IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Историја
  Активни теми Активни теми RSS - Ваше мислење за Адолф Хитлер?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Ваше мислење за Адолф Хитлер?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 21>
Автор
Порака
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 17:05
Originally posted by DragancoLeskoec DragancoLeskoec напиша:

Нема шо да се размислува, жртвите на Сталин ги преминват тие на Хитлер сам, камоли во комбинација со Мао Це Тунг и цела комуњарска банда.

Хитлер дури беше и корисен за науката и општеството а комунизмот знајме шо му донесе на светот(источниот свет)мрачно доба шо трашеше 50 години.
 

Драганчо ве свесен ли си што збориш?

Не знам што мислиш но цела светска историја слободно можеш да ја пролисташ и секаде ќе најдеш дека Фашизмот е најосудуваното нешто на сите времиња?


Изменето од fiks - 23.Април.2010 во 17:06
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 17:06
Originally posted by fiks fiks напиша:



Originally posted by DragancoLeskoec DragancoLeskoec напиша:

Нема шо да се размислува, жртвите на Сталин ги преминват тие на Хитлер сам, камоли во комбинација со Мао Це Тунг и цела комуњарска банда.

Хитлер дури беше и корисен за науката и општеството а комунизмот знајме шо му донесе на светот(источниот свет)мрачно доба шо трашеше 50 години.
  Драганчо ве свесен ли си што збориш?Не знам што мислиш но цела светска историја слободно можеш да ја пролисташ и секаде ќе најдеш дека Фашизмот е најосудуваното нешто на сите времиња?


И ?Фактите не се такви.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 17:09
Кои факти бе?

Со овие изјави ги навредуваш живототие на сите борци против Фашизмот?

Денес во светот во некои држави ќе те стрпаат во затвор ради вакви изјави.

Појди во Русија и јавно проговори вака,па ќе видиш што ќе те снајде.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 17:12


Цитирај
Mao Це Тунг      27 - 73 милиони Кинези умрени (1945 - 1976)

Joсиф Сталин      4 - 60 милиони политички убиства (1922 - 1953)

Pol Pot      2 - 3 милиони убиени во Камбоџа во седумдесеттите

Ким Ил Сунг     Повеќе од 1.6 милиони убиства во концентрациони логори (1946 - 1994)

Менгисту Хаиле Маријам     1.5 милиони умрени во демоцид во Етиопија во седумдесеттите


И спореди ги со тие на Хитлер

Цитирај
Адолф Хитлер     15 - 50 милиони жртви на демоцид  и  концентрациони логори (1939 - 1945)


Нема ни споредба, сам Сталин или Мао го тепат Хитлер, камоли сите комбинирани.И то овие не се сите...

Изменето од Македон - 24.Април.2010 во 14:28
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 17:15
Вака сега Драганосреќа

Јас како Администратор те замолувам да не промовираш Фашизам тука на форумов, и јавно те опоменувам дека ќе те суспендирам за навек доколку продолжиш Фашизмот да го прикажуваш како нешто добро и корисно.среќа
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 17:18
Абе а не реков за фашизам, кај спомнав фашизам, ти одуста не го извај, ете ти кажав само кое е најголемото зло на 20ти век.
А ова темата се вика како шо гледам се вика наше мислење за Адолф Хитлер, моето е најпозитивно за мерак, многу си го сакам.

Изменето од DragancoLeskoec - 23.Април.2010 во 17:22
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 17:24
Ами Драганчо наведи ми кој од тие диктатори сакал да го пороби светот и направил концентрациони логори само со цел убивање на луѓе со помош на Цикон-Б и потоа палење на труповите во Крематориум?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 17:24
Пропаганда, луѓе родени и учени во комунистичко време неможат да знат за поинаку.Мене Хитлер ништо не ми згрешил, дедо ми партизан бил, германец не видел, за секакви ми имаше кажвано, италијанци, бугари, балисти(најпоќе за нив), ама за германци ни една приказна.

Изменето од DragancoLeskoec - 23.Април.2010 во 17:27
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 17:26
Originally posted by DragancoLeskoec DragancoLeskoec напиша:

Пропаганда
 

Што?збунетост
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 17:28
Originally posted by DragancoLeskoec DragancoLeskoec напиша:

Пропаганда, луѓе родени и учени во комунистичко време неможат да знат за поинаку.Мене Хитлер ништо не ми згрешил, дедо ми партизан бил, германец не видел, за секакви ми имаше кажвано, италијанци, бугари, балисти(најпоќе за нив), ама за германци ни една приказна.


И од локалното население ниедна средба со германци немала трагичен крај, ќе треба уште 500 години да живејме за да ги стигниме ние германците.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 19:28
Светот го жигоса Хитлер,а ти можеш да трупаш тука постови еден куп,џабе ти е.

Сликава кажува се среќа

http://www.ereporter.com.mk/Content_Data/Images/2010021719252825.jpg
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 19:43
Е то е, така требало да биди.
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 19:50
Originally posted by DragancoLeskoec DragancoLeskoec напиша:

Е то е, така требало да биди.


Така и требало и така е исправно Драганчо.

Замисли Драганчо што би се случило со светот доколку не постоеше Антифашистичката коалиција?
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Април.2010 во 19:55
Драганчо,има на Википедиа многу добра дефиниција и објаснување за Фашизмот.

Еве линкче,прочитај малу и размисли
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1415161718 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.