IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - ЕВРОСОНГ 2010
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕВРОСОНГ 2010

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 15>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2010 во 21:05
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Свашта.
Нашиов избор за песна на евровизија е како фестивалче за дебитанти.
а па големата евровизија што е?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2010 во 21:17
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Свашта.
Нашиов избор за песна на евровизија е како фестивалче за дебитанти.
а па големата евровизија што е?

па не викам дека е кузнае што...ама ипак...
треба нешто подобра песна.
а изборот беше...шта да ти причам...голема%20насмевка
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2010 во 11:08
Е па вака:
Не го гледав нашиот избор за песна за Евросонг.
Пеачите се знаеше кои се ама заради тоа и не ми се виде за вредно да си го потрошам моето кратко слободно време слушајки ги.
А за представниците од другите земји појма немам кои се, ама баш ми е гајле. Кога немам никава корист од тоа. А со оглед на тоа кого ние избравме да пратиме на евросонг, мислам дека ќе не исфрлат и нема да се квалификуваме за финалната вечер. Па .........кој сака нека пее...........
Кој бара ќе најде.
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2010 во 12:38
.....ne sum gledala izbor za evrosong,Goko Tanevski pobedil, iskreno ne mi se dopaga pesnata, ne znam so tolku se zamaraat so evrovizija,euforija na site strani, ova ona,gluposti na kvadrat...................
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2010 во 12:40
Originally posted by renatax renatax напиша:

Секоја година иста приказна....инциденти,кавги, лош избор на песни  со кои и најдобриот вокал  звучи катастрофално.
Денес ја слушнав песната и....тапа е,онаа на Влатко повеќе ми се допадна.
 

Влатко не знае да пее, рецитира.
Кон врв
Dogi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Април.2005
Статус: Офлајн
Поени: 3168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Dogi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2010 во 15:48
реалноста е ваква:

ако Ѓоко добро се спреми, а знаеме дека има добар вокал, ќе има добра изведба. плус ако се изведе гитарското соло во живо, а не на плејбек, ќе добиеме плус поени. сето заедно со раперот треба да функционира како саат, па да се надеваме на финале или нешто повеќе.

мислам дека пропратните муабети од типот, кој што како и зошто околу гласањето, се непотребни, треба да се концентрираат сега сите на Осло, а потоа може да се разговара, како било и како можело да биде.

се читаме после Осло.

Јас сум мајстор!

Кликни овде за комуникација со мене (потоа кликнете во полето 'Edit nickname' и впишете го вашето име)
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2010 во 16:08
Искрено мислам дека Ѓоко има што да покаже, поседува добри вокални квалитети. Гитаристот според мене е ѕвер, за неколку години ќе може да се носи рамо до рамо и со Влатко Стефановски. Песната мене ми се допаѓа, само не разбирам зошто има и рап во неа збунетост.

Малку Ѓоле да проработи на сценскиот настап, оти ептен круто ми делува и мислам се ќе биде во ред.

А, за исходот, ич не ми е гајле...и онака одпоодамна се е наместено. намигнување
Кон врв
zamislena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 14566
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zamislena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Февруари.2010 во 22:44
 
...Мене ми се допаѓа...голема%20насмевка
 
 
Јас ја имам силата
 
Се буди денот нов
А дождот пак ќе доjде каj нас
Студен камен ти до мене си
Не допирај ги моиве усни, тоа не си ти
Дај да   сонувам а сонот со тебе само сон
 
Jас jа имам силата да те преболам
Да те немам и да не те гледам
И ги ширам крилата да те прелетам
Преку сите... преку сите неба
И еве одам jас топол ветер в лице пак да осетам
Добро е да бидеш слободен и сам
Ослободен и сам ..........
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2010 во 14:12
Originally posted by Dogi Dogi напиша:

реалноста е ваква:

ако Ѓоко добро се спреми, а знаеме дека има добар вокал, ќе има добра изведба. плус ако се изведе гитарското соло во живо, а не на плејбек, ќе добиеме плус поени. сето заедно со раперот треба да функционира како саат, па да се надеваме на финале или нешто повеќе.

мислам дека пропратните муабети од типот, кој што како и зошто околу гласањето, се непотребни, треба да се концентрираат сега сите на Осло, а потоа може да се разговара, како било и како можело да биде.

се читаме после Осло.

Ја би кажал дека не само солото - а целата песна е за “во живо“... такви работи звучат премногу глупаво на плејбек, но сепак ја лично не знам дали ила некакви “евровизиски“ правила за тоа или тоа е личен избор на изведувачот.
 
Би се радувал ако се одлучат да настапат “во живо“.
 
Сите се одлични музичари..., особено сологитаристот!
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
MyWay Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Антиталенат на годината

Регистриран: 05.Септември.2008
Локација: Aruba
Статус: Офлајн
Поени: 23914
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај MyWay Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2010 во 14:19
Iskreno da kazam sekoj pat za Evrovizija gi pravat naj neubavite pesni.Bilo koj peac ili grupa da e..

Како изгледа совршен маж..Он не изгледа..Он се понаша ......

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2010 во 15:00
насловов на песнава ме потсеќа на две работи газење%20од%20смеење
http://www.youtube.com/watch?v=_BRv9wGf5pk

и
http://www.youtube.com/watch?v=7yeA7a0uS3A

размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Февруари.2010 во 14:44
DAMJAN PEJCINOSVKI DECKOTO E ZAKON ZA GITARAда
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 07:18
 Словачката песна за "Евровизија 2010" е плагиат на македонска песна 
 

Словачката песна избрана да ја претстави земјата на натпреварот за песна "Евровизија 2010" се покажа како плагат на македонска песна, предаде македонската телевизија Канал 5. Песната, изпеана од пејачката Кристина Пелакова, многу личи на македонската "Ој, девојче, девојче". Напишана од Йонче Христовски, песната е позната во исполнувањето на Виолета Томовска, иако доби голема популарност и верзија на Тоше Проески. Композитори и менаџери, меѓу кои и од Македонија, Швајцарска и Турција, се согласуваат дека песната на словачка пејачка е плагат.
Сега словачката телевизија е исправена пред тешка одлука - дали да испрати во Осло Кристина Пелакова или сепак да ја дисквалификува, велат медиумите. 
 


Изменето од емил - 02.Март.2010 во 09:03
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Март.2010 во 09:00
Дамјан..дечкото е сварно најсупер...
Најдобар од тие што ќе ги праќаме на Евросонг.трепкање
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 15>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.