IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Членство во ФСМ (пуштена web страната)
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Членство во ФСМ (пуштена web страната)

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
Автор
Порака
branko_k Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 682
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај branko_k Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2010 во 12:24
1. ako ne e oficijalno mesto sto objavuvate bre tuka?! i nemoj so tie demagogii deka e odluceno da se dade objava "samo kako informacija" a vo isto vreme obajavata e INSTRUKCIJA kako da se plati clenarina. ako e samo informacija bi glaselo: pocituvani fotografi, vo plan ni e voveduvanje na clenarina, za visinata, pravata i obvrskite, dodatno ke objasnime.

kakvi likovi ste znaci...!

2. znaete deka forumov e najstara komunikaciska platforma za fotografija, a ve mrzi da sklopite tekst od edna strana kaj so se objasnuvaat pravata i obrskite so plakjanje na clenarina...!? koga mi doagjaat na vrata lugje so molbi za pomos za operacii, doagjaat podgotveni so nekolku lista objasnuvanja, dokumenti itn... alo, Foto sojuz!

3. toj "legendaren" sajt se pravi od vremeto gospod koga odese po zemjava... do sega mozevte privremeno da se stacionirate na koja sakate od besplatnite platformi na internet kako facebook ili barem blog nekakov da napravevte i od tamu da komunicirate, ako forumov ne vi se svigja. tie raboti bar ne se plakjaat. ili se raboti za NESPOSOBNOST?

i ako ovaa zaednica ne ja pocituvate dovolno za da so denovi ne dadete edno (duri do banalnost) ednostavno obasnuvanje, voopsto ne se pojavuvajte tuka kako pretstavnici na fsm i ne pisuvajte polovicni soopstenija, ocekuvajki deka site ke vi se klanjaat na izgubeniot avtoritet! pa uste smesno i glupo bilo da se postavi prasanje za toa kade i kako gi davam ja moite pari. nevidena arogancija. bar da imavte osnov za taa arogancija.
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2010 во 13:08
Originally posted by kostovigor kostovigor напиша:

Форумов не е официјлно место за објавување на информации од ФСМ. Форумов е сопственост на T-Home. Одлучено е тука да се даде објава, само како информација за нешто што подоцна ќе биде објавено на официјална страна на ФСМ кога таа ќе биде пуштена, каде што ќе го добиеш твојот одоговор. Сите знаеме кои сме и што сме, и дека форумов е најстар комуникатор за фотографија на просторов, и затоа, уште еднаш повторувам, е поставен првиот пост (не дека дојдов јас, митко, станко или петко и ти земав пари од џеб без да ти кажам).
Бесцелно е веќе да пишувам тука.



I A1i Sitel i Dnevnik imaat svoi sopstvenici.... pa nekako site oficijalno objavuvat i na tie mediumi. Vladini, nevladini, komercijalni i drugi oglasi, soopstenija i propaganda.
I pak odgovor deka kje ja dobieme informacijata na fantomskiot website na FSM. Kumanovci vikaat "Da vidu, Da neveruju" голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Изменето од Tegla - 07.Април.2010 во 13:11
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Април.2010 во 13:12
Originally posted by branko_k branko_k напиша:


3. toj "legendaren" sajt se pravi od vremeto gospod koga odese po zemjava... do sega mozevte privremeno da se stacionirate na koja sakate od besplatnite platformi na internet kako facebook ili barem blog nekakov da napravevte i od tamu da komunicirate, ako forumov ne vi se svigja. tie raboti bar ne se plakjaat. ili se raboti za NESPOSOBNOST?



Ne gi uci i sovetuvaj голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
treno Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 26
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај treno Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Април.2010 во 21:54
http://www.fotosojuz.mk/FotoSojuz/index.php?option=com_content&view=article&id=34%3A-23-&catid=26%3A2010-04-09-11-42-10&Itemid=35&lang=en
Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Април.2010 во 12:35
Ajde neka e so srekja.....!!!
There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
kostovigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kostovigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2010 во 16:11
Фотографија на тлото на Македонија е повеќе од еден и пол век. Во таа долга историја, на наша жалост, фотографија беше запоставена и подценета.
Фото Сојуз на Македонија, со својот шест децениски ангажман, успеа да ја афирмира фотографијата во Македонија, и македонската фотографија вон Македонија, да ги анимира сите автори и почитувачи на овој медиум, во континуитет да работат на афирмирање на ова творештво, на афирмација на авторската и клубската работа.
Овој ангажман резултира да фотографијата денес е равноправен медиум со другите уметнички дисциплини, дел од културно творештво и културно миље кај нас, испитен предмет на нашите универзитети и експонат во нашите галерии.
Фото Сојуз на Македонија пратејќи ги современите трендови на комуникација, отвори свој веб сајт: http://www.fotosojuz.mk/, со цел да ја презентира македонската фотографија, македонските клубови и автори, да ги отвори службените и приватните архиви и колекции, и за прв пат во потполна форма да ја доближи македонската фотографија до Вас.
Но, ова е голема обврска, ентузијастите во Фото Сојузот се свесни дека вака обемен зафат може да се направи само со заедничко работење на сите оние кои фотографијата ја сакаат и почитуваат. Изградувањето на овој сајт е отворен за сите оние кои имаат желба и можност да помогнат, се во интерс на унапредувањето на македонската фотографија.

                    Скопје, мај 2010                                                                  Редакција на сајтот

Кон врв
kostovigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kostovigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Мај.2010 во 16:37
Би апелирал до администраторот да го врати постов како посебна тема, а не како надоврзување на претходна тема.

Поздрав
Кон врв
TafTabiT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TafTabiT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2010 во 00:38


Изменето од TafTabiT - 19.Мај.2010 во 00:44
http://www.treklens.com/members/taftabit/
Кон врв
TafTabiT Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај TafTabiT Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2010 во 00:44
Originally posted by Zoran K Zoran K напиша:

Milo mi e shjto se razvi kreativna diskusija okolu prashanjeto shto go postavi GEMINI.

Od onoa shto mozham da dodadam od moja strana, so zachlenuvanje vo kanadskiot ekvivalent na FSM se dobiva gratis pretplata na fotografski magazin, priod na web sajtot na organizacijata, popusti na objavuvanje reklami i informacii vo ovie glasila, popusti pri kupuvanje fotografska oprema, kako i besplatni ili delumno plateni seminari.


__________________________________________________________

kako sto bi rekol nekoj " toa se slucuva vo nekoja kulturna zemja kako Kanada " a ova e sepak balkan i mene ova FSM mi lici na FSM > fudbalski sojuz na makedonija , samo sto go nema Haralampije
http://www.treklens.com/members/taftabit/
Кон врв
kostovigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kostovigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Мај.2010 во 01:21
Originally posted by TafTabiT TafTabiT напиша:

Originally posted by Zoran K Zoran K напиша:

Milo mi e shjto se razvi kreativna diskusija okolu prashanjeto shto go postavi GEMINI.

Od onoa shto mozham da dodadam od moja strana, so zachlenuvanje vo kanadskiot ekvivalent na FSM se dobiva gratis pretplata na fotografski magazin, priod na web sajtot na organizacijata, popusti na objavuvanje reklami i informacii vo ovie glasila, popusti pri kupuvanje fotografska oprema, kako i besplatni ili delumno plateni seminari.


__________________________________________________________

kako sto bi rekol nekoj " toa se slucuva vo nekoja kulturna zemja kako Kanada " a ova e sepak balkan i mene ova FSM mi lici na FSM > fudbalski sojuz na makedonija , samo sto go nema Haralampije


И тоа задоволство кошта околу 2600 ден
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.