IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести > Избори
  Активни теми Активни теми RSS - ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ во МК - генерална дискусија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ во МК - генерална дискусија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 36>
Прашање: Очекувате ли предвремени избори во МК?
Одговор Гласови Статистика
30 [54,55%]
25 [45,45%]
Не може да гласате на оваа анкета

Автор
Порака
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 02:19
hahah a be so tolku muabetenje, ke si ima izbori, mada bea nepotrebni, narodot ke si glasa i ke si go kaze svoeto mislenje i ke mu dade poverenje na nekogo da ja vodi drzavata vo nareden mandat.

Nisto posebno za filozofiranje.

Samo me cudi so sega sonot na sekoja opozicija vo svet da ima predvremeni izbori sto poskoro, ovie od nasata takanarecena opozicija, se nesto gledaat da ja odlozat, se nesto im preci, de vakvi uslovi, de onakvi uslovi.

"Rdjavom ku.cu i dlake smetaju" vikaat nasite komsii od sever
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 13:41
Има ,има посебно,зајакот лежел во тоа што дафи дак во УСА го наплескале по газе и сега че го мења името,вчера беше ко покиснат мачор,сега и референдум че прај,арен маж на зборо не си стој,..ама тој е патор
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 13:50
Originally posted by zenmaster zenmaster напиша:


Во интерес на форумот не би сакал да навлегувам во психолшки анализи на членови и секако несакам јас да бидам тој шо ќе ти ја каже вистината во лице.
Дури и да сум ја утнал темата ти си го направил тоа пред мене пошто јас како нормален човек ти кажав според моето гледање на работите за шо не си во право додека ТИ навредуваш и етикетираш и ми кажуваш за некоја `мозочна матрица ` т.е. поим кој си го слушнал а не си го разбрал.
Еве мене ако ме прашуваш Никола нека ги исполни сите барања на опозицијата освен за сметката на А1.


Немав намера да те навредувам со терминот `мозочна матрица `. Ако си се нашол навреден - јавно ти се извинувам.

Мојата поента и до тебе и до сите што коментираат под оваа тема е дека СИТЕ следни предвремени или навремени избори ќе ги добива онаа партија која ДАВА на народот.
(и таа поента потпаѓа под темава затоа што има прашање ЗОШТО ДА ИМА ПРЕДВРЕМЕНИ ИЗБОРИ? ЗА ДА ДОБИЕ НАРОДОТ ПОИШЕ ОД КОЛКУ ШТО ИМА ВО МОМЕНТОВ!)


Кога ќе ми се истопори некој политичар од СДСМ и кога ќе почне да мудрува дека покачувањето на пензиите и платите било малку, дека иако имало субвенции - имало многу протести на земјоделците, дека стадионот, салата „Борис Трајковски“ и спортските сали биле замачкување на очи, дека автобусите во Скопје си ги купил народот сам, дека парите за спомениците подомаќински ќе се потрошеле за медицинска опрема, кога после дојдената медицинска опрема мудрувањето се насочува - еее, ама немаме обучени да работат со таа софистицирана опрема, и ред други „мудрувања“ - моето прашање веќе го поставив:
Што тоа подобро СДСМ ЌЕ направи за народот. Критиките за тоа како и колку сме добиле од ВМРО нема да ни ја избришат меморијата за тоа колку во минатото добивме од СДСМ: НИШТО.

НЕМА поише никакви гооолеми величини, гооолеми лидери, гооолеми спасители (преваранти) од типот на Бранче или љуБче. Во таа смисла и Груевски не го сметам за никаков голем лидер. Само го сметам за политичар кој најмногу до сега исполнилл од тоа што ни ветувал пред избори.

ЌЕ ИМА САМО ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ КОИ ЌЕ СЕ НАТПРЕВАРУВААТ КОЈА ПОВЕЌЕ ЌЕ МУ ДАДЕ НА НАРОДОТ ШТО ГИ ГЛАСА!


П.С. А за кажувањето на виситната во лице: Немој да се воздржуваш. Овде на форумов сме за да си ја кажеме вистината в лице.

Изменето од Анастеа - 01.Март.2011 во 12:28
Illegitimi Non Carborundum
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 13:57
Originally posted by DameMak DameMak напиша:



ЌЕ ИМА САМО ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ КОИ ЌЕ СЕ НАТПРЕВАРУВААТ КОЈА ПОВЕЌЕ ЌЕ МУ ДАДЕ НА НАРОДОТ ШТО ГИ ГЛАСА!

Е со ова се согласувам од едноставна причина што веќе не можат да играат со голем патриотизам. Нивните акции се сведоа на равенство, едни БЈРМ, другите Република Македонија (Скопје)- фала богу што Грците не прифатија (иако уште се прашувам зошто Антонио Милошоски токму сега ва го обелодени пред македонската јавност- оти за ова Еленовски “падна“, па се тужеше со Макрадули и Шекеринсказбунетост).
Сега МОРА да нудат економска програма, сега народот ќе бара подобар стандард.
пс. Јас останувам на ставот дека предвремени избори не се потребни, Груевски и компанија требаше да си го доодат мандатот, па после што ќе даде народот.голема%20насмевка
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 14:05
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by DameMak DameMak напиша:


