IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Што прави оваа влада?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што прави оваа влада?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9091929394 200>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2011 во 14:05
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

segasnive se 9 godini na celo na drzavava....taka da pola zasluga za kukanjeto e nivna...



Na celo so Nikola Gruevski 5 godini..да

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2011 во 14:13
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

segasnive se 9 godini na celo na drzavava....taka da pola zasluga za kukanjeto e nivna...



Na celo so Nikola Gruevski 5 godini..да

Аааа не мило, се си се брои. Жал ми е што морам да ти опозиционирам за случајов-не може да се бриши историјата. ВМРО беше на Љубчо, тој ги изгази трњата па после му ја предаде на Груевски. Како што наследи партија со членство, така наследи и багаж.
Впрочем во времето на Љубчо за нас буџетарите и не беше така лошонамигнување
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Мај.2011 во 14:30
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

segasnive se 9 godini na celo na drzavava....taka da pola zasluga za kukanjeto e nivna...



Na celo so Nikola Gruevski 5 godini..да

Аааа не мило, се си се брои. Жал ми е што морам да ти опозиционирам за случајов-не може да се бриши историјата. ВМРО беше на Љубчо, тој ги изгази трњата па после му ја предаде на Груевски. Како што наследи партија со членство, така наследи и багаж.
Впрочем во времето на Љубчо за нас буџетарите и не беше така лошонамигнување


a be na nekoi dobro na nekoi loso...koj kolku ima da se pozali drug tolku ima i da se pofali..Megutoa strukturata na Gruevski e 100% porazlicna od onaa na Ljupco...I Ljube Boshkovski bese togas vo vmro dpmne...nego sto i kako da mu broime..збунетост


Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 12:59
Незнам со што тоа оваа влада може да се пофали, кога народот е доведен до питачки стап, ама буквално до питачки стап.
Дојден е моментот каде оваа влада ја интересира и последните 1000 денари од џебот да ни ги извлече.
Па само тргнете по дуќаните низ градов и поразговарајте со сопствениците. Ќе ви кажат дека има денови и без сефте. Кога бил бутик, или продавница за кондури без сефте. Никад. Едвај крпат за кирија, долгови, сметки. Искрено безпарицата и бедата на овој народ се заслуга на моменталната власт, а не на некоја претходна. Ај да се 1 година на власт, па да кажеме дека немале време да исправат грешки од минатото. Ама 6 години на власт, и државата едвај да кубури за плата за јавната администрација (која и тоа како ја преполнија), а од друга страна да се трошат огромни суми на глупави проекти (демек така ќе се привлекувале туристи). Апсурдно и смешно е. Тутунарите, лозарите, млекарите, земјоделците... тие претставуваат 50-60 % од населението на Македонија. Па зарем на нив да им се одзема и последниот денар? И после некој ќе ми каже дека му е супер. Искрено, разговарав со еден пријател. Отворил фирма, и решил човекот да вработи 1 лице. За само 1 ден откако го објавил огласот, на неговиот емаил пристигнале над 600 апликации. И после ќе ми кажете дека тоа е нормално. Одам во продавница во комшии. Си имам муабет со газдата. Го прашувам како иде друже. Ми вика, порано најлош дневен промет ми беше 20-30000 денари, сега тоа ми е најдобар дневен промет во месецот. И сакате да кажете дека тоа е супер... Па погледнете околу себе. Пола ГТЦ се издава или се затвора.... Тоа е доказ дека нешто е убаво во оваа држава?
Казни за локалите од по 5000 евра, казни за прекршоци од по 300 евра. Извршители врчат на секоја страна. Полека народот го губи и кровот над главата. Погледнете малце наоколу, завртете се. Се повеќе млади луѓе или луѓе на 30-40 години старост доживуваат мозочни удари, инфаркти, умираат. Тоа е репер дека е владата е супер.... ?!?!?!?
Немој некој да ми рекол, дека градење споменици, крпење улици, и градење на глупави проекти (извадени од игрици) се успеси на една влада!!!! Во време на криза, во време на безпарица да се трошат народни пари на такви глупости за мене е апсурд, огромен глупав апсурд.... Тоа е доказ, дека владата не мисли на народот, туку дека е алчна да лапне што повеќе парички за себе и да си ја обезбеди иднината на своите внуци, а притоа народот нека лупа глава, од каде ќе најде кеш да преживее цел месец.
Гласноговорниците и подржувачите на оваа влада, нека отворат малце очи. Ако оваа влада ве вработила, запрашајте се од каде наоѓа пари да ве плаќа, зашто кога ќе си замине, ќе ве прашам кој ќе го плаќа долгот што ќе го остави.

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 14:07
Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Илинденска, сега и Партизанска, денес почнува и Методиј Гологанов,
улицата кај Рамстор, и уште еден куп улици кои беа во распаѓаање..
Многу ме интересира БЦ колку метри асвалт направизбунетост
само тони неквалитетно изведен асфалт кој го правеа премногу долго за толку кратки делници со мала површина, одеднаш започнаа многу улици и се створи сообраќаен хаос
а резултатите се минимални, на Теодосија Гологанов иако веќе нема крпеници, асфалтот е како калдрма

да не збориме што градските улици се проблем на градот, на општината најпрво, па потоа и можна соработка со министерството за транспорт и врски, но не се директен проблем на владата на која обврска и е да се занимава со многу други проблеми на државно ниво кои сеуште не се решени, а не со вакви споредни работи, истиот проблем е еден од најголемите во Скопје 2014, што владата се занимава со нешто споредно и нешто што е локален, а не државен проблем

и така улиците ќе си останат исти, а владата ќе се прчи со нешто што не го завршила како што треба, што не бил нејзин проблем и проект кој бил направен колку да биде направен и некој да се фали со него, а не за да има некаков просперитет од него не
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 16:02
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by MyWay MyWay напиша:

