IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Survivor Србија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Survivor Србија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 42>
Автор
Порака
foerbah Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 41
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај foerbah Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Октомври.2009 во 13:53
sinoca pocna noviot serijal.na nova lokacija i so dvajca makedonci,Pece od Bitola i Ana ako ne se lazam.cerka na akterkata Sivija Stojanovska...
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Октомври.2009 во 02:41
Nasevo mome naprv pogled tolku mi deluva pozitivna, vesela, so eden zbor prekrasna mi e...ako e navistina taka prirodno suer ke bide, ali ako e samo vo prasanje nejziniot talent za gluma, kratko ke trae...
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Октомври.2009 во 20:43
 
 
  Ја гледав сега Лила, беше гостинка во шоуто за  овие што
преживуваат   голема%20насмевка   
 
 и битолчанецов изгледа доста спремен и подготвен   трепкање
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
bilibili Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 27.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 39
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bilibili Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 19:24
Pa zato ke go izbrkat  pcelkaгазење%20од%20смеењеmnogu spremni nie bitolcaniнамигнување
Кон врв
FeaR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
False Evidence Appearing Real

Регистриран: 15.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5307
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај FeaR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Октомври.2009 во 20:03
Originally posted by bilibili bilibili напиша:

Pa zato ke go izbrkat  pcelkaгазење%20од%20смеењеmnogu spremni nie bitolcaniнамигнување

били ви умре циганката што ве фалеше и сега сами
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Октомври.2009 во 21:38
sekoj den gledam preziveani, navivam za Pece, Ana i za Ace najmladiot, sto da kazam mi se dopaga emisijata mnoguuuuuuuu
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Октомври.2009 во 13:55

Љубовни искрички меѓу нашата Ана и Његош на островот Карамоан


Ситуацијата во најсуровото и најекстремното реално шоу Сурвиворр по една недела значително се менува, работите полека се кристализираат, а на повидок е и првата романса. Како што пишува српскиот весник "Блиц" нашата Ана Стојановска и Босанецот Његош Арнаутовиќ веќе јавно ги покажуваат симпатиите кои ги имаат еден кон друг. Његош и Ана. Наводно се зближиле во автобусот кој ги возел до полуостровот Карамоан на Филипините. "Његош ми се бендиса уште во автобусот кој не возеше до полуостровот. Поточно, се запознавме, тој ми кажа дека е од Босна, а јас му кажав дека и баба ми е од Босна. Тогаш ми рече дека сигурно поради тоа сум добар човек. Некако ми се допадна. Но, само другарски", вели на смеа Ана и додава дека е многу позитивен и станал заштитнички настроен кон неа, а тоа и годело. На прашањето дали меѓу неа и Његош постои нешто повеќе од пријателство, Ана низ смеа одговара: "Ма неее.. ! Сето тоа беше другарски, а тоа галење по коса беше онака случајно", тврди Ана. Босанецот Његош исто така ги потврдува тврдењата на Ана. "Мислам дека не постои ништо повеќе од пријателство. Ана ми годи бидејќи секогаш е насмеана, позитивна. Некако ме извлекува од целата ситуација во која сме, ми ги одвлекува мислите од гладот и лошите услови. Енергична е. Мислам дека е станува збор само за пријателство, е сега... не знам дали од нејзина страна нешто постои", вели Његош.

Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 09:20
Неочекувано! Две жени во финалето на Survivor

Сосема неочекувано во финалето на Survivor се најдоа две жени. Вчера на симпатичната Словенка Теја, и се приклучи аутсајдерот Весна.

Весна Џоливиќ, 38 – годишната ТВ монтажерка од Белград неочекувано се најде во финалето, бидејќи многумина ја окарактеризираа како најнеспособниот натпреварувач кој влезе во обединувањето на двете племиња.

Сепак, Весна покажа голема издржливост во втората игра. Таа издржа најдолго на јарболите кои беа во вода и со тоа заслужено влезе во конк*ренција за освојување на наградата од 100.000 евра. 

Денес  ќе се одлучи кој ќе им се придружи на Весна и Теја во финалето. Само еден од Аца, Душан или Његош ќе ја има шансата да се бори за титулата „единствен преживеан“.

Втората награда, џипот Navara ќе го освои Срѓан, Биби или Никола, бидејќи тие тројца добија најмногу гласови од публиката.



Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Февруари.2010 во 20:45
Не го гледам.
Доосадно е.трепкање
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2010 во 00:59



ПОБЕДНИК НА ОВОГОДИНЕШНИОТ SURVIVOR CARAMOAN Е МЛАДИОТ 19 ГОДИШЕН АЛЕКСАНДАР КРАЈИШНИК ОД МАЛОТО МЕСТО МАЈУР, ПОКРАЈ ШАБАЦ, РЕПУБЛИКА СРБИЈА.

ЧЕСТИТКИ ЗА МЛАДИОТ АЛЕКСАНДАР... ГИ ИЗДРЖА СИТЕ ПРЕДИЗВИЦИ ДО КРАЈ..







The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Февруари.2010 во 03:17
Мојот фаворит
Честитки,слабо го гледав ама нај симпатичен ми беше,за него бев
И бричот падна на колена пред зборот:

Те преколкувам кажи како да се наострам како тебе,сакам да колам без да пуштам крв
Кон врв
sneska_v Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3455
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sneska_v Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Февруари.2010 во 16:34
аплаузаплаузаплауз Bravo Aceeeeeeeeeeeeeголемо%20гушкање
Кон врв
dimigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 102
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Февруари.2010 во 19:43
Нека му е честито на дечкото...вака така...победи на крај.Искрено никад не би рекол дека тие ќе бидат финалисти...али тоа е!
Убедливо најсмешен момент што ќе го памтам е Сека кога им беше на гости и кога Његош играше како девојка
Survivor Србија - Гостување на Сека Алексиќ - Аспирин
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јули.2010 во 06:30
VIP Survivor ќе има, објавени се и имиња


Од први август започнува снимањето на реалното шоу Survivor. Новост е дека оваа година во него ќе се натпреваруваат VIP личности од Србија, а сè уште немаме информации дали во реалното шоу ќе учествуваат и некои ѕвезди од Македонија.





Иако телевизијата Fox се труди сè да држи во тајност, некои информации за потенцијалните учесници протекоа во јавноста.

Продуцентите во моментов бираат и преговараат со многу познати имиња, а сигурно меѓу нив нема да биде Зоран Кесиќ, кој често беше спомнуван како сигурен учесник.

Пејачите Гоца Тржан и Никола Роквиќ, водителите Андреј Маричиќ, Сава Радовиќ и Зоран Кесиќ се најавуваат како учесници, но Кесиќ тоа одлучно го демантираше.

- Секој кој ја гледа мојата емисија може да го знае мојот став за реалните програми, а тоа е дека тие се дно на дното. Никогаш не би учествувал во нив и веќе некое време сакам да откријам кој го поткрена тој трач дека јас ќе учествувам, изјави Кесиќ.

Оние кои прифатиле се Гоца Тржан (која своето учество го потврдила на својот Facebook профил), а како „сигурна“ се спомнува и Слаѓана Делибашиќ, позната како Слаѓа Џогани, додека продуцентите се трудат да ја наговорат и Ана Кариќ да се пријави.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1819202122 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.