IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Г - Точка
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Г - Точка

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 15>
Автор
Порака
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2010 во 02:53
 
...Британско  Француска   Г -  војна ....голема%20насмевка
 
 
Откако британските гинеколози објавија дека наводната Г-точка не постои, француските ги обвинија дека не ги почитуваат жените. ’Медицинските нацисти’ не гледале каде што треба! 

Г-точката сепак не е мит, тврдат француските гинеколози. „Англиското истражување не гледало на вистинско место“, смета најпознатиот француски гинеколог Силвијан Мимоун.

 Неодамна... британските гинеколози од Кралскиот колеџ во Лондон по опсежно истражување утврдија дека Г-точката не постои. 

„Дури и да постои, тоа би било прашање на генетика и моментален спој на две совршено компатибилни лица“, утврдија тогаш британските стручњаци. Меѓутоа, нивните француски колеги не се сложуваат со тоа.

„Г-точката и тоа како е реалност, и тоа кај најмалку 56% од жените, а тоа може да се види и на скенер. Сите кои тврдат поинаку, ризикуваат да бидат наречени медицински нацисти“, истакна ценетата француска докторка Одил Бусон.

Таа вели дека кај Г-точката се е само прашање на редовно користење, а не на генетиката.


Изменето од zamislena - 31.Јануари.2010 во 02:55
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2010 во 02:59
Значи нетрпеливоста си ја префлија и во Сексологијата.
Хммммм секогаш контра оделе,не ме ни чуди ова.

На скенер дури се гледало???-Wowwwwwww

Девојки барајте скенер да се осигурате за точната местоположба.

Не е на одмет мислам.да
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Sunny Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Fantasy girl

Регистриран: 01.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 19874
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sunny Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2010 во 03:03
Mnogu me interesira kako taa tocka izlgeda na skener збунетост
Пријателите се како ѕвездите. Не ги гледаш секогаш, но знаеш дека се тука некаде!    
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2010 во 03:12
Кој го знае Сани,розева мождаголема%20насмевка точкица онака,еве вака можда •

Изменето од fiks - 31.Јануари.2010 во 03:13
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2010 во 03:25

Majtap si igraat be ovie so lugjeto....ima,nema,pa sea ima...a taman se opushtija mazite,uff ne mora da se machat da baraat,a curite se smirija,ok e,nema, ne e do nivnite partneri sho ne im ja nashle G tochkata,ne mora da baraat drugi голема%20насмевкаголема%20насмевкаDrn drn...uzivanjeto vo vodenjeto ljubov i sexot,se postignuva so uchenje na svoeto telo i na teloto na partnerot,da go osetish sekoj dopir,sekoe dvizenje,zvuk, da gledash,da chustvuvash,da go sledish ritamot...i moze da otkriesh mnogu poekje od edna tochka i mnogu povekje od nekolku sekundi uzivanje среќа 

Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2010 во 03:36
Кој ги знае Елени што прават,може си играат играчки со луѓето,за вака на популарност да добиваат одредени така наречени Сексолози,Гинеколози и други лози.

Според мене лошо ќе да е ако жените ги послушаат Французивеух
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2010 во 03:42

голема%20насмевкаabe ne e strashno,gleash na skener ja videle oni...vleguvash pa malku levo...ili desno beshe збунетостголема%20насмевка Gluposti...mozat na mnogu popametni raboti da troshat pari za istrazuvanje,a da ne ostaat nas na raat da se snaogjame same голема%20насмевка ne se uchi od kniga i od skener toa среќа

Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јануари.2010 во 03:59
Мое мислење е дека Г-точка не постои,тоа е само мит на кој некои си направиле кариери.
Добро пиша во постот погоре Елени,допирот,чувствата,звуците и погледот се многу поважни од некоја хипотетична точка.
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2010 во 12:49
...eteeeee,konecno ja najdov!ух
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Senzor Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)
Ин ту ит ивен

Регистриран: 31.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 85
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Senzor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Февруари.2010 во 15:15
Живеј, и остави да живеат.
Кон врв
Ane09 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 209
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ane09 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2010 во 08:58
G-tockata e izmislena od zenite, za mazite podolgo da se zanimavaat so nivniot polov organ.
Кон врв
Генерал Митре Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
бадајалџија

Регистриран: 19.Ноември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 646
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Генерал Митре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Февруари.2010 во 22:29
Originally posted by Ane09 Ane09 напиша:

G-tockata e izmislena od zenite, za mazite podolgo da se zanimavaat so nivniot polov organ.


Тебе ова ти текна во 9 саатот сабајле?зевање
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2010 во 22:57

Дај ми Г- оргазам

 

Дали сте слушнале за методата „дојди вамо„, која жената ја доведува до незаборавен оргазам?
Сите го знаеме знакот кога некому сакаме да му покажеме да дојди вамо, но овој знак може да значи сосема друго и да ја одведе жената до колминација.Зa тоа „дојди вамо„ може да има две значење.
Техниката „дојди вамо„ е техника која бара одлични потези и движења, со кои најлесно се постигнува Г-оргазмот. И тоа на два начина: со показалецот и средниот прст, а може и само со еден кој го вметнувате во вагината така да направите некоја кука. А потоа со движење - како некому да му покажувате да дојди вамо, ја стимулирате нејзината Г-точка.

Другата рака можете да ја користите за притисок на стомакот, затоа што притисокот на нејзината матка го зголемува уште повеќе задоволството. Или пак можете да си играте со нејзините брадавици.
Некои жени сакаат поврзо движење, а други пак со оваа техника не можат да доживеат оргазам, и ако жената го има овој проблем, тогаш повеќе насочете се на клиторисот  а „дојди„ вамо заменете го со милување на целата вагина.



Изменето од емил - 24.Февруари.2010 во 22:57
Кон врв
DragancoLeskoec Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DragancoLeskoec Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Март.2010 во 00:34

Originally posted by емил емил напиша:

Дали сте слушнале за методата „дојди вамо„, која жената ја доведува до незаборавен оргазам?Сите го знаеме знакот кога некому сакаме да му покажеме да дојди вамо, но овој знак може да значи сосема друго и да ја одведе жената до колминација.Зa тоа „дојди вамо„ може да има две значење. Техниката „дојди вамо„ е техника која бара одлични потези и движења, со кои најлесно се постигнува Г-оргазмот. И тоа на два начина: со показалецот и средниот прст, а може и само со еден кој го вметнувате во вагината така да направите некоја кука. А потоа со движење - како некому да му покажувате да дојди вамо, ја стимулирате нејзината Г-точка.Другата рака можете да ја користите за притисок на стомакот, затоа што притисокот на нејзината матка го зголемува уште повеќе задоволството. Или пак можете да си играте со нејзините брадавици.Некои жени сакаат поврзо движење, а други пак со оваа техника не можат да доживеат оргазам, и ако жената го има овој проблем, тогаш повеќе насочете се на клиторисот  а „дојди„ вамо заменете го со милување на целата вагина.



Потврдено, дури знам и демо видео:



Бидеешчем администрацијата на форумот е кусогледа и е глува за потребата на сексуално образование на младината
, му нудам на заинтересираните да се обратат за демо видеото од овој метод кон мене, преку приватна порака.(Сите права му припаѓаат на авторот и јас не земам никакви заслуги за тој туторијал).


Изменето од DragancoLeskoec - 13.Март.2010 во 00:45
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 45678 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 2,250 секунди.