IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Сон
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Сон

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 55>
Автор
Порака
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2006 во 15:35
ima nekolku sto me bendisuvaat , ustvari ima tolku mnogu sto me pravat da zdivuvam i taka
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
v i v i Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1338
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај v i v i Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2006 во 15:38

ama ti koja ja bendisuvas od niv....toa e bitno....drugite neka trcaat ostavi gi....takva dali ima kazi mi edna ama dovolno vredna.......

tuka nekade....
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2006 во 15:40
se dvoumam
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
borce bt Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај borce bt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2006 во 15:49
SONOT E NESTO SO GO MISLIME VO PODSVESTASmile
Кон врв
joki Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Август.2005
Статус: Офлајн
Поени: 2548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај joki Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Јуни.2006 во 17:52

Сонот е збир на невозможни и посакувани нештаи најчесто не е под"надлежност" односно не е под контрола на сонувачот.Повеќето луѓе доживуваа афект при сонување...страф...возбуда...Науката за соновите се вика oneirology...Низ историјата соновите се толкувани на различни начини и од различни аспекти...од психолошки аспект...или од духовен(соновите се знаци Господови)...

Точачиња.
Кон врв
sexyemma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јуни.2006
Локација: United States
Статус: Офлајн
Поени: 1466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sexyemma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Јуни.2006 во 19:44
Сонот според мене е група на слики на кои се присеќаме, работи од кои се плашиме и тага која ne/сме ja prebolele
Кон врв
Ghost Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Universe is my limit

Регистриран: 30.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 6109
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ghost Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2006 во 02:31
Оооооооооооо да да сонувам, ноќеска сонував како ништо ама баш ништо не сонував Big smileBig smile мора да е до времево јеби га, зашо кога станав изворче од мене течеше Big smileBig smileBig smile Богами у последно време, и гаќиве што се само на мене, се жива вода, се си мислам дека ќе испадне некоја минерална вода од овој извор, па да фаатам и јас некоја пара од сето ова јеби га Big smileBig smileBig smile
    MACEDONIA - LAND OF SUPERIOR NATION          
Кон врв
maraa Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 55
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maraa Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2006 во 12:06
ejj ako pocnis os takov biznis daj mi mene nekoja rabota be i jas. da zemam nekoja para. jas te reklamiram kako najdobar proizveduvac na mineralna voda:D i ke si delime fifti fifti:D
maw34ko
Кон врв
CoLdPlAy` Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 48
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај CoLdPlAy` Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Септември.2006 во 12:27
Сонот е збир на невозможни и посакувани нешта...-јоки
 
ааа кутра јас сонвев дек гитара ми купиле...Dead
мариниште
Кон врв
buceslatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Јули.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 602
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај buceslatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Септември.2006 во 03:10

My dreams are very strange......

 

maby because they are mine......ConfusedConfusedConfusedConfused

Read an cry!!!!!
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2006 во 17:32
Sto znaci da sonuvas kako si imal sex so nepoznato lice >??? 
Кон врв
babuska Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Август.2006
Статус: Офлајн
Поени: 58
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај babuska Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Септември.2006 во 17:41
Ne si ja poznavas sopstvenata intima, toa znaci.
Кон врв
Mindy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Искрена, поискрена здравје

Регистриран: 14.Ноември.2005
Локација: United Arab Emirates
Статус: Офлајн
Поени: 14598
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mindy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2006 во 19:15
A  sto znaci da sonuvas zapalena kuka????
Кон врв
SkorpijA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Април.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1692
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SkorpijA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2006 во 19:20
Originally posted by girl^^^ girl^^^ напиша:

A  sto znaci da sonuvas zapalena kuka????
Epa opsto pozar e deka ke dobies nekoi vesti, a ako go gasis pozarot znaci sreka i radost....potocno ne znam Wink
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,328 секунди.