IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Што прави оваа влада?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што прави оваа влада?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9192939495 200>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2011 во 00:09
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

И тоа не било чии пари... туку народни пари... одвоени од уста на народот, кој и без тоа е осиромашен до коска....
е тоа боли, мои мили поддржувачи на владеачката партија... и 100 стапа по туѓ грб се малце, ама 1 на свој е многу... е кога ќе го осетите тој 1, тогаш ќе знаете зошто сум толку против оваа власт...
..a be..nrg...ti si imal lichna prichinaизненадување,...ama , jas na primer nemam ,...ama , imam protiv toa, shto tie lichno se bogatat na naivnosta na prostiot narod.....
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
amd9850 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Мај.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amd9850 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Мај.2011 во 19:16
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by amd9850 amd9850 напиша:

Зошто сте ситни души, кога оваа влада највеќе досега сработила од било која. Ако ништо друго највеќе внимание им посвети на младите. Претходните гледаа кој е постар на повисока функција да седне.
јас убаво викам, фатете го отчетот во рака и еден по еден ќе ги разгледаме сите „проекти“ на владата, наместо тука да раскажуваме колку добра или лоша била владата, па после сметајте ги сите за ситни души, како сакате...


Отчетот е само огромен доказ дека оваа влада успешно работи.Во Манифестот може да се прочита продолжение на успешната работа.Секогаш ќе има некој кој што мора да мрчи дека нешто не чини.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2011 во 03:02
A vaka nekoj da obrazlozese sto toa vo otcetot e pisano realno ili vistinito pa da diskutirame... inace hartija trpi se... голема%20насмевка
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2011 во 09:46
Работеше..... Работи..... и во иднина ќе продолжи да Работи....
 
.. најдобро  од  сите досегашни влади ....среќа
 
Многу точно ...хартија трпи се ...и критики .....
...и вистински  заслужени .... Пофалби .....намигнување
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2011 во 09:56
No se nekako mi se cini deka site sto ja falat vladata, izbegnuvaat da kazat konkretni raboti.... Poveke mi stoi kako zborenje od inaet, otkolku od poznavanje i znaenje zosto se poddrzuva vladata.....  збунетост
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2011 во 15:51
Вицепремиерот Зоран Ставрески денес во Неготино ја пушти во употреба новата спортска сала во СОУ Кирил и Методиј со што се созадени  услови за изведување на наставата по физичко воспитување.
Спортската сала е во рамки на реализација на проектот финансиран од Владата за изградба на 145 спортски сали низ целата држава. Ова е убава и модерна спортска сала со модерна опрема  подарок од Владата во која ќе можат да тренираат сите ученици..Градоначалникот на Неготино истакна дека сега околу 1000 ученици ќе можат да спортуваат на овој терен. Во Неготино започнаа подготовките за изградба на мултифункционално игралиште за потребите на сите граѓани. Ова игралиште е дел од проектот 100 повеќенаменски игралишта. Градоначалникот соопшти дека овие денови ќе почне изградбата на новиот забавен општински парк.

ццццц....па во Неготино цел живот не се изградило вака....голема%20насмевка


Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2011 во 21:26
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Вицепремиерот Зоран Ставрески денес во Неготино ја пушти во употреба новата спортска сала во СОУ Кирил и Методиј со што се созадени  услови за изведување на наставата по физичко воспитување.
Спортската сала е во рамки на реализација на проектот финансиран од Владата за изградба на 145 спортски сали низ целата држава. Ова е убава и модерна спортска сала со модерна опрема  подарок од Владата во која ќе можат да тренираат сите ученици..Градоначалникот на Неготино истакна дека сега околу 1000 ученици ќе можат да спортуваат на овој терен. Во Неготино започнаа подготовките за изградба на мултифункционално игралиште за потребите на сите граѓани. Ова игралиште е дел од проектот 100 повеќенаменски игралишта. Градоначалникот соопшти дека овие денови ќе почне изградбата на новиот забавен општински парк.

ццццц....па во Неготино цел живот не се изградило вака....голема%20насмевка




Ретроградно на тоа, лани лозарите го фрлаа родот....И оваа година гарантирано нема да поминат поарно...  Гради гради.... А народот тоне ли тоне... на крај ќе си останат салите, спомениците, и се остало, а народ како народ ќе си го побара чарето на друго место...

