IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Дали му верувате на Груевски?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали му верувате на Груевски?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7172737475 76>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2010 во 23:09
Originally posted by Buggyman Buggyman напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:

проекти на хартија, реформи на хартија, одлуки на хартија... што е реализирано... ајде факти...и не сакам одбрана од типот што направија другите... другите се виде... направија и пропаднаа...сакам да чујам што направија овие... т.е гвујо на чело...јас имам факти против него катаљарда (што би рекле децата)....повели изјасни се....


ОД ПЕТНИ ЖИЛИ СЕ ТРУДИ ЗА ЕДНОУМИЕ...
  fakti saka?...kako nema изненадување,...eve ,..mi go diga sekogash koga ke pominam pokraj znaminjata ,... a, dosega ne sum pominal pokraj konjiteзбунетост,..inache kojznae , mozebi vekje nema ni da mi padne,...(koga ke gi vidam) среќа,......anmozitetot sprema ..........!
.
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
LiDivio Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор


Регистриран: 19.Мај.2010
Статус: Офлајн
Поени: 7265
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LiDivio Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2010 во 09:48
ЗА ПОЛИТИКА ГО ПОДДРЖУВАМ
ЗА ЕКОНОМИЈА СЛАБО
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2010 во 14:35
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2010 во 17:53
Ne samo shto ja gubi podrshkata, nego ja gubi doverbata..........toa e ushte polosho.
A, shtom se izgubi doverbata se gubi SE.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2010 во 06:21
Mislam deka Grujo poleka prestanuva i sam na sebe da si veruva
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јуни.2010 во 14:54
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Mislam deka Grujo poleka prestanuva i sam na sebe da si veruva


А вие мислите дека Гујо ги смислува гафовите и високоумните изјави.Па тука е фамилијата, инаку зошто бега од дуели - не е рамен на било кој политичар и се плаши од своето незнаење, тоа барем му е јасно на секој.
Значи да не види народецов дека КРАЛОТ Е ГОЛ!.

Изменето од marsovec - 02.Јуни.2010 во 14:54
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2010 во 00:06
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Jas da, ama koga citam vakvi raboti nesto ne mi ejasnoзбунетост<h2 ="title">Ја губи ли
Македонија поддршката од Словенија?
</h2>



Секако дека ја губи, има еден мудар збор од Григор Прличев, додека во себе имаме дел од Византиската подмуклост и дволичност.......

Очигледно е дека некој лаже, мачка очи и веруваат само оние кој што сакаат да го слушнат тоа и да им се "наполни" егото ... за останатите незнам..
Homo homini lupus est...
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2010 во 00:08
Originally posted by LiDivio LiDivio напиша:

ЗА ПОЛИТИКА ГО ПОДДРЖУВАМ
ЗА ЕКОНОМИЈА СЛАБО


Уште малку и рогови ке му израснат, мавајки се со глава во ѕид... јака политика!!
Homo homini lupus est...
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2010 во 10:29
Originally posted by *moon* *moon* напиша:

IZDRZALA TAA I POTESKI MOMENTI PRITISOKOT E NARODOT,A TOJ E SAMO LICNOST KOJ GI IZVRSUVA NAMERITE NA NARODOT SERVIS NA GRAGANITE NA NASATA MILA I SAKANA I EDINSTVENA MAKEDONIJA


МУ ВЕРУВАМ НА ГУЈО НА СИТЕ ПРОПАГАНДНИ ЛАГИ И ИЗМАМИ!.
А и верувам дека ќе ја разгради државата - како што почнал - добро му оди!.
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јуни.2010 во 08:59
Homo homini lupus est...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 08:20
Знам дека станав досадна со моето објаснение и дека пак ке ги налутам “опозиционерите’ ама јас останувам на ставот дека нему му верувам, ама не и на тие околу него, па и подолу...и подолу. Банален пример, маките што произлегоа од интенцијата МОЖНОСТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ЗА СИТЕ. Еве сега што се откри државниот инспекторат
Брана за беззаконието на факултетите
И најстрашното е што она што го велам постојано се потврди
Најдобар пример дека и власта не само што го толерирала туку и ги форсирала сомнителните факултети е тендерот на кој „победи“ Бизнис-академијата „Смилевски“, која, замислете, воопшто не го исполнува условот за постоење - нема банкарска гаранција, а била избрана од Владата да ги рангира и да врши евалуација на државните универзитети! Има ли поголема навреда и апсурд.

Тоа е како неписмен човек да го оценува степенот на писменост на некој познат и потврден писател, на пример. И, згора на се',
за оваа зделка, со одлука на поранешниот министер за образование, добиле 160.000 евра од буџетот!
Кон врв
Anthony Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3379
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anthony Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 09:04
Originally posted by mamamd mamamd напиша:

Знам дека станав досадна со моето објаснение и дека пак ке ги налутам “опозиционерите’ ама јас останувам на ставот дека нему му верувам, ама не и на тие околу него, па и подолу...и подолу. Банален пример, маките што произлегоа од интенцијата МОЖНОСТ ЗА ОБРАЗОВАНИЕ ЗА СИТЕ. Еве сега што се откри државниот инспекторат
Брана за беззаконието на факултетите
И најстрашното е што она што го велам постојано се потврди
Најдобар пример дека и власта не само што го толерирала туку и ги форсирала сомнителните факултети е тендерот на кој „победи“ Бизнис-академијата „Смилевски“, која, замислете, воопшто не го исполнува условот за постоење - нема банкарска гаранција, а била избрана од Владата да ги рангира и да врши евалуација на државните универзитети! Има ли поголема навреда и апсурд.

Тоа е како неписмен човек да го оценува степенот на писменост на некој познат и потврден писател, на пример. И, згора на се',
за оваа зделка, со одлука на поранешниот министер за образование, добиле 160.000 евра од буџетот!


Знаењето е сила - знаењето е моќ трепкање
It’s nice to be important....it’s   important to be nice!
Кон врв
MisterSk Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 28.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 38
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MisterSk Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 12:27
Му верувам на Никола Груевски!
Кон врв
BellaGrandma Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Game over

Регистриран: 10.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 20029
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BellaGrandma Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Јули.2010 во 17:28
Абе денес на никого не се верува...како може да верувам на политичар
Се сложувам со некои негови постапки..ама да му верувам
Можат се да ти земат - богатството, најубавите години, радоста и сите заслуги, но секогаш ќе ти останат соништата за одново да го создадеш светот кој ти го украле.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7172737475 76>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.