IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Што прави оваа влада?!
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што прави оваа влада?!

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7172737475 200>
Автор
Порака
 Оцена: Оцена на тема: 1 Гласови, Просечно 5,00  Тема Пребарувај Тема Пребарувај  Опции за темата Опции за темата
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 13:03
Originally posted by annaja annaja напиша:

Освен рамковниот,владата изгледа има и друг договор.Слушам дека во Скопје навалица на вработување од внатрешноста,ама само за со партиска книшка.Во општина центар неможев да се разберам со една ново примена службеничка,дали беше Бугарка,дали Струмичанка,дали Беровчанка некаде од тој крај,цепа она по дијалект,како да збори дома со другарките.Што е, има на недостаток на млади кадри во Скопје за вработување?Или прават компензација.


каде беше ти вчера кај мене у маало (Министерство за Економија) да видеше како се вработуваа државни службеници. Пародија е благо речено. Онака неделнички транспарентно ми го покакаа цело маало идните државни службеници заедно си нивните родители. Владата ги покани и неке дојде сега да брише и мие после нив.
Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 14:30
Originally posted by Генерал Митре Генерал Митре напиша:

Originally posted by annaja annaja напиша:

Освен рамковниот,владата изгледа има и друг договор.Слушам дека во Скопје навалица на вработување од внатрешноста,ама само за со партиска книшка.Во општина центар неможев да се разберам со една ново примена службеничка,дали беше Бугарка,дали Струмичанка,дали Беровчанка некаде од тој крај,цепа она по дијалект,како да збори дома со другарките.Што е, има на недостаток на млади кадри во Скопје за вработување?Или прават компензација.


каде беше ти вчера кај мене у маало (Министерство за Економија) да видеше како се вработуваа државни службеници. Пародија е благо речено. Онака неделнички транспарентно ми го покакаа цело маало идните државни службеници заедно си нивните родители. Владата ги покани и неке дојде сега да брише и мие после нив.


Tie luge od vcera ke bidat vraboteni po Ramkoven dogovor......dali toj moment ne go razbravte ili samo da kazete nesto...Ovoj konk*rs bese raspisan samo za luge od drugi nacionalnosti,ne za makedonci..A ovaa Vlada ne go izmisli sama ramkovniot dogovor....Site ja znaeme taa strana od nasata makedonska sudbina...Dobro znaeme kako i zosto se potpisa toj dogovor....

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
fstak Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 31.Октомври.2010
Статус: Офлајн
Поени: 99
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fstak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Ноември.2010 во 16:03
POleka no sigurno ke se razbudime i ke receme 2001 albancite pobedija ,tie se vrabotuvaat vo instituciite veke nasite vraboteni stanaa malcinstvo.Makedonija neznam uste kolku vreme ni ostana.
Zaradi luge koj sedat na forumi i partijata gi plaka,zaradi toa nie nikako da mrdneme od mrtva tocka.Ne se borime za nasite interesi vrabotuvanje zdravstvo konkretno nisto ne e podobro za nas dodeka ako si od druga nacionalnost....
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 13:49
И јас денеска по еден разговор со една пријателка почнав тоа да се прашувам?!изненадување
Ми кажува жената- гласала за постоечката влада оти на  преходните им била  к,злија-го избркале мажот и од работа.
Мислам дека за овие сега беше спремна да се тепа, а сега издишана оти не гледале (или не ги интересира)  што им се случува пред нос.
Наиме, на работа им организирале некои обуки ни помалку ни повеке такаречи во сите саботи. Лута ме прашува каде да се  жали на ова чудо невидено “ кога според законот за дејноста се неработни?
Лутината и е поголема оти е свесна дека фајде од обуката ќе имаат само обучувачите (пари, сертификати, напредок во службата). Жената се смета за злоупотребена и искористена за нечии напредок и заработувачка.
Јас богами и кажав дека ако мене некој тоа ми го направи ќе му пишам и на министерот за образование и на премиеротголема%20насмевка



