IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Љубов или пари?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Љубов или пари?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 17>
Автор
Порака
Џо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Каубоец

Регистриран: 17.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Џо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 17:09
И од двете се живее..
Во комбинација кога се-и те како е најдобро. ..=)
Сеуште не разбирам што е љубов..
такада...пари..
ова е реалистички поглед ...=)
Ovo nebo nad nama
sjena je od zastora
kula na nebesima
u našim je prsima



Кон врв
Lithium Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9407
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Lithium Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 17:29
Штом го видов насловот на темата прво на што помислив и онака ми помина низ глава беше драмата “Парите се отепувачка“ не знам колку од вас ја читале, ама токму во оваа драма на крај се поставува токму ова прашање: Љубов или пари!, а во драмата пак е искажано т.е претставено, читај: ПРОКЛЕТСТВОТО НА ПАРИТЕ! Кој ја читал - ќе ме сфати намигнување

Е сега за темава, баш и јас пред некоја недела се најдов во слична ваква дебата т.е. поточно беше разговор помеѓу мене и мој другар. Јас уште верувам дека љубовта е таа што навистина го движи светот напред, а не парите. Верувам дека поважно е да љубиш и да те љубат и да станеш духовно богат отколку да си материјално богат.


Е интересно е ова:

Со парите можеш да купиш куќа - но не и дом
Со парите можеш да купиш кревет - но не и сон
Со парите можеш да купиш часовник - но не и време
Со парите можеш да купиш крв - но не и живот
Со парите можеш да купиш книги - но не и знаење
Со парите можеш да купиш секс - но не и ЉУБОВ
Со парите можеш да купиш лекови - но не и ЗДРАВЈЕ

Дај ми ги сите твои пари, јас ќе патам наместо тебе .....





Фала на внимание трепкање

П.С. Pare ljude kvare



Изменето од Lithium - 12.Април.2010 во 01:50
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 17:58
bez ljubov dvajca kje preziveat no nema da ziveet
bez pari dvajca kje ziveat no nema da preziveat
голема%20насмевка

taka da
ako treba samo edno da biram
biram ljubov......... zatoa sto ....... toj period koj kje ziveete vredi da se iskusi....
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Joshua_Tree Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6477
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Joshua_Tree Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 18:23
Parite sto mi trebaat za zivot se moi(sum gi zarabotil),a ljubovta cela ja davam na moite PREKRASNI SUSTESTVA...среќа
“Talk, talk, talk: the utter and heartbreaking stupidity of words.”
― William Faulkner, Mosquitoes
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 18:29
Originally posted by Joshua_Tree Joshua_Tree напиша:

Parite sto mi trebaat za zivot se moi(sum gi zarabotil),a ljubovta cela ja davam na moite PREKRASNI SUSTESTVA...среќа


скроз си излегол од границите на прашањето
но нека голема%20насмевка


Изменето од anakin - 30.Март.2010 во 18:29
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 19:32
на тој што му фали едното, се определува за спротвното, ама , се док не го искуси и тоа...........па се така во круг!
и на крај , идеалистите ке излезат поголеми материјалисти дури од тие што се раѓаат такви.
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 19:35
Сакав да бидам материјалиста...
ама...
наебав...
така и ми треба...
од кол на кол...
колот во... ..
абе наебав...

Изменето од којсумјас - 30.Март.2010 во 19:35
Кон врв
lipicaner Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lipicaner Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 20:17
Originally posted by CST CST напиша:

sanja, lepotice , temava bese za sto bi se odlucile vie  : ljubov ili pari ???voopsto ne stanuva tuka zbor za toa da se pecalat pari , tuku dali bi ziveela siromasno samo od ljubov da se gledate i da pravete deca so partnerot pa da barate posle pomos od drzavata  ili  bi se oslucile za pari pa da uzivate vo  raskos : da se rasrflate po kafani, da setate na egzoticni mesta,  da mozete da si dozovolete ama bas se Koga si bila mala si i vikala na roditelite  : mamo /tato te sakam ,,,,denes toa TE SAKAM  nema golemo znacenje , samo zbor e , a koga bi imala pari ke mu poklonis nesto na majka ti ili tatko ti ili ke im pomognes da si ja renoviraat kukata posto imas pari ,,,kapiras neli ???намигнување
nema potreba nekoj da ti kaze deka te saka , ako te pocituva i te ceni nema potreba od toj izmislen zbor "te sakam" a za parite ! deneska bez pari nema "brak-ljubov" toa mozeme da debatirame do vecnost ama vistinata e taa nema pari nema "ljubov"
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 20:55
Jas sum samo za ljubov.
Koga kje se pomeshaat ljubovta i parite togash nastanuva haos, i normalno se pomeshuvaat site koi imaat nekoi interes. A potoa dovagja omrazata.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Март.2010 во 21:09
Кога има љубов,а нема пари
со кавгите околу пари љубовта излегува низ прозор......


Се сведува моето со она на Анакин
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 00:22
ljubov..............
a parite dajte i gi na mihanela.............
,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 21:28
2vo 1среќа
Кон врв
alankan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 15.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај alankan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2010 во 23:11
Jas ke davam pari a taa ke dava ljubov i dolgo i srecno si ziveea
Кон врв
opasna_mala Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 01.Март.2010
Статус: Офлајн
Поени: 9
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај opasna_mala Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Април.2010 во 01:34
Ljubov!!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1011121314 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,203 секунди.