IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - A1 под полициска опсада??
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

A1 под полициска опсада??

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5152535455 56>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2011 во 19:20
hahaha...kaj se ovie shto jadea ..neshto?!

...a be ,..od izmieni mozoci vo zemjava vekje mi e preku k*r!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2011 во 19:31
A mozhebi vo A1 znaeja deka so pribranite materijali od strana na inspekcijata kje sledi neshto vakvo, pa zatoa odnapred zapochnaa so akcijata http://i55.tinypic.com/2qko46a.gif


Vo sekoj sluchaj, obvinitelot ne mozhe da pobara blokiranje na bilo chii smetki bez nikakva osnova. Ostanuva da ne se izbrzuvame so zakluchoci, kako shto napravija nekoi na pochetokot na ovaa tema, tuku da pochekame i da vidime tochno zoshto e napraveno ova blokiranje i so kakvi dokazni materijali raspolaga javniot obvinitel.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2011 во 19:34
Познато ти е ова од негде ?
цитат од нечиј блог: “Баш ме занима што имаат да кажат дечките кои 20 години се бореа за уривање на децата на комунистите.“
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2011 во 19:44
...ke se sfati li konechno deka, rabotata ne beshe tolku do toa shto tamu nekoi pravele finansiski malverzacii , tuku,
 
..najmnogu im beshe na dupmneovcite da ja zamolknat, pa, toa shto ne bilo se chisto na toj plan , im doshlo kako....... shlag na tortata!!


Изменето од brza - 27.Јануари.2011 во 19:45
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2011 во 22:30
Mozhebi si vo pravo brza.

No fakt e deka tamu imalo malverzacii, neli? Barem od vash*te komentari chitam deka toa e nekakva javna tajna.

E sega, politichkiot stav na A1 vo odnos na segashnava vlada e neshto sosem drugo. Toa ne mozhe da gi spasi od krivichnoto gonenje. Ne mozhe nekoj da kazhe "gi zatvorija oti im se politichki protivnici" koga se zatvoreni za stopanski kriminal so koj se zapoznaeni site lugje vo Makedonija.

Nitu mozhe da bide odbrana komentarot "ama ne se samo tie, zoshto ne zatvorat i nekoj od nivnite". Toa e kako onoa "zoshto BBC ja zatvora tokmu makedonskata radio programa?" Ili kako komentarot na bilo koj kriminalec koj bi rekol "zoshto tokmu jas, a ne nekoj od drugite lopovi?"

Za kriminalnite deluvanja postoi zakon i negovoto implementiranje e potreba, a ne privilegija. Nekoj kje bide sankcioniran sega, nekoj utre, a sigurno kje ima nekoj koj kje se prirkie i kje spasi glava. Taka bilo sekogash i shto e najinteresno okolu toa ne pravat tolku golem problem chesnite, tuku kako po nekoe pravilo najchesto onie drugite.



Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2011 во 22:54
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Mozhebi si vo pravo brza.

No fakt e deka tamu imalo malverzacii, neli? Barem od vash*te komentari chitam deka toa e nekakva javna tajna.

E sega, politichkiot stav na A1 vo odnos na segashnava vlada e neshto sosem drugo. Toa ne mozhe da gi spasi od krivichnoto gonenje. Ne mozhe nekoj da kazhe "gi zatvorija oti im se politichki protivnici" koga se zatvoreni za stopanski kriminal so koj se zapoznaeni site lugje vo Makedonija.

Nitu mozhe da bide odbrana komentarot "ama ne se samo tie, zoshto ne zatvorat i nekoj od nivnite". Toa e kako onoa "zoshto BBC ja zatvora tokmu makedonskata radio programa?" Ili kako komentarot na bilo koj kriminalec koj bi rekol "zoshto tokmu jas, a ne nekoj od drugite lopovi?"

Za kriminalnite deluvanja postoi zakon i negovoto implementiranje e potreba, a ne privilegija. Nekoj kje bide sankcioniran sega, nekoj utre, a sigurno kje ima nekoj koj kje se prirkie i kje spasi glava. Taka bilo sekogash i shto e najinteresno okolu toa ne pravat tolku golem problem chesnite, tuku kako po nekoe pravilo najchesto onie drugite.




