IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести > Избори
  Активни теми Активни теми RSS - ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ во МК - генерална дискусија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ во МК - генерална дискусија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 36>
Прашање: Очекувате ли предвремени избори во МК?
Одговор Гласови Статистика
30 [54,55%]
25 [45,45%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 23:09

 Kje ima li predvremeni izbori ? збунетост
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 23:10
зар сеуште не ти е јасно?
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 23:13
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

 Kje ima li predvremeni izbori ? збунетост


22 maj ...ili ....29 maj zal mi e dpmnovcinja
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 23:20

 Ne mi e jasno ...nesto ne mozat da se dogovorat не%20знам
   SOLI DEO GLORIA
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 23:21

ТЕМАТСКА ЖУРКА



Да ви кажам право, ние си ги заслужуваме и Бранко и Никола, сe додека се радуваме на 8.000 денари плата. Само да не мора за тие пари странскиот инвеститор да ни ја става главата во машина. Како што направил некој грчки газда во Велешката фабрика за медицинска пластика.
Како со 8.000 денари, покрај храна, да си купиш и весник, да прочиташ некоја книга, да одиш на театар, да го почестиш семејството со ручек во ресторан, да одиш на викенд, да си уплатиш одмор... Како со 8.000 денари да направиш среќен човек? Дали поголема среќа е да му аплаудираш на Груевски или да му пееш на Бранко?
Ова ме потсетува на еден виц кој најдобро го отсликува македонскиот табиет. Отишол Трпе во зоолошка градина. И видел жирафа. Ја гледал, ја гледал, па си рекол: "Не бе, вакво животно не постои!"
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 23:21
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:

 Ne mi e jasno ...nesto ne mozat da se dogovorat не%20знам


Klintonka dogovorila...zatoa patorot dojde ko pokakan
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2011 во 00:08
[QUOTE=Andjelina]
ТЕМАТСКА ЖУРКА



Да ви кажам право, ние си ги заслужуваме и Бранко и Никола, сe додека се радуваме на 8.000 денари плата. Само да не мора за тие пари странскиот инвеститор да ни ја става главата во машина. Како што направил некој грчки газда во Велешката фабрика за медицинска пластика.
Како со 8.000 денари, покрај храна, да си купиш и весник, да прочиташ некоја книга, да одиш на театар, да го почестиш семејството со ручек во ресторан, да одиш на викенд, да си уплатиш одмор... Како со 8.000 денари да направиш среќен човек? Дали поголема среќа е да му аплаудираш на Груевски или да му пееш на Бранко?
Ова ме потсетува на еден виц кој најдобро го отсликува македонскиот табиет. Отишол Трпе во зоолошка градина. И видел жирафа. Ја гледал, ја гледал, па си рекол: "Не бе, вакво животно не постои!"[/QUOTE]
 
 
Значи овој Горан Михајловски секогаш знае на вистински начин да ги објасни работите...да
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2011 во 00:20
е да...само што ретко кој разбира...изгледа
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2011 во 00:43
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

Edno samo ne mi e jasno ...Kako li ke se pojavi pred narodot i ke go UBEDI deka ne go predal narodot ....Kakva li ke mu bide programata ....Ili sledno e Ariel za narodot ...polesno se pere i na poniski temperaturi....

P.S...Tenderot za Ariel e raspisan ....


Znaci majstori ste za izvrtuvanje na rabotite ( poedinci ne site ). Za kakvo toa predavstvo se govori ovde, demek grujo napravil predavstvo za imeto.
Imeto bilo predlozeno od Nimic, Grujo go prifatil zatoa sto znael a i odnapred kaza pred cel narod deka bilo koe ime ke odi na referendum pred narodot a ne kako so napravija komunjarite deveeset i nekoja so BJRM, pred toa so znameto, ustavot i sto li uste ne.

A programata sigurno ke mu bide poarna od komunjarskata, i Amdi Bajram ima podobra programa od komunjarite od prosta pricina so ovie se goli pistoli, ni programa se videlo nekogas od niv, ni nisto.

Da go vidam rosaviot kako ke gi ubedi penzionerite da go glasaat pak, ili roditelite na skolarcite koi so ne plakjaat knigi i prevoz na svoite deca, ili pak studentite na koi im davase vauceri za kompjuteri i da ne nabrojuvam ponatamu.

Ima pravo DameMK, vlasta ke ja dobie onoj koj so dava na narodot, a ne onoj so zimal od nego.


Изменето од Zeksi71 - 01.Март.2011 во 00:48
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2011 во 01:02
па... што знам баш
ај да ги прашаме тутунарите што им дава Грујо
или лозарите
или оризарите
знаеш што им дава?
лавчиња, мовчиња и слични глуповчиња
ете тоа им дава

се чукаат по гради дека името не го даваат
сега - абе го даваме, ама не вака, туку така
ама...
ама....
ама го даваат
оти патриоти се само на муабет




Изменето од Анастеа - 01.Март.2011 во 12:31
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2011 во 01:11
A programata sigurno ke mu bide poarna od komunjarskata, i Amdi Bajram ima podobra programa od komunjarite od prosta pricina so ovie se goli pistoli, ni programa se videlo nekogas od niv, ni nisto.

нормално,програмата е -како да лажеш во 100 чекори а да не ти порасне носот
ах да...посебно онаа,програмата на Амди Бајрам и неговите синови каубојци ,кои затајуваат данок и демолираат кафани ...ама им се може бе

ili roditelite na skolarcite koi so ne plakjaat knigi

не си дофолно информирам ама ти се проштева...далеку си..
јас сум родител на школарец(како ти ги нарекуваш) и не плаќам книги...копирам секој ден материјали оти бато книги НЕМА....не се издадени...веќе втора година


penzionerite
шо бе мило пензионерите???
им ја покачи пензијата???
а цените???


Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2011 во 01:20

ne vi se mesham jas,...izberete i si koj sakate ,ama , na kraj ke bide,...koj ste go zasluzile!

...mislam ,...so pametot shto go imate!

...na nikoj da ne mu padne na pamet i da predlozi da se namalat narodnite paraziti...neshto tvarno, ne ke e vo red so negovata pamet!изненадување


Изменето од Анастеа - 01.Март.2011 во 12:33
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2011 во 01:22
Originally posted by brza brza напиша:

ne vi se mesham jas,...izberete i si koj sakate ,ama , na kraj ke bide,...koj ste go zasluzile!...mislam ,...so pametot shto go imate!...na nikoj da ne mu padne na pamet i da predlozi da se namalat narodnite paraziti...neshto tvarno, ne ke e vo red so negovata pamet!изненадување



e како да се намалат пратениците кога они „доброто ни го мислат“...ама ние слепци ништо не разбираме...се ни е бесплатно,стандардот до небо,фул администрација...а ние прости...ништо не знаеме

Изменето од Анастеа - 01.Март.2011 во 12:33
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Март.2011 во 01:23
и шо ти вика, зекси, криза, криза, па што...
учени сме ние
чудо големо
само нешто ви смета

кажи и Зекси бој
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 36>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.