IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Soveti za kupuvanje na digitalen aparat
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Soveti za kupuvanje na digitalen aparat

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
Автор
Порака
delvi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај delvi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Soveti za kupuvanje na digitalen aparat
    Испратена: 29.Декември.2010 во 11:26
Nova sum na forumot i sakam sega za praznicite da se pocastam so digitlaen fotoaparat..Me interesira na sto treba da obrnam vnimanie pti kupuvanjeto, sto e bitno da ima ...da mi preporacate koja marka e najdobra a planiram da potrosam negde okolu 5000 -6000 denari.Aparatot mi treba onaka za slikanje na sekojdnvenite nastani, ne za nekoi profesionalni sliki..Ve molam da mi dadete sovet
Кон врв
Pavaroti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Експерто нумеро 2

Регистриран: 03.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pavaroti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2010 во 11:36
Originally posted by delvi delvi напиша:

Nova sum na forumot i sakam sega za praznicite da se pocastam so digitlaen fotoaparat..Me interesira na sto treba da obrnam vnimanie pti kupuvanjeto, sto e bitno da ima ...da mi preporacate koja marka e najdobra a planiram da potrosam negde okolu 5000 -6000 denari.Aparatot mi treba onaka za slikanje na sekojdnvenite nastani, ne za nekoi profesionalni sliki..Ve molam da mi dadete sovet

Ако бидат 6000 подобро додади уште 4000 па да бидат 10000, е во таа класа сите се веке добри.
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2010 во 12:43
Vo taa cenovna grupa 5-6000 nema nekoja realna golema razlika megju aparatite...
 
Она што би требало да внимаваш е да твојот избор да биде на некој од проверените фотографски производители како Canon, Nikon, Sony и слично.
 
Бидејќи во перформансите нема некоја посериозна разлика, гледај да го земеш оној модел со кои следуваат гратис торбичка, гратис мемориска картичка и поголема гаранција
 
Поздрав и Среќна нова година :)
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2010 во 12:59

Се приклучувам кон мислењето на Дими. среќа

Кон врв
fichot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 783
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fichot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2010 во 14:49
Ja samo bi dodal: ne se pali na broj na megapixeli. I 6MP ke ti zavrsat rabota.
Кон врв
Pero_DzULA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 236
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pero_DzULA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2010 во 16:09
Najdi si nekoj Canon na popust (bilo koj model) i kje te sluzi solidno

Eve vo PIX+ ima Canon A490 za 5.990, taka da... Nema sto da mu ja mislis, ne zaletuvaj po SAMSUNG, SONY... Canon za mali aparatcinja se ZAKON

Изменето од Pero_DzULA - 29.Декември.2010 во 16:11
NIKON D200 + AF-S NIKKOR 18-70mm 1:3.5-4.5G IF ED + AF NIKKOR 70-300mm 1:4-5.6 G + NIKKOR AF 50mm f/1.8D
Кон врв
delvi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај delvi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2010 во 16:45
A da ne gledam opticki zum kolku imat bitnmo li e toa pa kamera so zvuk i neznam uste so tamu
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2010 во 17:03

За тие пари и нема баш што да се пребира. Да беше повисока сумата сигурно ќе имашепоголем избор, за до таа цена... тоа е тоа.

Кон врв
ceko Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ceko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2010 во 17:53
i jas davam poddrska za canonot, i sepak mislam deka za mali kompakti se najdobri(odnos cena -kvalitet)....go imam i uste go koristam A460-kata od pred 3 godini....mislam deka a490kata e samo dobro prodolzenie na toj model.(imas dobro macro,mozes da snimas so zvuk..ima interesni modovi koi mozes da gi iskoristis dosta kreativno),i sekako razgledaj kade e najeftin,okolu 5000 mislam deka go imase negde u ponuda,pozz
Кон врв
gonzo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Мачкозил

Регистриран: 04.Декември.2008
Локација: У дневну
Статус: Офлајн
Поени: 3137
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај gonzo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2010 во 17:54
Gledaj baterijata da bide na polnenje ako e mozno, dosadno e non stop da mu mislis dali imas baterii i da kupuvas novi...да
You have the right to remain silent. Anything you say will be misquoted, then used against you.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2010 во 19:11
...bogami,..ima pravo ovoj,да

se isprachiv za sony baterija za "prepotopski" nivni aparat ,...koja shrto e poskapa duri i od eden "cel"asalen nikon ili  ...kodak aparat!изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
LaBo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Мај.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LaBo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Декември.2010 во 22:43




Изменето од LaBo - 22.Ноември.2012 во 21:08
Кон врв
delvi Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 29.Декември.2010
Статус: Офлајн
Поени: 10
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај delvi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2010 во 09:41
a kade e toa PixPlus
Кон врв
LaBo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Мај.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LaBo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Декември.2010 во 10:53







Изменето од LaBo - 22.Ноември.2012 во 21:09
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 5>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.