Јас и тука ќе прашам- Зошто токму македонскиот јазик од толку многузбунетост
И ќе додадам -власта не ја затвори А1- намигнување

Влада: Протестот на вработените од „Перо Наков„ б.б. е злоупотреба на општествената позиција


Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2011 во 23:05
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Mozhebi si vo pravo brza.

No fakt e deka tamu imalo malverzacii, neli? Barem od vash*te komentari chitam deka toa e nekakva javna tajna.

E sega, politichkiot stav na A1 vo odnos na segashnava vlada e neshto sosem drugo. Toa ne mozhe da gi spasi od krivichnoto gonenje. Ne mozhe nekoj da kazhe "gi zatvorija oti im se politichki protivnici" koga se zatvoreni za stopanski kriminal so koj se zapoznaeni site lugje vo Makedonija.

Nitu mozhe da bide odbrana komentarot "ama ne se samo tie, zoshto ne zatvorat i nekoj od nivnite". Toa e kako onoa "zoshto BBC ja zatvora tokmu makedonskata radio programa?" Ili kako komentarot na bilo koj kriminalec koj bi rekol "zoshto tokmu jas, a ne nekoj od drugite lopovi?"

Za kriminalnite deluvanja postoi zakon i negovoto implementiranje e potreba, a ne privilegija. Nekoj kje bide sankcioniran sega, nekoj utre, a sigurno kje ima nekoj koj kje se prirkie i kje spasi glava. Taka bilo sekogash i shto e najinteresno okolu toa ne pravat tolku golem problem chesnite, tuku kako po nekoe pravilo najchesto onie drugite.





Месинџер, ме изненадуваш во последно време. И покрај тоа што живееш во едно демократско општество (со традиција) забораваш дека ФАКТ може да биде судска пресуда а не истрага.
Ако “сите“ знаат за “малверзациите“ на Рамковски, исто така СИТЕ ЗНААТ дека власта го превзема судството под своја контрола и си прави што сака со своите противници.

Многу лесно и често се пишува СИТЕ ЗНААТ, еве јас не знам!!
Бидејки си поинформиран, кажи ни што точно се случува? Кои се тие малверзации и дали судот го докажа тоа или сеуште трае истрагата?

Имам некакво претчувство, дека полека но сигурно, преку ноќ и на сила ни се враќа стариот еднопартиски систем, и тоа оној најкрутиот наречен Сталинистички систем. И не би ме чудело, ако размислам од кое потекло е ............

Едно само да не се заборави, секоја диктатура има свој почеток, развој на настани и свој крај.

Homo homini lupus est...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2011 во 23:12
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:



Многу лесно и често се пишува СИТЕ ЗНААТ, еве јас не знам!!
Бидејки си поинформиран, кажи ни што точно се случува? Кои се тие малверзации и дали судот го докажа тоа или сеуште трае истрагата?



Не може човек се да знаенамигнување
Еве и јас вечерва го слушам директоров како кажува дека не трошел многу , дека било нормално да ги носи на частовка странкитезбунетост Ај сега да видиме ќе ја блокираат ли сметката на македонски шуми, ќе има  ли промена изненадување

Корупциски скандал во Македонски шуми


Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2011 во 23:15
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Јас и тука ќе прашам- Зошто токму македонскиот јазик од толку многу


Ja uzurpirame temava so druga diskusija, no samo kje recham deka ne e prekinata samo programata na makedonski jazik, tuku i na albanski i srpski. Znachi spored nekoi merila odluchile vo ovoj poeriod da bidat prekinati programite na zemjite od centralniot Balkan.

