IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Што е најважно во животот?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што е најважно во животот?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 31>
Автор
Порака
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 19:59
...i da pobarame uste eden samar za drugiot obraz...neli?среќа
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Hedonistka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Shapeshifter

Регистриран: 17.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 282
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hedonistka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 20:14
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

...i da pobarame uste eden samar za drugiot obraz...neli?среќа



Ако ти се чувствуваш исполнет нема ни да го осетиш шамарот затоа што тоа нема да те допре внатре можеби ќе те жежи малку ама тоа е само физичко ...ништо нема да ја допре внатрешната чистота...


If you are reading this, get a life!
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 20:15
wow...impresivno....za citanje
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Hedonistka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Shapeshifter

Регистриран: 17.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 282
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hedonistka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 20:21
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

wow...impresivno....za citanje



Ами сега другарче ако дозволуваш нешто да ти ја наруши внатрешната хармонија тоа е твоја работа ..јас лично не дозволувам ништо да ми влијае..
If you are reading this, get a life!
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 20:21
mnogu licno mi se obrakas....me znaes?.....se znaeme?
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Hedonistka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Shapeshifter

Регистриран: 17.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 282
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hedonistka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 20:24
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

mnogu licno mi se obrakas....me znaes?.....se znaeme?



Можеби да..можеби не...зарем е важно тоа???
If you are reading this, get a life!
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 20:25
ako ne e vazno komentiraj stavovi bez licni prozivki...oti me imaat na snajper pa ne ke mozam dovolno dobro da se iskazamголема%20насмевка
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Hedonistka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Shapeshifter

Регистриран: 17.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 282
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hedonistka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2010 во 20:29
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

ako ne e vazno komentiraj stavovi bez licni prozivki...oti me imaat na snajper pa ne ke mozam dovolno dobro da se iskazamголема%20насмевка



Oki sorry ..tocno po temata imam neshto interesno...
If you are reading this, get a life!
Кон врв
seka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Guardian Angel

Регистриран: 04.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4418
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај seka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 15:18
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Znaesh shto, lugjeto sekogash se preokupirani so misli za onoa shto nemaat i zatoa postojano mislat na s'e i seshto.

Zatoa, najdobro e prvin, dokolku e mozhno, da imaat s'e i seshto, pa da mozhat potoa smireni da se posvetat na onoa shto e navistinski sushtinsko za niv.

Oti od drvata ne ja gledaat shumata.
 
жално е што ретко кој е задоволен со тоа што го има, секогаш посакува повеќе и повеќе....
по мое гледано, нема потреба да имаш многу за да имаш убав живот...
 
Razumot e skapocen kamen koj najubavo sjae vo ramkite na
skromnosta.
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 16:34
c c c nikako da se izleze od matricata...

Ke moze li nekojpat da procitam vistinski sostojbi na vasiot mozok i dusa?

Ke bide li nekojpat da ja svatime sustinata na ozboruvanjeto i mislenjeto "sto ke kazat drugite ako napisam poinaku"?

Ke moze li barem ednas da se oslobodime od zelbite i ona sto sme go naucile napamet kako lekcija od osnovno skolo?

Kako samo ne vi e tesno vo kozickata koga pisuvate za toa sto treba a ne za toa sto e vasata priroda?

Ne mi e jasno zosto si trosite energija da gi pisuvate rabotite sto site gi znaat a ne gi imaat vo sebe kako mentalen sklop?
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 16:40
Најважно е да си најдеш една убава жена(како мојатабакнеж) .Да си создадете 1-2 деца.Да си зимате добри плати.Да си се шетате зиме или лете по одмори,да си ги почитувате родителите и умилената ви екипа да тепа.Тоа е  ти е играта........ 
Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 16:48
da ne ja utna temata?збунетост

btw...mi go usra postot i si znaes ponataka neli?
...pameten si


Изменето од Joshua_Tree - 23.Август.2010 во 16:53
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 17:01
Sostojba na veter i magla... i talkanje vo stilot "guski vo magla" kako sto vikaat starive so postojani razvrtuvanja okolu sebe za pomos vo matematikata so sobiranje na reputacii i aplauzi za da se dojde do fenomenalno otkritie deka 2+2 se sekogas 4 i toa zatoa sto nekoj pameten go otkril toa pred nas a nie sega samo se kitime kako pauni ... Celta e jasna sakame malku boicka da vneseme de za da bideme podopadlivi i da go skrieme ona sto nie go nosime zad paravanot narecen ZELBA .... 
 
Ma pak utnav nesto a? голема%20насмевка
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2010 во 18:01
види вака...
тоа што е најважно во животот...
ако прашаш некој од некое Афричко племе...
или од пустините во Сахара...
ќе биде сосема различен одговорот...

ако прашањето е со дозволена слобода на израз на секоја индивидуа...
во ограничена средина, да речеме онаа во кој егзистираат членовите на форумов...
повторно ќе биде различно...
но ако сакаме да филозофираме, а јеби га нели темава е во филозофија...
тогаш можеме да се согласиме за некои нешта кои се веројатно на врвот од скалата...
внатрешна исполнетост, што би рекле некои...
иако тоа секој повторно различно може да си го толкува...



Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 31>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.