ЌЕ ИМА САМО ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ КОИ ЌЕ СЕ НАТПРЕВАРУВААТ КОЈА ПОВЕЌЕ ЌЕ МУ ДАДЕ НА НАРОДОТ ШТО ГИ ГЛАСА!
Е со ова се согласувам од едноставна причина што веќе не можат да играат со голем патриотизам. Нивните акции се сведоа на равенство, едни БЈРМ, другите Република Македонија (Скопје)- фала богу што Грците не прифатија (иако уште се прашувам зошто Антонио Милошоски токму сега ва го обелодени пред македонската јавност- оти за ова Еленовски “падна“, па се тужеше со Макрадули и Шекеринсказбунетост).Сега МОРА да нудат економска програма, сега народот ќе бара подобар стандард.пс. Јас останувам на ставот дека предвремени избори не се потребни, Груевски и компанија требаше да си го доодат мандатот, па после што ќе даде народот.голема%20насмевка


Во врска со тоа што се прашуваш зошто баш сега Милошоски го објави тоа со името: Мислам дека спин мајсторите во ВМРО-ДПМНЕ го одбраа моментот кога сите кои мислиме да гласаме на следните предвремени избори за нив (и јас навистина се уште мислам да гласам за нив) - така меѓу-редови, срамежливо да ни ја протурат и информацијата дека предлогот „Република Македонија (Скопје)“ ќе оди (одел) на Референдум.

Еве сега им кажувам:
1. На предвремени парламентарни избори ќе гласам за ВМРО-ДПМНЕ
2. На Референдум за прифаќање на ГЛУПОСТА „Република Македонија (Скопје)“ ќе гласам ПРОТИВ!

Изменето од DameMak - 28.Февруари.2011 во 14:06
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 14:21
Originally posted by DameMak DameMak напиша:


2. На Референдум за прифаќање на ГЛУПОСТА „Република Македонија (Скопје)“ ќе гласам ПРОТИВ!

Нема прилика за гласање, бидејки Грција не го прифаќа тоанамигнување
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 15:22
Originally posted by Gorazd777 Gorazd777 напиша:


Абе пуаа ѕѕуив-ѕи,ти да не знаес повеце за длзавата,па да ти го виде мацоло и знаес дека племиелот по неговата изјава се слетнал со англискиот ,а не америцкиот секлетаул,тој така леце
 
Sigurno poveke od neobjektivnite eksperti i analiticari ovdeсреќа
koi bistrat politika kako sto nim licno im odgovara...
so pocite za isklucocite...


Изменето од Анастеа - 01.Март.2011 во 12:28

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 18:13
Абеееее види сеа немора да бидеш некој стручњак за да ја видиш паторестат политика на дафи дак,а уште помалку стручњак за да видиш што паторо напрај во последен моменат...разбираш



Изменето од Анастеа - 01.Март.2011 во 12:29
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 18:43
http://www.youtube.com/watch?v=mRO8u05nZAs&feature=related
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 19:11
http://www.youtube.com/watch?v=BDZ3jUB0C1M
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
Polar Bear Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Декември.2007
Локација: Канада
Статус: Офлајн
Поени: 1152
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Polar Bear Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 21:01
Originally posted by DameMak DameMak напиша:

........................

ЌЕ ИМА САМО ПОЛИТИЧКИ ПАРТИИ КОИ ЌЕ СЕ НАТПРЕВАРУВААТ КОЈА ПОВЕЌЕ ЌЕ МУ ДАДЕ НА НАРОДОТ ШТО ГИ ГЛАСА!


П.С. А за кажувањето на виситната во лице: Немој да се воздржуваш. Овде на форумов сме за да си ја кажеме вистината в лице.
 
Како да ти ја кажам вистината, а да не се увредиш. Народ е чуден просек ан индивидуи. Сигурен сум дека на најголемиот број на тие индивидуе не им одговара „она што е најдобро за народот“. На македонскиот народ му е правена лоботомија со векови наназад, така да немањето колективен мозок веќе му е во генетскиот код. Политичките партии и понатаму ќе нудат тоа што народот сака да чуе, а кога ќе дојдат на власт ќе удрат во пљачка. А кога ќе ги сменат, ќе плачат и ќе се бунат зошто другите крадат.
 
 
Jа сам за демократију и слободу на говор, сакам песну, пиво, вино, ракију и жене!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 22:46


Ama najinteresnoto e shto narodot gi gleda partiite kako neshto nadvor od nego, nebare se dojdeni od druga planeta ?!?! Kako nivnite chlenovi i rakovostvata da ne se tokmu negovite lugje, kako da ne se negovo ogledalo ?!?!


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 22:59
vo toj slucaj, prasanjeto e, dali koga Ti ili Ti ili Ti bi dosol na vlast, bi bil poinakov???
Mislam, citajki go tvojot post imam vpecatok deka ti ne se stavas sebe si megju narodot, tuku kako da ja procenuvas situacijava od strana
kazi mi, dali TI, koga bi imal vlast, bi bil poinakov od TIE koi se sega na vlast
се' што е убаво во животот е поезија. сето друго е проза
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Февруари.2011 во 23:08
Edno samo ne mi e jasno ...Kako li ke se pojavi pred narodot i ke go UBEDI deka ne go predal narodot ....Kakva li ke mu bide programata ....Ili sledno e Ariel za narodot ...polesno se pere i na poniski temperaturi....

P.S...Tenderot za Ariel e raspisan ....
Без разлика колку страници прочитал учениот човек, никогаш не треба да заборави дека се уште не ни стигнал до првата страна....
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 36>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,344 секунди.