IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Филм
  Активни теми Активни теми RSS - Кога паѓаат лисјата - А1
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кога паѓаат лисјата - А1

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
Автор
Порака
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2010 во 23:47
А ова е тоа Лисјатаизненадување
Ааааааааааа што била работата,јас појма немав за што бил муабетот со тоа гледам Лисјатаголема%20насмевка
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Октомври.2010 во 10:51
јас имам изгледано пола епизода...( не по моја воља) ама после тоа ми го раскажаа цел филм...и сега знам што ќе се случува до крајоттанцување
Инаку сум видела секакви серии ама како оваа толку маки врз маки...никаден не се случуваат...претерале малку....требало барем еден среќен човек во филмот да стават....може поинтересно ќе беше..вака само негативна енергија...и нај смешно од се ми беше за Ајшето.....мислев деќа им е внука на старите а таа ќерка им билагазење%20од%20смеење

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
DarlinG Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*Lara*Croft*

Регистриран: 09.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1621
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DarlinG Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Октомври.2010 во 21:30
Интересен е филмот, ама морам да признаам дека само поради Ферхунде го гледам.
Алал да и е колку е снаодлива...
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 00:54
Денеска ќе немааа !!!!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Октомври.2010 во 14:57
Originally posted by Andjelina Andjelina напиша:

пак лиизненадувањеизненадувањеизненадување
о Божееееее...ќе има ли некогаш нешто квалитетно по телевизииветага


...Анѓе,жалам ама тебе те фатив на дело...

Ретко гледам долго-месечни серии,поготово не шпански или јужно амерички...англиски и амери...незнам ни дали има..ама и да ги има за мене се друг свет...далеку од овде..и не ми се интересни..кој со јахта..кој со компании...дијаманти и што ја знам..дрога и проституција..не ми се интересни..не сум излегол од балкансково клише,ниту пак имам намера сега тоа да го сторам..не сум пробал дрога и најверојатно нема да ја вкусам..не сум имал и ќе немам јахта..така да ...можеби за жал...Турција е близу ,а и тука е ..меѓу нас..т.е. ние сме..реалноста во турските серии...признале вие или не..Мое мислење е ова..знам дека ќе коментирате,ама јас за инает во мој стил..ќе ја гледам,и ќе побарам да има реприза..исто како и 1001 ноќ.

   Што ми беше зборот..??..а да,вечер нема да ја гледате ,а ќе пропуштите интересна епизода...

...откако Али Риза ќе го изнервираат на утринскиот доручек,ќе појде во градината на воздух,по него Хајрие..
-Како си миличок..?Да ти донесам чај?.
-Еве да земам воздух..не фала!!!..по што Хајрие ќе му даде предлог...да појде да купи пипер за да направат нешто зимница...бидејќи денес се слободни и сите ќе можат да лупат ..а и Пер-кунде добила информација дека ќе се покачи цената на пиперот зошто ќе имало извоз зa Мaкедонијa..едно , a и ќе има кој дa меша...
Бидејќи А.Р. не смее да одбие и прифаќа,но прво да се договорат што ќе прават..ајвар или малиџано..и појдоа да се договорат со Пер-кунде и Лејла...Ајше,нема да оди во школо пошто ќе им треба да лупење...
.... падна на малиџаното,бидејќи било помодерно и звучело италијански..ова ајварот веќе не бил модерен..а за лутицата немаше ни еден глас...можело и ..печи-гмечи..но друг пут.
и така А.Р.појде на пазар...но попатно го повика крчмарот на по еден чај и овој ни една ни две..појде,ама наместо чај почна ракија да делка и се направи ..мивка!...ги поеба парите ,денот отиде..а пипер нема...
едвај се реши дома да си појде..кога ете поштарот им носи покана за свадба...ќерката се мажи па зетот го кани на свадба..дома,кај Али Риза...
овој пари нема....ама ќе му падне секирата во мед,зошто на тендерот победи издавачката куќа која го има преводот на учебникот за VII одделение...Историја на Македонскиот народ по Александар В,за и по време ..турско.
за свадбата поканети пејачи и групи од повеќе земји,а нас ќе не преставува 2 Х Елена,Благе..Гоце А..Орце С..Слаткарот..Тончи..Азис и Глорија се за вечерната забава...
Свадбатаќе почне со сплетот на Кисми ме мене...и -Тешкото..па за невестата и -церешната што се корнеше....па за зетот....-дада да ја чува...па за бабата..-а мори бабо,стара бабоооооо,ај што имаш ќерка убааа..и за на крај..сите да изиграат една тиквешка гајда....со турски чочек.
    [:D/]

ќе продолжи...утре сабајле!
                                      

Изменето од zagor - 04.Октомври.2010 во 15:28
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
KAROLIN Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Maкедонско девојче

Регистриран: 28.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KAROLIN Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Октомври.2010 во 19:05
Од денес серијата е во 20 часот
ВЕЌЕ Е ВО ПРОДАЖБА . . .

Долгоочекуваниот и најдобар албум на најпознатото
македонско девојче
КАРОЛИНА ГОЧЕВА

НЕ ПРОПУШТАЈТЕ...
Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Октомври.2010 во 22:44
Лејла го соблече мантилчето! Ураа!
Ова заслужува да се прослави.
Кон врв
annaja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 531
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај annaja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Октомври.2010 во 01:30
Мислам дека сепак оваа серија, се разликува од другите а кој сака нека гледа, а кој не,има други серии на претек....
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Октомври.2010 во 12:07
90% од ликовите просто би ги треснала од земја.
Ферхунди, Мерхунди, Лејли ова -она.
х Хитлер да беше, све у Аушвиц!
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2010 во 00:01
Оваа ми е идол....голема%20насмевка
 
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2010 во 00:18
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Оваа ми е идол....голема%20насмевка
 


И на мене
Џеврие закон
На овој свет има само тројца мажи кои се спремни да те поддржат во тежок момент:
Jack Daniels, John Jameson и Johnnie Walker!
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Октомври.2010 во 10:15
Господе..Господеееее..уууфффффф....какви се тие мисли?
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Ѕвончица Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Ice Cold.

Регистриран: 07.Август.2010
Статус: Офлајн
Поени: 448
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ѕвончица Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2010 во 14:51
Originally posted by Ninja 35 Ninja 35 напиша:

Оваа ми е идол....голема%20насмевка
 


Да ми беше тука, без пардон би ја стрелала, згазила, задавила, и триста слични ствари.
''Die bitch, die''.
Кон врв
zverka_ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6604
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zverka_ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2010 во 19:21
uste le ne se zavrshiизненадување
Јас сум 99% сигурна дека луѓето ме озборуваат,но 100% сум сигурна дека баш "ме заболи" за тоа!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <12345 6>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.