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2011 во 22:40
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Вицепремиерот Зоран Ставрески денес во Неготино ја пушти во употреба новата спортска сала во СОУ Кирил и Методиј со што се созадени  услови за изведување на наставата по физичко воспитување.
Спортската сала е во рамки на реализација на проектот финансиран од Владата за изградба на 145 спортски сали низ целата држава. Ова е убава и модерна спортска сала со модерна опрема  подарок од Владата во која ќе можат да тренираат сите ученици..Градоначалникот на Неготино истакна дека сега околу 1000 ученици ќе можат да спортуваат на овој терен. Во Неготино започнаа подготовките за изградба на мултифункционално игралиште за потребите на сите граѓани. Ова игралиште е дел од проектот 100 повеќенаменски игралишта. Градоначалникот соопшти дека овие денови ќе почне изградбата на новиот забавен општински парк.

ццццц....па во Неготино цел живот не се изградило вака....голема%20насмевка




Ретроградно на тоа, лани лозарите го фрлаа родот....И оваа година гарантирано нема да поминат поарно...  Гради гради.... А народот тоне ли тоне... на крај ќе си останат салите, спомениците, и се остало, а народ како народ ќе си го побара чарето на друго место...



Osven da zborite od inaet nemate popametna rabota...
Jas sum po poteklo od tamu...i znes stoo...lozjeto ne go platija vinarskite vizbi so koi lugeto uste pred da gi sadat lozovite nasadi pravat dogovor za grozjeto da go predadat kaj niv...
A VLADATA gi dodeli subvenciite,......a da gi nemase i niv  kako vo vremeto na sdsm togas duri bez denar ke bea site...Ne mi kazuvaj ti za toa......да
A gimnazijata vo Neg  e izgradena poveke od 15 godini i funkcionirase bez sportska sala..Znaci srednoskolcite nemaa kade da izveduvaat casevi po fizicko..I prasaj gi sega tie deca dali se zadovolni ili ne..Ako za tebe sportska sala e zaludno potroseni pari i glupost za tie deca ne e...
Fala prijatnoголема%20насмевка

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2011 во 23:07
исправа една грешка што ја направија пред неколку години во еден друг состав, со еден друг министер за образованиетага

Сметководителите се враќаат во училиштата


Дали ќе бидат истите или и ова ќе биде едно партиско вработувањезбунетост
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2011 во 23:19
Вара -тера удбашите си го враќаат крзното,демек сега одебам работава,кој остана жив,че види како ние прајме кога сакаме бркаме кога сакаме врајќаме,бравос.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2011 во 03:00
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Вицепремиерот Зоран Ставрески денес во Неготино ја пушти во употреба новата спортска сала во СОУ Кирил и Методиј со што се созадени  услови за изведување на наставата по физичко воспитување.
Спортската сала е во рамки на реализација на проектот финансиран од Владата за изградба на 145 спортски сали низ целата држава. Ова е убава и модерна спортска сала со модерна опрема  подарок од Владата во која ќе можат да тренираат сите ученици..Градоначалникот на Неготино истакна дека сега околу 1000 ученици ќе можат да спортуваат на овој терен. Во Неготино започнаа подготовките за изградба на мултифункционално игралиште за потребите на сите граѓани. Ова игралиште е дел од проектот 100 повеќенаменски игралишта. Градоначалникот соопшти дека овие денови ќе почне изградбата на новиот забавен општински парк.

ццццц....па во Неготино цел живот не се изградило вака....голема%20насмевка




Ретроградно на тоа, лани лозарите го фрлаа родот....И оваа година гарантирано нема да поминат поарно...  Гради гради.... А народот тоне ли тоне... на крај ќе си останат салите, спомениците, и се остало, а народ како народ ќе си го побара чарето на друго место...



Osven da zborite od inaet nemate popametna rabota...
Jas sum po poteklo od tamu...i znes stoo...lozjeto ne go platija vinarskite vizbi so koi lugeto uste pred da gi sadat lozovite nasadi pravat dogovor za grozjeto da go predadat kaj niv...
A VLADATA gi dodeli subvenciite,......a da gi nemase i niv  kako vo vremeto na sdsm togas duri bez denar ke bea site...Ne mi kazuvaj ti za toa......да
A gimnazijata vo Neg  e izgradena poveke od 15 godini i funkcionirase bez sportska sala..Znaci srednoskolcite nemaa kade da izveduvaat casevi po fizicko..I prasaj gi sega tie deca dali se zadovolni ili ne..Ako za tebe sportska sala e zaludno potroseni pari i glupost za tie deca ne e...
Fala prijatnoголема%20насмевка


