IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Зошто жените кога викаат не,мислат да?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Зошто жените кога викаат не,мислат да?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 23>
Автор
Порака
Hedonistka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Shapeshifter

Регистриран: 17.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 282
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hedonistka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2010 во 18:01
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Problemot e shto mazhite ne chitaat misli, pa da znaat koga toa "ne" e "NE".

Zatoa kaj mazhite "ne" obichno e "NE", a "da" e "DA". Mnogiu polesno i poednostavno otlkolku zhenskoto "neda" i "DANE".


Bi vi bilo mnogu polesno da ne razberete koga bi ja prochitale knigata"Mazite se od mars a zenite od venera" ili malku bi poglednale od nasha gledna tochka..
If you are reading this, get a life!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2010 во 18:04
Колку се разбирам од жени, мораш да бидеш ко детектор шо мислела и у секое време да и’ се најдеш, инаку си неосетлив гад
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2010 во 18:08
Originally posted by Hedonistka Hedonistka напиша:

Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Problemot e shto mazhite ne chitaat misli, pa da znaat koga toa "ne" e "NE".

Zatoa kaj mazhite "ne" obichno e "NE", a "da" e "DA". Mnogiu polesno i poednostavno otlkolku zhenskoto "neda" i "DANE".


Bi vi bilo mnogu polesno da ne razberete koga bi ja prochitale knigata"Mazite se od mars a zenite od venera" ili malku bi poglednale od nasha gledna tochka..


Sum ja prochital i ednash, odamna, posle mnogu agonija i epifanija, sum ve prefatil onakvi kakvi shto ste... ako Gospod ve kreiral takvi, togash koj sum jas da ve menuvam?

No toa voopshto ne smenuva nishtio vo mojata konstatacija deka mnopgu poednostano, poprirodno i poneposredno e da se bide iskren i otvoren, pa da "da" da bide sekogash "DA" i "ne" da bide sekogash "NE".
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Hedonistka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Shapeshifter

Регистриран: 17.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 282
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hedonistka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2010 во 18:11
Da no tochno toa ne pravi zeni nezni i fragilni,silni i ranlivi i zatoa tuka nastapuvate vie kako posilen pol shto treba da ni dodade fines arno ama..
If you are reading this, get a life!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2010 во 18:13
Или кога ме гледа љуто се осеќам ко да ме гаѓа со ножеви у циркус
Кон врв
Hedonistka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Shapeshifter

Регистриран: 17.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 282
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hedonistka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2010 во 18:14
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Или кога ме гледа љуто се осеќам ко да ме гаѓа со ножеви у циркус


Am sigurno si napravil neshto za da te gleda taka..
If you are reading this, get a life!
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2010 во 18:18
најчесто оти ништо не сум направил и сум се занимавал со други работи
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2010 во 18:22
Originally posted by Hedonistka Hedonistka напиша:

Da no tochno toa ne pravi zeni nezni i fragilni,silni i ranlivi i zatoa tuka nastapuvate vie kako posilen pol shto treba da ni dodade fines arno ama..


Taka mislite vie.

Ima edna fina linija megju nezhnosta i fragilnosta, i koketiranjeto i izigruvanjeto drami.

Zhenata e prekrasno nezhna i fragilna koga e iskrena i koga govori onoa shto misli. Ako ne si ja znaela tajnata so koja kje uspeesh kaj mazhot koj ti znachi neshto, sega ti ja kazhav!






Изменето од Messenger - 17.Јуни.2010 во 18:23
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
Hedonistka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Shapeshifter

Регистриран: 17.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 282
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hedonistka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2010 во 18:26
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

[QUOTE=Hedonistka] Da no tochno toa ne pravi zeni nezni i fragilni,silni i ranlivi i zatoa tuka nastapuvate vie kako posilen pol shto treba da ni dodade fines arno ama..


Taka mislite vie.

Ima edna fina linija megju nezhnosta i fragilnosta, i koketiranjeto i izigruvanjeto drami.

Zhenata e prekrasno nezhna i fragilna koga e iskrena i koga govori onoa shto misli. Ako ne si ja znaela tajnata so koja kje uspeesh kaj mazhot koj ti znachi neshto, sega ti ja kazhav!

Fala mnogu ama ti ne me poznavash ...no sepak mozebi i ti si popagal na pogreshni zeni ..opravdano ti e



If you are reading this, get a life!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2010 во 18:28
Zborev opshto za zhenite, a ne specijalno za tebe.
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2010 во 18:29
Кога не знам што мисли послесно ми е да идам во шума и да се борам со мечки
Кон врв
Hedonistka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Shapeshifter

Регистриран: 17.Јуни.2010
Статус: Офлајн
Поени: 282
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hedonistka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2010 во 18:30
Originally posted by Messenger Messenger напиша:

Zborev opshto za zhenite, a ne specijalno za tebe.


ami i opshto za drugite zeni..iskreno gi chitam komentarite i za zacuduvam navistina sepak sum nov chlen od sabajleto ama ima tolku mn normalni zeni shto ne gi dramatiziraat rabotite a ne nekoi shmizli i puflici po koishto vie javno gledate..
If you are reading this, get a life!
Кон врв
Messenger Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор

Vo ovoj svet, no ne od ovoj svet

Регистриран: 21.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 18208
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Messenger Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2010 во 18:36
Zhena shto navistina ljubi ne koketira , ne si prevzema nekakvi ulogi kako od soup preri, tuku e rastreperena, obleana so toplina i vnimanie, zhelna da se razdade bez vtora pomisla. Nezinoto "da" e sekogash "DA".

Togash zhenata e PREKRASNA!

Drugoto e gluma, suetnost, ego-trip, igrarija za kjejf i povrshno zadovolstvo... neda, DANE... neda, DANE... DANE, neda...
Truth needs no laws to support it. Throughout history only lies and liars have resorted to the courts to enforce adherence to dogma.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јуни.2010 во 18:37
Шмизлите и пуфлите се вид пред изумирање, мислам дека треба да се сочува некоја за во музеј
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 23>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.