IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Кој е Груевски?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Кој е Груевски?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4243444546 100>
Автор
Порака
KUKOC7 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Барон Минхаузен

Регистриран: 26.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 1852
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KUKOC7 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2010 во 14:56
ja gleam samo od sportski aspekt..... kako i predhodno....i koa bea drugite...so kradea nemav pari...i bev siromasen......i sega sum isto siromasen....ni poveke ni pomalku.....no sega koga odam na fudbal.....koga ja bodram makedonija ili vardar.....mozam da se pofalam deka odam na vistinski stadion.....koga menuvam sliki so razni tifozi....imam so sto da se pofalam....a predhodno ne  :)))) ova e samo del....a da ne ti zboram od finansiski aspekt :))) porano na mocanoto ni stadionce....karta i so rusija da igravme bese po 1000 ili 8oo denari.....a sega najskapite karti ....se po 300 denari....pa sea vidi ti :))))
Кон врв
монте кристо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THERE CAN BE ONLY ONE

Регистриран: 26.Мај.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 6869
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај монте кристо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2010 во 14:58
карти резервисани само за дечките од окружниХ штабова, рестото од рајата може да се *** ... и да сонува , пардон

Изменето од Анастеа - 29.Септември.2010 во 02:15
во овие години што следат , ќе видиме дали европа и христијанството ќе се спасат . И ТИ !!! можеш да помогнеш . ОД НАС СИТЕ ЗАВИСИ .
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2010 во 16:26
Денеска слушам..Груевски  е премиер..со 22 % рејтингголема%20насмевка
а Црвенковски со 9%.
Се прашувам по колку членови имаат овие партии?збунетост
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Септември.2010 во 16:46
Само да знаете од каде му доаџа на гвујо рејтингот,срам ми е да кажам,народо че се навреди,инаку за тоа си имат пресметка,но че дадам еден пример,во времето кога елцин требало да ги добие изборите имал комунистички против кандидат,кој секако че добиел оти таму народот друго не знаел,да го е..ва,власта,видел елцин е на колапс,ај че прај диктатура,но како ,се постигнала веќе некаква демокрација,па мора да се води,ја добил власта со фалење и лажење,рипал насекаде и се забавњал со простата раја која рекла дајте кажете само за кого да гласаме не е битно кој е,така и рејтингот на гвујо,тоа ви е психолошка шема на затуцаниот исток,овде не се мисли,битно е да ти извршат пресија и ти си велиш овој што знае да дупи е најдобар,и го одбираш,па после мораш да кажуваш дека се е супер оти ако одрекнеш си се заебал од многу страни,такозвано аспекти.
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2010 во 01:16
Sreka sto ovie demek epten "gledaat" i "znaat" sto se slucuva, se malku, vo manjina, inace pak rosaviot na vlast ke dojdese.

Gorazd,
a be ti toa budali le ne pravis? Kako toa navidum se pokaceni penziite i platite???
Ili i kaj tebe vazi ona komunjarskoto deka 2 i 2 ne se 4 ako toa vi odgovara.




Изменето од Анастеа - 29.Септември.2010 во 02:18
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
Gorazd777 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Октомври.2008
Локација: Евразија
Статус: Офлајн
Поени: 1584
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Gorazd777 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2010 во 14:51
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Sreka sto ovie demek epten "gledaat" i "znaat" sto se slucuva, se malku, vo manjina, inace pak rosaviot na vlast ke dojdese.

Gorazd,
a be ti toa budali le ne pravis? Kako toa navidum se pokaceni penziite i platite???
Ili i kaj tebe vazi ona komunjarskoto deka 2 i 2 ne se 4 ako toa vi odgovara.

Море машко не терај ме по жаргон да ти се обрачам,јас никого не праам будала,кажав подобро,да не зборувам ,демек народо,че се вомјази,да речам навреди,ти сакаш инает да водиш и ништо појче,зато ,ај терај си мајтап тами кај шо си,џабе ти е муабето,ако ти и е убав толку паторо,ете денес од рејтинго земи си ја сиката и опни си го дома,јас би те советувал во нужнико,оти само за таму јет таа бишка.
И друзи рабојче,не се секирај тие шчо гчедаат и слушаат навидум се малку по твоја математика.че видиме пред избори и кој и како сработил и колку народ че го сака,оти овој народ се плаши, многу ги има кои стенкаат под стегата на партиските локални бишки,но верувај ми сите шо че се освстат нема да го трпат ова појче,а ги има доста,ај сеа сонувај си пак.



Изменето од Анастеа - 29.Септември.2010 во 23:03
ВОЈНАТА Е МИР
СЛОБОДАТА Е РОПСТВО
НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА
ОД ЗЕЛКА ТОРТА И ОД СЕЉАК ГРАЃАНИН НЕ БИДУВА
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2010 во 14:59
toa e chovekot shto voopshto ne go ferma ustavot na svojata zemja i svojot narod,..i seushte e,..
 
...."ziv"!!изненадувањеизненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2010 во 16:32
Очигледно подобро му ’’стои’’ лопатата, отколку премиерството.
Ужасна грешка на македонскиот народ, која се надевам дека ќе ја исправи... со добро не ни оди баш најдобро, барем на грешките да учиме.
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2010 во 19:05
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Денеска слушам..Груевски  е премиер..со 22 % рејтингголема%20насмевка
а Црвенковски со 9%.