BBC e drzhavna medijska stanica i Britanija ja tretira kako edno od svoite najuspeshni propagandni sredstva. Koi jazichni programi kje bidat prisutni kaj niv zavisi od momentalnite interesi na drzhavata kako i od raspolozhlivite sredstva. Ochigledno vo ovoj moment Birtanija ima najmalu interes da ja pokriva spomnatata teritorija. Makedonskata programa beshe otvorena vo period koj smetaa deka e iskluchitelno chustvitelen za Makedonija, sosedite i britanskite interesi.

kako shto gledame, neshtata se promenile. Spored reakcijata na BBC veruvam deka toa e podobro po nas. Nedaj bozhe da stane nekakva nova balkanska vojna, kje vidish kako nivniot interes kje se vrati nazad so molskavichna brzina.

Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јануари.2011 во 23:27
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Месинџер, ме изненадуваш во последно време. И покрај тоа што живееш во едно демократско општество (со традиција) забораваш дека ФАКТ може да биде судска пресуда а не истрага...


Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Barem od vash*te komentari chitam deka toa e nekakva javna tajna.


Ako toa ne e tochno togash sudskata postapka kje go dokazhe toa.

Zatoa vednash rekov oti:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Ostanuva da ne se izbrzuvame so zakluchoci, kako shto napravija nekoi na pochetokot na ovaa tema, tuku da pochekame i da vidime tochno zoshto e napraveno ova blokiranje i so kakvi dokazni materijali raspolaga javniot obvinitel.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2011 во 00:18
Господа од А 1 телевизија не ми е јасно, зошто топката ја префрлате на друга страна, никој вас не ви ја блокира работата на телевизијата тоа е резултат на рабоата на оној кој ја водел тв, затоа одговорот не е пред ВЛАДА туку токму кај оној кој ве плаќал....ДА НАВИСТИНА Е ЖАЛНО ШТО КЕ ОСТАНАТ МОЖЕБИ МНОГУ ЛУЃЕ БЕЗ РАБОТА , НО ВЛАДАТА НЕ ВИНОВНА ЗА ТОА....ЗАТОА ГОСПОДА НЕ БАРАЈ ТЕ ВИНА ТАМУ КАДЕ ШТО ЈА НЕМА...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2011 во 14:52
За жал, нема да ја догледаме Ферхунденамигнување, чим опозицијата ги зема во заштита отиде А1 на добошизненадување

СДСМ го напушта Собранието поради А1


“Повеќе од два месеци не убедуваа дека во случајот „Перо Наков“ не се работи за напад на медиумите туку за борба против криминалот. Сакам да ве потсетам дека јас лично, во името на СДСМ јавно изјавив дека ако Велија Рамковски го прекршил законот треба да одговара. Зошто блокада на сметките на А1, на Шпиц, Време и Коха е ре?, праша Црвенковски.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2011 во 15:02
А јас едно се прашувам??????

Зошто овие новинарите не му се лутат на нивниот газда кој ги вплетка во овие матни води и заради неговите интереси не можат да добијат плата..Туку Владата им е крива..Кај е свеста незнам...
Претседателката на Основниот суд Скопје 1, Лидија Неделкова изјави дека замрзнувањето на сметките на 11 фирми од Перо Наков е законско и по барање на Јавното обвинителство..
Е па добро бе што да се прави кога има таков криминал..?????????

Како да се постапи...........??

Сметките се замрзнати има малверзации со парите...телевизијата кој за затворилзбунетост.....нели има програма........


Изменето од MyWay - 28.Јануари.2011 во 15:04

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јануари.2011 во 15:48
Za zhal, Crvenkovki so poslednata izjava vo posocheniot link ne samo shto se pravi udren, tuku dokazhuva deka nema osnovni zakonski poznavanja i otvoreno zastanuva vo odbrana na rabotnite organizacii koi praktikuvale nezakonsko rabotenje. Verojatno igra na kartata deka taka kje gi privleche nezadovolnite rabotnici koi kje ostanat bez rabota i kje se pretstavi kako nekakov makedonski borec za pravda koj se grizhi za dobroto na narodot.

Zhalno za nego, a ushte povekje za SDSM, koi ne naogjajkji sila da napravat temelna vnatreshna rekonstrukcija, prodolzhuvaat vo zemanjeto aktivno uchestvo i podrshka vo kreiranje nepotrebni tenzii i krizi vo makedonskoto opshtestvo.


Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5152535455 56>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.