IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Постар/а или помлад/а партнер/ка ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Постар/а или помлад/а партнер/ка ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 24>
Автор
Порака
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 00:11
po mlad...definitivnoда

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 01:48
Со оглед да моите години, постар партнер, дефинитивно, и еве зошто..
Имам 20, сигурно не сакам некој сто ми е генерација и ќе биде преокупиран само со сексот (исклучоци има сеуште, но им изумира видот, како диносаурусите )... Сакам некој да ме ислуша, сакам со некој да се напијам кафе и да разговарам, сакам со некој цела ноќ некогаш да гледам филмови, да ме разбере, да ме заштити, да се потпрам на него кога ми е тешко.....
Кон врв
menegin Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај menegin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 01:50
Originally posted by tamara1990 tamara1990 напиша:

Со оглед да моите години, постар партнер, дефинитивно, и еве зошто..
Имам 20, сигурно не сакам некој сто ми е генерација и ќе биде преокупиран само со сексот (исклучоци има сеуште, но им изумира видот, како диносаурусите )... Сакам некој да ме ислуша, сакам со некој да се напијам кафе и да разговарам, сакам со некој цела ноќ некогаш да гледам филмови, да ме разбере, да ме заштити, да се потпрам на него кога ми е тешко.....


ti najdobro da si najdes nekoj od 60 godini
Кон врв
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 02:04
Originally posted by menegin menegin напиша:

Originally posted by tamara1990 tamara1990 напиша:

Со оглед да моите години, постар партнер, дефинитивно, и еве зошто..
Имам 20, сигурно не сакам некој сто ми е генерација и ќе биде преокупиран само со сексот (исклучоци има сеуште, но им изумира видот, како диносаурусите )... Сакам некој да ме ислуша, сакам со некој да се напијам кафе и да разговарам, сакам со некој цела ноќ некогаш да гледам филмови, да ме разбере, да ме заштити, да се потпрам на него кога ми е тешко.....


ti najdobro da si najdes nekoj od 60 godini



Значи, не мора од Ваша страна толку остра критика, ако убаво прочитате, ќе сфатите зошто сакам постар партнер, а кога мислев на постар, не мислев на дедо, дедо веќе имам... Можеби не се изразив добро, но постар околу 5 години, а не 50
Кон врв
menegin Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај menegin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 02:05
pa jas sum 60 godini ...zatoa ti vikam.....
Кон врв
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 02:07
Originally posted by menegin menegin напиша:

pa jas sum 60 godini ...zatoa ti vikam.....


Па ако Вие сте 60, тогаш што коментирате на коментар на 20 годишна, немојте Ве молам, тоа на некој начин е П Е Д О Ф И Л И Ј А!
Кон врв
menegin Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај menegin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 02:10
Originally posted by tamara1990 tamara1990 напиша:

Originally posted by menegin menegin напиша:

pa jas sum 60 godini ...zatoa ti vikam.....


Па ако Вие сте 60, тогаш што коментирате на коментар на 20 годишна, немојте Ве молам, тоа на некој начин е П Е Д О Ф И Л И Ј А!


Pedofilija.......e nesto sosema drugo.....pedos e dete...filos e ljubenje......ljubenje na deca.....ama...ne znam dali i toj e pravilniot termin....ti ne si dete na 20 godini..........a ne si ni maloletnicka..oni se na 16 godini......taka da imam pravo kaj sakam da komentiram bez da se ustrucavam..........
Кон врв
tamara1990 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 293
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај tamara1990 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 02:14
Originally posted by menegin menegin напиша:

Originally posted by tamara1990 tamara1990 напиша:

Originally posted by menegin menegin напиша:

pa jas sum 60 godini ...zatoa ti vikam.....


Па ако Вие сте 60, тогаш што коментирате на коментар на 20 годишна, немојте Ве молам, тоа на некој начин е П Е Д О Ф И Л И Ј А!


Pedofilija.......e nesto sosema drugo.....pedos e dete...filos e ljubenje......ljubenje na deca.....ama...ne znam dali i toj e pravilniot termin....ti ne si dete na 20 godini..........a ne si ni maloletnicka..oni se na 16 godini......taka da imam pravo kaj sakam da komentiram bez da se ustrucavam..........


Па да, имате право, не е педофилија, но е некој вид на настраност, изопаченост, има и други зборови, но не сакам да звучам грубо... А всушност темата е Постар/а или помлад/а партнер/ка... Јас го кажав моето мислење, затоа што имам право на тоа, а кој како си го сфатил, тоа е негов проблем .... А зарем би легнале вие со 40 години помлад/а партнер/ка ?
Кон врв
menegin Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2011
Статус: Офлајн
Поени: 67
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај menegin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 02:18
eha...uste prasuvas..........

znaci site vipovci se izopaceni.....jas bi rekol deka drugite ..pomladite se poizopaceni.......
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 12:22
постар од мене нормалносреќа
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 12:53
Помлада 5-8 години трепкањеголема%20насмевкатрепкање... постара никако... ќе се плашам да не го скрши колкот... голема%20насмевкаплазење
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2011 во 12:58
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

Помлада 5-8 години трепкањеголема%20насмевкатрепкање... постара никако... ќе се плашам да не го скрши колкот... голема%20насмевкаплазење
 
 
па ќе ја чуваш
 
јас лично немам претензии .Важно е да има јако секс.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јануари.2011 во 09:49
веќе не сретнувам постар....се помладизагриженост
што судбина беше.....не%20знам
уфф што убаво младичко си имам......трепкање

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јануари.2011 во 01:02
ma ne se loshi ni stari petli.........ama mlado pileмечтаење
Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1920212223 24>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.