Илинденска, сега и Партизанска, денес почнува и Методиј Гологанов,
улицата кај Рамстор, и уште еден куп улици кои беа во распаѓаање..
Многу ме интересира БЦ колку метри асвалт направизбунетост
само тони неквалитетно изведен асфалт кој го правеа премногу долго за толку кратки делници со мала површина, одеднаш започнаа многу улици и се створи сообраќаен хаос
а резултатите се минимални, на Теодосија Гологанов иако веќе нема крпеници, асфалтот е како калдрма

да не збориме што градските улици се проблем на градот, на општината најпрво, па потоа и можна соработка со министерството за транспорт и врски, но не се директен проблем на владата на која обврска и е да се занимава со многу други проблеми на државно ниво кои сеуште не се решени, а не со вакви споредни работи, истиот проблем е еден од најголемите во Скопје 2014, што владата се занимава со нешто споредно и нешто што е локален, а не државен проблем

и така улиците ќе си останат исти, а владата ќе се прчи со нешто што не го завршила како што треба, што не бил нејзин проблем и проект кој бил направен колку да биде направен и некој да се фали со него, а не за да има некаков просперитет од него не


Незнам зошто толку се прави споредба со БЦ или ЉГ или други.... Тие не направија ништо и си ја платија казната за тоа... Дајте проекти од оваа влада, нека не биде изговорот А БЦ ОВА, А БЦ ОНА...... Тој што работи не се занимава со другите... Ако јас работам како што треба, тогаш нема да се замарам со тоа што рекле другите, зашто знам дека работата ја извршувам правилно и знам дека завршеното ќе наиде на позитивен фидбек кај народот. А ако не работам ништо и притоа се занимавам со рекла казала тогаш изговорот т.е грешките ќе ги барам некој друг.... Па дома ако јас правам сам на себе проблеми, нема да ми биде крив комшијата....
Едноставно глупи се изговорите БЦ па БЦ па БЦ..... Дајте одговор на тоа што е добро сработено за овој народ..... А народот ќе каже самиот кој мисли дека е најдобар, зашто и тој не е слеп веќе.

Не го бранам БЦ зашто и него не можам да го поднесам, ама па ова ептен не се издржува.... Дајте нешто ново, нешто тазе, нешто асално... од овие двајца ми е препукнат филмот....


The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 20:22
така бе човек кажи им, не можат тоа да го разберат веќе пет години да

а и нема врска, еве јас мислам дека убаво пишав, ако така ги разгледаш сите проекти на владата, ќе видиш дека ништо немаат направено повеќе од некој претходен, се е само мачкање на очи, дали десет проекти може да се извадат како подобри, се друго е за во канта

исто како ништо да не направиле, што ги става на исто ниво со претходните кои ја сочинувале владата
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
amd9850 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Мај.2011
Статус: Офлајн
Поени: 2
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај amd9850 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 23:18
Зошто сте ситни души, кога оваа влада највеќе досега сработила од било која. Ако ништо друго највеќе внимание им посвети на младите. Претходните гледаа кој е постар на повисока функција да седне.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Мај.2011 во 23:44
Originally posted by amd9850 amd9850 напиша:

Зошто сте ситни души, кога оваа влада највеќе досега сработила од било која. Ако ништо друго највеќе внимание им посвети на младите. Претходните гледаа кој е постар на повисока функција да седне.



Да да гледаат за помладите, ама за своите помлади, и нивните идни помлади.... Кое гледање жити кариера... Па пола младина бега од државава, јас убаво пишав, за 1 работно место за само 1 ден аплицирале 600 кандидати... и што уствари ситничариме... Па што е крупно, ако не е безпарицата и очајот...? Зарем крупно е да се изврши масовно самоубиство, или од очај народот да се крене на бунт? Тоа ли е крупно, а очајот на народот не е? Зарем не е крупно што веќе 60 % од населението е во категорија на сиромашни? Што е за тебе ситничарење а што крупнење на работите...
Се виде на митингот денес (колку и да не го сакам СДСМ) колку е народот задоволен од ВМРО и оваа влада...

The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2011 во 14:50
..го одврза кесето пред избори.
како само можеше....
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2011 во 16:31
...so troshenjeto bez sekakva kontrola ,...chovek samo sé povekje ja antipatizira!
 
...toa ,pravi !да
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2011 во 17:13
И тоа не било чии пари... туку народни пари... одвоени од уста на народот, кој и без тоа е осиромашен до коска....
е тоа боли, мои мили поддржувачи на владеачката партија... и 100 стапа по туѓ грб се малце, ама 1 на свој е многу... е кога ќе го осетите тој 1, тогаш ќе знаете зошто сум толку против оваа власт...
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2011 во 17:21
Избори се ближат и секако се реновираат дел од патишта,
се крпат дупки,
се прават тротоари онаму каде никогаш ги немало...
мачкање очи.
Зарем треба да имаме секоја година избори за да се преземе нешто во држававазбунетост
Ај може ќе им текне да го средат и "автопатов" Велес - Скопје пред изборивечекање
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Мај.2011 во 19:45
Originally posted by amd9850 amd9850 напиша:

Зошто сте ситни души, кога оваа влада највеќе досега сработила од било која. Ако ништо друго највеќе внимание им посвети на младите. Претходните гледаа кој е постар на повисока функција да седне.
јас убаво викам, фатете го отчетот во рака и еден по еден ќе ги разгледаме сите „проекти“ на владата, наместо тука да раскажуваме колку добра или лоша била владата, па после сметајте ги сите за ситни души, како сакате...
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 9091929394 200>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,297 секунди.