IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Бумбар и слободата на говорењето
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Бумбар и слободата на говорењето

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
Автор
Порака
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јуни.2010 во 15:43
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Originally posted by ФорумскаБаба ФорумскаБаба напиша:

Емисијава толку ме нервира. Се едни исти луѓе се јавуваат. Не знам како некои луѓе не приметуваат колку е провидно сето тоа, па ја оценуваат емисијава како добра.Замислена: не знам дали имаш приметено дека "народот" за кој што збориш, се всушност 30-40 исти луѓе.замисленост


30 - 40 луѓе во БУМБАР... Турбо демократија


Заради вакви будалаштини и им е падната гледаноста, сигурно повекекратно, но не е важно кога во прашање е политика а не медиумска презентација.Така си е тоа кај нас.
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јуни.2010 во 12:22
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

Ф. Бабо...зошто да се нервираш без потреба ...изненадување

смени канал   и ...решен проблем....намигнување
 
Но баш ме интересира ...што е тоа  ... што те ..тера  да гледаш и да се
..... нервираш ....плазење


голема%20насмевкаголема%20насмевка
Не дека се нервирам многу, туку тоа е повеќе како досада што ме убиваплазењеплазење, па преминува во мала нервозанамигнување

голема%20насмевка
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2011 во 17:20
 
 
  Не сум во можност постојано да ја гледам емисијава...
...но тогаш кога ја гледам и кога ќе се јави дедо Ѓоре од Охрид...
ми е мерак да го слушам ........среќа.....
 
 Тања ..израсна и созреа  ...со  Бумбаров... и ми се  бендисува
што сега  е многу  .... поодлучна .... за разлика од нејзините почетоци намигнување
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 20:01
богами, емисијава е толку добра што и јас, ако би имал пари би си направил емисија на тв во која ќе си пуштам луѓе да ги фалат моите дела и ќе ги плукаат сите што мислат спротивно, а кој ќе сака да пројаде бурек, одма го исклучувам...
глупости бе еј... дај нека преќинат да ги загадуваат нашите медиуми со вакви политички манипулации, без разлика за кого се направени...

а инаку, најдобар гледач што според мене се јавил во емисијата, беше еден што кога се јави рече „леле колку е убава водителката, ви ја обожавам емисијата“ и т.н. пофалби... ама после, кога се отвори, ја збуни водителката и верувам и другите кои работат таму газење%20од%20смеење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2011 во 22:20
Originally posted by zamislena zamislena напиша:

 
 кога ќе се јави дедо Ѓоре од Охрид...

И чичко Љубе од Велес, па  дедо Митре од Кичево, тетка едикоја од Штипнамигнување
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 00:08
Има еден што се претставува како Владо Павлов,е он незнам дали воопшто нешто работи,затоа што секојднево во сите телевизии во сите емисии во живо,во секое време,почнувајќи од утринските програми,па се до вечер во јади бурек. Редовно се јавува,нема утка.Многу е досаден,како расипана плоча е...
Кон врв
zenmaster Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Interceptor

Регистриран: 05.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4262
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zenmaster Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 02:17
Neznam zoshto ama nekako ubavo mi e sho ne gi poznavam ovie...Mitre , Gjore, Vlado i takvite kako niv.
[IMG]http://img148.imageshack.us/img148/4285/xxxpn7.gif">
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 09:34
Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by zamislena zamislena напиша:


кога ќе се јави дедо Ѓоре од Охрид...
И чичко Љубе од Велес, па дедо Митре од Кичево, тетка едикоја од Штипнамигнување


остај ја тетка ми, лекарот и ја препорача таа терапија...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
Феникс Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
http://www.youtube.com/watch?v=mTCmVSp46

Регистриран: 12.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 8143
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Феникс Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 12:51
Originally posted by annaja annaja напиша:

Има еден што се претставува како Владо Павлов,е он незнам дали воопшто нешто работи ,затоа што секојднево во сите телевизии во сите емисии во живо,во секое време,почнувајќи од утринските програми,па се до вечер во јади бурек. Редовно се јавува,нема утка.Многу е досаден,како расипана плоча е...

а што ако  тоа му е работа ...збунетостизненадувањесе јавува секаде.... и го повторува секаде истото...ако случајно некој пропушти на една тв ке слушне на друга...и има слобода на говорењето....се додека оној што се јавува ,говори онака како што водителот или уредникот мисли ....мене од емисии од овој тип  ми е доста одамнанамигнување
...Ne gledaj nazad so gnev, nitu napred so strav, gledaj naokolu so razbiranje. ...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 14:34
Originally posted by majstorce62 majstorce62 напиша:

Originally posted by mamamd mamamd напиша:


Originally posted by zamislena zamislena напиша:


кога ќе се јави дедо Ѓоре од Охрид...
И чичко Љубе од Велес, па дедо Митре од Кичево, тетка едикоја од Штипнамигнување


остај ја тетка ми, лекарот и ја препорача таа терапија...

Оооо се пардонирамголема%20насмевка мене па ми заличе по гласот на една моја тетка намигнување
Кон врв
majstorce62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 23.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4251
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај majstorce62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 15:54
зарем е чудно ако имаме иста тетка...
БИДИ СИ ГОСПОДАР НА СОПСТВЕНИОТ УМ
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2011 во 23:08
Овие што се преплатени на сите емисии во живо се на платен список,државни службеници од нерамковен договор,нешто како тие што седат дома,а земаат плата,да го потполнат процентуалното вработување,законски.Опис и попис на работно место, ПЕРАЧИ НА МОЗОЦИ....колку ли ги плаќаат...може со бонови!
Кон врв
Schatzii Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Мај.2010
Локација: Germany
Статус: Офлајн
Поени: 10600
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Schatzii Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јануари.2011 во 22:41
Originally posted by annaja annaja напиша:

Овие што се преплатени на сите емисии во живо се на платен список,државни службеници од нерамковен договор,нешто како тие што седат дома,а земаат плата,да го потполнат процентуалното вработување,законски.Опис и попис на работно место, ПЕРАЧИ НА МОЗОЦИ....колку ли ги плаќаат...може со бонови!
 
Ако не друго сигурно им ги подмируваат сметките за телефонсмеење
не ја гледам емисијава, предосадна е...не знам веќе колку
време постои Бумбар но време е нешто да променат...ако не сакаат да ја менуваат концепцијата нека ја сменат барем водителкатазабава
Dream what you want to dream;
Go where you want to go;
Be what you want to be,
because you have only one life and one chance to do all the things you want to do.
Кон врв
VaZoLjIN Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
господ

Регистриран: 29.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај VaZoLjIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Февруари.2011 во 05:46
Originally posted by Schatzii Schatzii напиша:

Originally posted by annaja annaja напиша:

Овие што се преплатени на сите емисии во живо се на платен список,државни службеници од нерамковен договор,нешто како тие што седат дома,а земаат плата,да го потполнат процентуалното вработување,законски.Опис и попис на работно место, ПЕРАЧИ НА МОЗОЦИ....колку ли ги плаќаат...може со бонови!

 

Ако не друго сигурно им ги подмируваат сметките за телефонсмеење

не ја гледам емисијава, предосадна е...не знам веќе колку

време постои Бумбар но време е нешто да променат...ако не сакаат да ја менуваат концепцијата нека ја сменат барем водителкатазабава


Треба да сменат стварно.Бумбар во живо од пред влада :D.Ма нема што да мењаат нека ја затворат паралелно со А1 и двете у канта.Ќе не олабават малце.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,266 секунди.