Изменето од mamamd - 09.Ноември.2010 во 13:50
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Ноември.2010 во 14:03
Е тоа ти е она нашето,мислам овдешното на ова парче земја,секој на секого му се сити и и така со инаетот се вртиме во круг,а апашите си користат,а и она од annaja, не е само во скопјето,благонадлежни б,лгарски граждани секаде се вработуваат и во помалите места.По ново ти велат снајди се како можеш па макар и глуми патриот,во најидиопатриотската партија, ... туку друго ми беше зборот шо прај оваа влада,па еве во буџето за наредната година за сиромаштија одвојува одвај и сосила 3,4 милиони евра, а за триумфалната капија 4,4 милиони евра,ептен и е во план народот,или што беше тоа народ ,абе копуци сме биле ние - така си коментирале у влада, Се понашале као во 18 век,така кажува историјата ,тогаш аристократијата беснеела од глупости,а народот маки мачел ,додека пак тие си правеле градби во барок - стил,е тоа ти е исто и денешната влада.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Ноември.2010 во 19:47
Според последната оценка на Европската Комисија освен што гради споменици оваа влада не прави ама баш НИШТО...ма мора да е некоја завера!!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2010 во 13:11
незнам;се шушка нешто снемало пари за здравствено осигурување..
МАЈКУ МУ,ем плаќаме придонеси,ем плаќаме за преглед...
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2010 во 14:34
...bez gajle,
 tie sho obozavaat slikanje,..ke imaat najverojatno ushte eden kup "mesta" kaj shto ke go pravat toa!
 
ete, toa vi pravi vladata,
 mesto da se fati za rabota da go pravi toa shto navistina e potrebno !
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2010 во 14:49
таа си работи,резултатите ќе си дојдат сами по себе..
еве,ја користи секоја можност и прилика,секој начин да се бори..да се избори за сите нас бре brza ....за мене,за тебе...

...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2010 во 14:59
...znaesh shto be.....tomahwk man,изненадување
 
...go zabole toa deteto na slikava (  i slichni na nego) ,...kako i zoshto se vika taka!не
 
ako tatko mu i majka mu "rmbaat cel den ,a pak ne mozat da mu ovozmozat osnovni detski raboti,
 
samo praj si ti majtap so umot deka,..nego mu e gajle koj i zoshto e ...toa!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Ноември.2010 во 08:17
 
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Добро е барем што више не се кријат,апла оди работава. После она дефектолог во комисија за лустрација ( а нема во училиштатаизненадување) ова ама ич не ме чуди

Конк*рс во министерство за одбрана




коментар на некој читател кој стои  после текстот кој го пренесла  мајче ме привлече

7.Васко на 15.11.2010 во 20:34 напиша:
И Чаушеску на ист начин проба да ја понижи и обезличи војската во Романија...ама кога истата таа војска му требаше да го заштити сите знаеме што се случи
 



Изменето од Анастеа - 17.Ноември.2010 во 00:03
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 15:41
работи!.
гледате како оние од мобил Ве краделе?
е сега Владава ќе ги казни и ќе ви ги врати парите до денар..и на тие што имаат мобилни на тој оператор и на оние од другите..ма на СИТЕ ЌЕ ГИ ПОДЕЛИ.

...тек кога ќе ни ги врати ретроактивно оние 33% за АМ од ЕВН,па акцизи за незнам што досега сме платиле а не требало..па за некои 5% воен данок од времето..па за самопридонеси...се ќе ни врати и има да бидеме најбогати жители на Балканот...минус Албанија.

после ќе можеме да штедиме во
ИЛИРИКА и ќе си живееме среќно...нема да одиме со наведната глава и да се бапнуваме попат по разно-разни столбови..нема да се гледаме попреку..нема да се колеме за к*рбан..и така натаму...и така наваму..
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 18:38
Originally posted by brza brza напиша:

...bez gajle,
 tie sho obozavaat slikanje,..ke imaat najverojatno ushte eden kup "mesta" kaj shto ke go pravat toa!
 
ete, toa vi pravi vladata,
 mesto da se fati za rabota da go pravi toa shto navistina e potrebno !
а знаеш што е иронично, што еве јас сакам сликање, ама веќе си имав многу места за сликање и без тие на владата
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2010 во 19:19
Незнам што прави владата,ама им овозможи на приватните геодети дебело да се офајдат.Дали е реална цената за наплаќање за изработка на елаборати за трансформација на земјиште.Од 6000ден.па до 10.000ден.дури некој ми рече дека и 12.000ден.е во игра.Што е разликата,и што е причината за ваква разлика.Народов е овца па се стрижи....ама некој им дозволува..а кој????? Кај е нај евтино,ако некој знае нека ми каже:
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7172737475 200>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.