Ситуацијата на Груевски, т.е. ВМРО во поглед на рејтингот, би требало сериозно да ги загрижи...нивниот рејтинг се движи на истиот начин како што се движеше рејтингот на СДС пред да падне на избори...
Тоа што сега е сеуште повисок рејтингот на Грујо, не значи дека тој ја ужива истата доверба како при изборите. Политичките науки велат дека рејтингот како таков, последен се менува/пројавува, поточно кога е веќе се изгубено. Најпрво се менуваат параметрите внатре во рејтингот, а тоа веќе се случува наназад година дена: на пример, се помалку луѓе сметаат дека Македонија е на добар пат...се помалку луѓе сметаат дека добро живеат....тоа, е дефинитивно знак дека Груевски паѓа, и тоа е очигледно и за нив со оглед на начинот на кој вршат притисок на Судот, на опозицијата....

Груевски прави се за да и се обрати на својата целна група, т.е. пензионерите, земјоделците, и сл, но и тука ги губи поените: колку луѓе има, заколнати ВМРОВци кои се изгореа со сведмилк, и сл...

Единствено што недостига, е појака опозиција...но, и без тоа, Груевски очигледно паѓа оти прашањето со името ќе го остави отворено и Мк нема да добие датум за преговори.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Септември.2010 во 19:09
рејтингот е само мачкање очи на оние кои се слепи при свои очи ........ и рејтингот е нешто кое само на едниот му помага а на другиот одмага ......... но никако на оној кој трпи и страда .......... народот ........ па што да не го дриблаат со рејтинзи , анкети , бумбари или буреци кои се изедоа додека некои беа директори на “ фотоцентар “ на пример намигнување .... лустрација ......... не е лоша идеја и некој од такозваните “ новинар - патриоти “ да биде опфатен .....размислување

уф .... за малку ќе заборавев а токму за рејтингот зборуваме ........
пред некој ден се јавувам во бумбар кај онаа тања , и нормално , прво ми извршија скенирање преку телефон ........ за кого , што ќе гласаш и кога им кажав дека нема да гласам со бели бумбари за гробарот и неговите активности за покоп , ми рекоа е не , не може ..... арно ама , глупи како што се ( не ставиле идентификатор за повици ) , утредента се јавувам ОПЕТ и и им велам , да , ќе гласам ама само со бели бумбари за активностите на гробарот , види чудо , ме пуштија во програма и таму глупата тања ме прашува каков бумбар ќе дадам .......... велам , не давам бумбар ама ќе кажам дека емисијата е како на некоја северно корејска телевизија и дека нема врска мојот бумбар кога белите секогаш ќе бидат повеќе  за снегот ако премиеротрече дека снегот е црн ....... и види тања се налути па ми вели , е овде е така .... ако не ти се допаѓа, не се јавувај .........толку за рејтингот особено оној на гробарот ......... газење%20од%20смеење



Изменето од Анастеа - 29.Септември.2010 во 23:06
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2010 во 00:24
Od iljadnici i iljadnici clenovi na forumot tuka na temata protiv Grujo se 5-6 lugje mozebi i pomalku, neli gledate deka na drugite ne ste im zanimlivi i ja ugusivte temata.
Ste zapnale izbori pa izbori, ke vi dade Grujo izbori so se sekirate, ama so posle niv. Koga pak rosaviot ke lupne na opoziciskata klupa, pak li izbori ke se baraat i se taka donedogled.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2010 во 01:30
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Od iljadnici i iljadnici clenovi na forumot tuka na temata protiv Grujo se 5-6 lugje mozebi i pomalku, neli gledate deka na drugite ne ste im zanimlivi i ja ugusivte temata.
Ste zapnale izbori pa izbori, ke vi dade Grujo izbori so se sekirate, ama so posle niv. Koga pak rosaviot ke lupne na opoziciskata klupa, pak li izbori ke se baraat i se taka donedogled.
јас сум против, ете ти 7, продолжи да броиш да
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2010 во 02:01
Ke gi broime na izbori, ovdeka ne e regularno, ili pak mozebi na FaceBook da se prebroime kako so pravi rosaviot.

A i ubavo e da se sanjaat nekoi raboti, neli nadezta posledna umira.
Eve jas na primer cel zivot sanjam i se nadevam deka ke bidam kapetan bele lagje, ama mojata lagja izgleda otplovila isto kako lagjata na rosaviot.

Изменето од Zeksi71 - 30.Септември.2010 во 02:06
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Септември.2010 во 08:42
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Od iljadnici i iljadnici clenovi na forumot tuka na temata protiv Grujo se 5-6 lugje mozebi i pomalku, neli gledate deka na drugite ne ste im zanimlivi i ja ugusivte temata.
Ste zapnale izbori pa izbori, ke vi dade Grujo izbori so se sekirate, ama so posle niv. Koga pak rosaviot ke lupne na opoziciskata klupa, pak li izbori ke se baraat i se taka donedogled.
 
 
ај да направиме како бумбар .......... ќе гласаме и пишуваме само убави работи за гробарот ........ барем да не бидеме неинтересни ........ отвори една анкета ........ пиши дека гробарот кажал оти снегот е црн а не бел ......... газење%20од%20смеење
 


Изменето од МАРШАЛ - 30.Септември.2010 во 08:42
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 4243444546 100>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,188 секунди.