IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Колку пријателите ви се навистина пријатели
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку пријателите ви се навистина пријатели

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 14>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2010 во 11:10
Пријател може да ми биде само лош човек кој е свесен дека е таков и си ја контролира лошотијата
Кон врв
connected Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2787
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај connected Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2010 во 11:32
ќе ми текне пак на репликата од Легија, кога Архангел Михаил му вели на Ангел Гаврил: „Ти му го даде тоа што Тој го сака, а јас тоа што му треба“ да
и ќе кажам: вистинските пријатели секогаш се спремни да ни ја кажат вистината во лице наместо да не поддржуваат во секоја наша ситуација, особено негативна. вистинскиот пријател секогаш те насочува правилно.
од многуте кои ги имав во минатото, останаа само оние кои секогаш ми ја кажуваа вистината во лице.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2010 во 11:53
ma postuvam samo zenski prijatel i oti me ceni ke mi dae 
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јуни.2010 во 19:26
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Дали се сомневате, дали сте наивни?
Дали ве изневериле, дали ве предале?

едноставно, колку пријателите ви се всушност пријатели?


Секогаш се сомневам. На моменти сум наивна.

Ме изневериле, ме предале. И тие луѓе не се повеќе во мојот живот. Нема место за предавници.
Колку пријателите ми се пријатели..е тоа не можам да го кажам. Имам малку пријатели за кои можам да кажам дека ми се вистински пријатели. Луѓе со кои славам за успехот и луѓе кои плачат со мене кога ќе изгубам. Но само една личност ми е најдрага. Со неа сме поминале се во животот. среќа
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Март.2011 во 22:18
Jас сум добар пријател. Ако моите пријатели сакаат да скокнат од мост, јас нема да скокнам со нив, јас ке бидам долу да ги фатам.
always look on the bright side of the life!
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2011 во 13:08
од толку луѓе околку мене, само една личност ја чуствувам како вистински пријател... другото се е... мачкање очи ... за жал
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2011 во 13:13
Не можам да бидам со луѓе кои не ги чувствувам за искрени пријатели, и со кои не можам да најдам заедничка нишка.... останатите можат да бидат колеги, познаници..но не пријатели.

Значи да...тие околу мене ми се навистина пријатели. Со сите нивни ( и мои) доблести и маани....се што ќе излезе, го решаваме.


Изменето од Kali - 06.Март.2011 во 13:13
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Март.2011 во 22:17
prijateli ...u vistinska smisla na zborot....malku se ....no vredat ...i sekogash se do mene i za arno i za losho ..koga mi trebaat....i sekako isto i jas za niv.onie drugite kako shto veli Kali ....poznanici...postoi nekoja granica   vo komunikacija  so niv.... среќа
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
zajluben Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
eternal flame

Регистриран: 13.Март.2011
Статус: Офлајн
Поени: 44
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zajluben Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Март.2011 во 22:53
Kolku sto gi imam vaka kako najbliski, 12-13. No vistinski prijatel koj me poddrzuva vo sekoj moj poteg i i pokraj toa sto znae bukvalno se za mene, e povtorno tuka da mi bide potpora, e samo eden.

Vistinsko prijatelstvo se naogja mnogu tesko, a vecno - uste potesko.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Март.2011 во 02:24

Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Април.2011 во 13:58
A good friend will come and bail u out of jail...but a true friend will be sitting next to u and saying:-
Damn...that was fun!!!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
marence Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 13.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 365
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2011 во 17:39
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

ma postuvam samo zenski prijatel i oti me ceni ke mi dae 


Толку искрено кажано шо дури заболува
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Април.2011 во 23:50
Prijatelot ti sluzi za da koga imas los den mu go rasipes i negoviot!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
viktorija123 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Nishto Posebno, tuku EDNO

Регистриран: 04.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7300
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај viktorija123 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2011 во 11:16

"Prijatelite se kako zvezdite, ne mozhesh da gi vidish sekogash ama znaesh deka postojat".





Изменето од viktorija123 - 23.Април.2011 во 11:25
There is no doer..... But if you have one, let him do self-inquiry.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.