstvo dolzhi okolu 200.000 dolari! Ova ne go zema vo obzir privatniot dolg, kako i stopanskiot dolg megju kompaniite, kompaniite i bankite, kako i megju bankite, za koj nikoj ne zboruva bidejkji ne mozhat krajot da mu go najdat.

Samo za da se sledi prirodniot rast na naselenieto vo SAD treba da se otvaraat sekoja godina najmalu po 100.000 novi rabotni mesta. Namesto toa, se otvaraat samo neshto povekje od edna desetina od taa brojka.

Rabotata dojde do tamu shto emigrantite od Meksiko ne samo shto povekje ne doagjaat vo SAD kako porano, tuku pochnaa da se vrakjaat nazad!

Amerika poleka stanuva zmej od hartija...



Изменето од Messenger - 09.Јули.2011 во 07:04
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јули.2011 во 13:35
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Originally posted by Македон Македон напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Potsetete se kako ischezna Rimskata imperija... i toa koga nikoj ne veruvashe deka toa bilo koga kje se sluchi.

Istorijata postojano se povtoruva.



Римската Империја по смртта на св.Цар Контантин Велики беше доволно расклатена и со најмувањето на варварските племиња како платеници веќе се наѕирал нејзиниот крај. Не случајно истата не можела да ја практикува власта на сета своја територија и постојано била во некаква воена состојба.

Случајот со САД мислам дека е сосема различен. Американската политика е конзистентна, цврста и успешно ги остварува сите замислени цели. Од друга страна, САД немаат внатрешни проблеми поради етнички, верски или други причини и како слободно можеме да кажеме дека се стабилна и моќна држава. За економијата и да не говориме.

Изгледите САД да пропаднат се еднакви на нула.


Se plasham deka ne si dobro informiran.

SAD praktichno e bankrotirana drzhava koja denes nalikuva na onaa SSSR koja imashe samo silna armija i iljadnici atomski bombi. Taa vekje so godini uzhiva iluzoren stadardna na smetka na pozajmeni ili iznudeni pari.

Denes Obama maka machi da najde nachin kako da zeme novi krediti za da gi isplati samo pristignatite kamati.

Amerikanskiot dolg se zgolemuva so fantastichna stapka od skoro 4 milijardi dolari na den!

Momentalniot drzhaven dolg po glava na zhitel vo SAD e $46,149. Toa znachi deka edno chetirichleno semejstvo dolzhi okolu 200.000 dolari! Ova ne go zema vo obzir privatniot dolg, kako i stopanskiot dolg megju kompaniite, kompaniite i bankite, kako i megju bankite, za koj nikoj ne zboruva bidejkji ne mozhat krajot da mu go najdat.

Samo za da se sledi prirodniot rast na naselenieto vo SAD treba da se otvaraat sekoja godina najmalu po 100.000 novi rabotni mesta. Namesto toa, se otvaraat samo neshto povekje od edna desetina od taa brojka.

Rabotata dojde do tamu shto emigrantite od Meksiko ne samo shto povekje ne doagjaat vo SAD kako porano, tuku pochnaa da se vrakjaat nazad!

Amerika poleka stanuva zmej od hartija...



Во право си дека не бев најточно информиран. Дури сега сфаќам дека ситуацијата не е таква каква што мислев дека е, односно дека проблемот е само мало намалување на дефицитот и недостигот на политичка волја за спогодба меѓу Републиканската партија и Демократската партија, со која тие би го намалиле дефицитот и би успеале да се справат со долговите.

Не знаев дека и приватните субјекти се до тој степен задолжени.

Искрено, таквото мислење е резултат на тоа што бев поведен од бранот студенти кои пред некој месец заминаа на привремена работа во САД, па мислев дека е подобрена ситуацијата, а и од одлуките на САД крајно да го олеснат визниот режим за оние кои сакаа да заминат на привремена работа.

Но,најновото обраќање на Обама ги потврди твоите зборови.

Изменето од Македон - 09.Јули.2011 во 15:01
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Август.2011 во 08:33
Ова е интересна вест:

SEAL Team 6 members among 38 killed in Afghanistan

Тие што директно му ја разнесоа лубеницата на Бин Ладен не биле во хеликоптерот, ама припадници на таа елитна единица се меѓу загинатите.
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2011 во 16:40
http://k*rir.mk/svet/vesti/39662-Fokite-koi-go-likvidiraa-Bin-Laden-se-misteriozno-ubieni

ovie pak kazuvaat drugacie
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2011 во 23:36

Samo chitaj, slushaj i uzhivaj... i ne zemaj mnogu na srce.

Bin Laden na koj nekolku pati do sega mu ja skrshija kichmata i pred nekoja godina pakistanskata tajna policija javno objavi deka definitivno mu ja skrshija kichmata, neodamna mu beshe spektakularno skrshena kichmata od fokite i vednash potoa beshe frlen vo najdlabokoto more spored muslimnaskiot obichaj i sega bash na istitie tie foki koi mu ja skrshija kichmata na Bin Laden im ja skrshija kichmata vo helikopter koj nikogash do sega ne bil soboren i vekje sledniot den amerikancite im ja skrshija kichmata bash na istitie muslimani koi im ja skrshija kichmata bash na istitie foki koi mu ja skrshija kichmata bash na Bin Laden.

Tuuu... sega nemame nitu eden zhiv svedok za toa koj komu i kako mu skrshi kichma.





Изменето од Messenger - 21.Август.2011 во 13:46
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Македон Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Caesar Constantinus

Регистриран: 20.Јули.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 9928
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Македон Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2011 во 13:41
Originally posted by Messenger Messenger напиша:


Samo chitaj, slushaj i uzhivaj... i ne zemaj mnogu na srce.

Bin Laden na koj nekolku pati do sega mu ja skrshija kichmata i pred nekoja godina pakistanskata tajna policija javno objavi deka definitivno mu ja skrshija kichmata, neodamna mu beshe spektakularno skrshena kichmata od fokite i vednash potoa beshe frlen vo najdlabokoto more spored muslimnaskiot obichaj i sega bash na istitie tie foki koi mu ja skrshija kichmata na Bin Laden im ja skrshija kichmata vo helikopter koj nikogash do sega ne bil soboren i vekje sledniot den amerikancite im ja skrshija kichmata bash istitie muslimani koi im ja skrshija kichmata bash na istitie foki koi mu ja skrshija kichmata bash na Bin Laden.

Tuuu... sega nemame nitu eden zhiv svedok na toa koj komu i kako mu ja skrshi kichma.


Сето ова создава слика дека тие фоки, кои биле пратени на "оној свет" знаеле имале информација која изгледа не требало да ја видат сечии очи и да ја слушнат сечии уши.

Сепак, сеуште постојат сведоци на она што се случило, а тоа се двете жени кои биле повредени во нападот со кој беше убиен Бин Ладен.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2011 во 13:42
S'e ushte postojat ?
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1234>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,283 секунди.