А на кој начин склучија договор винарските визби? Со однапред изнудена цена, па ко воли нек изволи... И јас сум од таму не се секирај... Вујко ми наместо да го продаде, а да не го фрла, мораше целото ракија да го испече, и да ја продава литар по литар.... Знаеш која дополнителна мака е тоа? Наместо да го даде топ тан во откупна сезона, винарските визби ала рекет, му даваа смешна цена од 5 ден, за кг..... и тоа е трудот на лозарите? Ееееееееееееејјјј 5 ден за кг, квалитетен вранец, шардоне и што ти уште не..... И? Одговор на тоа, да се пече ракија, да се прави вино за да се извади некој денар? И не е само вујко ми.... Како него беа барем 40-50 %... А за субвенциите кој ги доби? Тој што извади книшка ВМРО или претходно беше од ВМРО? Така ли субвенција се дава на производител?
А за салата во средното школо..... Не викам да не се изгради таа сала, ама дајте им прво леб на децата а после топка во рака.....


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2011 во 11:21
Види вака...ако не ти било јасно...
да ти кажам директ...
Моите кога садеа лозје...земаа лозови насади ов винарска визба Повардарие..со тоа што склучија договор насадите да ги исплатат од набраната реколта, а визбата сама одлучуваше какви насади ќе им даде во зависност од нејзините потреби, при што  се обврза да го откупува целиот род од тие насади...
Од кога беше садено лозјето после некоја година тие рекоа дека веќе не им треба грозје од таа сорта, иако беше сорта за високо квалитетно вино....И така останавме на цедило....
И што се случи...во Неготино , Кавадарци и цела општина лугето варат ракија од кога знам јас за себе...Во времето на БЦ ние две години по ред го предадовме грозјето и парите не ни беа исплатени..
Значи да не го дадевме барем ракија ќе беше сварено..
Само што тогаш немаше ни денар субвенција па сите останаа на цедило без ни еден денар и во целосна загуба...
Значи ти го кажувам тоа што ми било на грб...

А за книшката членска тоа не можеш да ми кажеш ти мене, тука зборувам со факти..Скоро сите луѓе од Неготино и Кавадарци ги знам кој како е определен партиски, а сите земаа субвенции..
Никој не беше исклучен од субвенциите..Немој да зборуваш работи од умот, не си измислувај за инает да збориш кога не ги знаеш точно некои работи......Сите што имаа поднесено документи СИТЕ ДОБИЈА пари......

И уште нешто да не испуштам...Дали во времето кога Бранко не изгради НИШТО ми даде мене леб?????????????ДАЛИ??????????
 Ние децата од тоа време кои живеевме во просечни семејства само ние си знаеме....Уште ни го зема........Нормално без работа ги остави родителите....



Изменето од MyWay - 20.Мај.2011 во 11:24

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2011 во 11:29
Сите што имале поднесено документи добиле пари?
Изгледа јас у Зимбабве живеам, и тука има град Неготино и Кавадарци исто лозарски градчиња, ама пола од народот не земал субвенција.....
Ќе да е до тоа....
А тоа што го кажа дека твоите склучиле пред договор со винарската визба, е за тие што сакаат да почнат....
Но винарските визби се приватна сопственост, и тоа нема врска со субвенционирањето.... Убаво ги слушам луѓето кога сум таму... Ќе прифатеа 5 денари откупна цена за килограм доколку претходно добиеа субвенции.... А вака субвенциите сеуште ги немаат добиено, а грозјето отиде за вино и ракија....
Бтв...... Убаво му рекоа на вујко ми и тие што ги знам.... Одете извадете книшки, гарант пари ќе земете.... А вака ни пари ни грозје....


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Мај.2011 во 11:34
Originally posted by MyWay MyWay напиша:


И уште нешто да не испуштам...Дали во времето кога Бранко не изгради НИШТО ми даде мене леб?????????????ДАЛИ??????????
 Ние децата од тоа време кои живеевме во просечни семејства само ние си знаеме....Уште ни го зема........Нормално без работа ги остави родителите....



Типичен одговор... А дали Бранко ова, дали Бранко она..... Бранко грешеше и го казни ја....
Но грешкиве на малиов се далеку потешки и поиритирачки.....
Имајте доблести признајте дека греши и дека треба да биде казнет.... Економијата во колапс, а државната администрација расте... Задолжени до гуша, а нови партиски вработувања.... Се задолжија на сите страни за да плаќаат плата и пензија, наместо да ја стимулираат економијата. Е кога ќе нема веќе од каде да се набави прилив на нови пари, тогаш ќе ве прашам колку бил добар малиот.....
И на крај... Кој и да дојде после овој, ќе начека екстремно тешка ситуација во државата, зашто нема да знае од кој долг да почне, и со која работа да се зафати....

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9192939495 200>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.