IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Образование
  Активни теми Активни теми RSS - Колку време е потребно за учење
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Колку време е потребно за учење

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
Автор
Порака
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Април.2010 во 23:01
Француски, сеа ме потсети, никад не сум учела, а добро зборам на тој јазик...
Интересен ми е, а некад забегувам со нивното „р“, па ми се смее мадам. голема%20насмевка

иначе, ј'adore le francais...  голема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2010 во 16:59
од „франце“ знам само : бонжур мадам (добарден госпоѓо) и ла к*р (двор)плазењесмеењеда
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2010 во 19:33
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

од „франце“ знам само : бонжур мадам (добарден госпоѓо) и ла к*р (двор)плазењесмеењеда

Исто и јас...
Знам и

Au revouir . Je vais don la cour...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка  ова кога ме избрка наставничката зошо слушав музика на слушалки.....Како го нагласив ‘Дворот‘ ...РОФЛ голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкацрвенеење The best избркување In my life...
Знам дека гратматички не е точно голема%20насмевка


Изменето од Џо - 27.Април.2010 во 19:35
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2010 во 20:01
Originally posted by Џо Џо напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

од „франце“ знам само : бонжур мадам (добарден госпоѓо) и ла к*р (двор)плазењесмеењеда

Исто и јас...
Знам и

Au revouir . Je vais don la cour...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка  ова кога ме избрка наставничката зошо слушав музика на слушалки.....Како го нагласив ‘Дворот‘ ...РОФЛ голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкацрвенеење The best избркување In my life...
Знам дека гратматички не е точно голема%20насмевка
хахах...добар си...

абе јас имав впечаток дека си скроз одличен ученик, дека од час немаш излезено... ама видиш, сум се излагал... тоа е добро...
Кон врв
10101 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Април.2009
Локација: Jamaica
Статус: Офлајн
Поени: 963
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај 10101 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Април.2010 во 22:59
Originally posted by Џо Џо напиша:



Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

од „франце“ знам само : бонжур мадам (добарден госпоѓо) и ла к*р (двор)плазењесмеењеда
Исто и јас...Знам и Au revouir . Je vais don la cour...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка  ова кога ме избрка наставничката зошо слушав музика на слушалки.....Како го нагласив ‘Дворот‘ ...РОФЛ голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкацрвенеење The best избркување In my life...Знам дека гратматички не е точно голема%20насмевка


Nemam uceno, ama vtoroto nekako od spanski go razbiram. Vais=va=odi. Znaci ti ima receno da odis vo dvorot?
Nas obicno ni velat pred ucilnica da sedime
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 14:32
Originally posted by Џо Џо напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

од „франце“ знам само : бонжур мадам (добарден госпоѓо) и ла к*р (двор)плазењесмеењеда

Исто и јас...
Знам и

Au revouir . Je vais don la cour...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка  ова кога ме избрка наставничката зошо слушав музика на слушалки.....Како го нагласив ‘Дворот‘ ...РОФЛ голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкацрвенеење The best избркување In my life...
Знам дека гратматички не е точно голема%20насмевка

vraiment? изненадување
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 14:41
Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

Originally posted by Џо Џо напиша:

Originally posted by volkswagen volkswagen напиша:

од „франце“ знам само : бонжур мадам (добарден госпоѓо) и ла к*р (двор)плазењесмеењеда

Исто и јас...
Знам и

Au revouir . Je vais don la cour...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка  ова кога ме избрка наставничката зошо слушав музика на слушалки.....Како го нагласив ‘Дворот‘ ...РОФЛ голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкацрвенеење The best избркување In my life...
Знам дека гратматички не е точно голема%20насмевка
хахах...добар си...

абе јас имав впечаток дека си скроз одличен ученик, дека од час немаш излезено... ама видиш, сум се излагал... тоа е добро...


Сум одличен...онака на крај на година...иначе нема нова гитараголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаТоа оценките пола ги вадам со шармирањеголема%20насмевкацрвенеење
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 16:35
Абе годинава да не одам на полагање (или не дај боже в година пак 2раизненадување) и друго не ме занима ич...
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Април.2010 во 23:07
аууу џо...
со шармирање човеков добива петки... смеење..
ти ептен шармираш.. слоу даун малце... плазење..големо%20гушкање
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Април.2010 во 20:31
Абе каков шарм....

далеко било... јас со даскали блискости не сакам....среќатрепкање
Ќе ги шармирам јас нив, ќе си го мачам мозокот и ќе си трошам време...

има толку убави чупиња на кои можиш да му ја подариш насмевката наместо на професорот кога го поздравуваш...

плукни му се во нив....


само ја чекам онаа по ликовно вештеркана што не мрази цел клас да ја видам како ќе се понаша кога ќе бидиме колеги...
а таа по проектна е срцка, можеби затоа што не е од нашето школо....



Изменето од volkswagen - 29.Април.2010 во 20:32
Кон врв
marsovec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Април.2010
Статус: Офлајн
Поени: 3378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај marsovec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2010 во 10:21
Ako imate vrski ne e potrebno.
СЕ Е КОНЕЧНО САМО ГЛУПОСТА Е БЕСКОНЕЧНА - САМО КАЈ НАС
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2010 во 10:45
ако имаме врски сме пардон вака, заебале работа.
јес да многу така добиваат на крај се петки, све океј оцени иако цела година 3 и 2 носеле на тестови ... испрашувања ...
али што они ќе научат?

јавна тајна е за едно дете во одделение кај нас дека поминува со врски...
пази ситуација:
-кој е хемиски симбол за јаглерод?
-ммм.. мислам J.. збунетост

сваќаш?
оценката ја има, ама не го има тоа во паметот...
а тоа е најбитно..
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2010 во 15:44
Originally posted by Tiggy Vicious Tiggy Vicious напиша:

ако имаме врски сме пардон вака, заебале работа.
јес да многу така добиваат на крај се петки, све океј оцени иако цела година 3 и 2 носеле на тестови ... испрашувања ...
али што они ќе научат?

јавна тајна е за едно дете во одделение кај нас дека поминува со врски...
пази ситуација:
-кој е хемиски симбол за јаглерод?
-ммм.. мислам J.. збунетост

сваќаш?
оценката ја има, ама не го има тоа во паметот...
а тоа е најбитно..


заради оценката веројатно ќе го има и во Џебот голема%20насмевка
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Април.2010 во 19:46
се согласувам со Џо.
има случаи детево 5 по биологија да речеме, а не знае кои животни се водоземци.
и после ќе имало тестирања, па ќе има заради ваквите шо имаат 5 а не знаат името да си го напишат.
малку време е потребно за учење ама за тој шо учи.
гледам овде французи и шпанци има ама англичани камоизненадување.
се зезамголема%20насмевка.
за учење англиски книга не фаќам пошо не ми треба книгата за учење(ја носам само онака колку за украс на школо) ама по другите предмети не ми се седнува и не па то чудо некое.
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 11121314>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.