IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Владата ќе дозволи увоз на стари автомоби
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Владата ќе дозволи увоз на стари автомоби

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 17>
Автор
Порака
orlov Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
army veteran 2001

Регистриран: 26.Јули.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 11342
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај orlov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Февруари.2010 во 23:44
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


П.С. Го чекам пасошот за да одаам во Бугарија по едно посаглам количе... Што значи дека сам си го побиваш муабетот.... Да те цитирам... Кој нема пари за нова кола нека не купува....
У реду е...а...????


Оф мори мајко...
Па кој нема пари за нова...
сега има шанса да си купи стара...
добар потег на владата..
сега јасно е или да нацртам...збунетост



неЖити бога немој да му црташ.
Наскоро кје има изложба па ќе ја однесе твојата како негова слика, и потоа кје си купи и тој стара кола.
Ти куписи нова. Ама некој да му црташ.

,,СЕКОГАШ ВО СЛУЖБА НА ТАТКОВИНАТА,,              
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2010 во 06:34
Vo prvite 6 meseci ke mozelo koli so euro 1, a posle so euro 2, odlicno. Samo uste akcizite da gi simnat, a ke gi simnat so cel da se podigne rejtingot koj zabrzano pagja, i ke bide super. Se dodeka ne dojde nova vlada koja ovoj zakon ke go ponisti, bez razlika koja partija ja zeme vlasta.
Taka da narodot ima dovolno vreme da se obezbedi so podobra kola nego li dosegasnite skapanici koi gi vozevme.
"Када је неко глуп не можеш му то ни доказати" Душко Радовиќ
Кон врв
DameMak Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 617
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DameMak Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Февруари.2010 во 07:34
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Vo prvite 6 meseci ke mozelo koli so euro 1, a posle so euro 2, odlicno. Samo uste akcizite da gi simnat, a ke gi simnat so cel da se podigne rejtingot koj zabrzano pagja, i ke bide super. Se dodeka ne dojde nova vlada koja ovoj zakon ke go ponisti, bez razlika koja partija ja zeme vlasta.
Taka da narodot ima dovolno vreme da se obezbedi so podobra kola nego li dosegasnite skapanici koi gi vozevme.


Хи хи - ехеееее, ептееен си во право и ептееен има време. Отприлика уште околу 6 години.
Кон врв
Aleksandrov Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Aleksandrov Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 01:49
нема ни ова да помогне ќе треба сите документи да ги направат поевтини но пак ќе се возат бугарски коли и поради поголемиот избор на возила во БГ
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 22:35
Originally posted by Aleksandrov Aleksandrov напиша:

нема ни ова да помогне ќе треба сите документи да ги направат поевтини но пак ќе се возат бугарски коли и поради поголемиот избор на возила во БГ


Бг неможе да има поголем избор од Германија, Холандија, Италија, Швајцарија и др. држави... башка што вашите продавачи на половни возила ги кренаа цените... Ќе си останат со кратки ракави, мене така ми стојат работите... Ќе ја земам од Германија, ама знам од кого ја земам... А Бугарија сеуште ми е сомнителна... не
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 23:02
Ако земаш од бугарија не земај кола во петок оти ојде јабана
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 23:03

од бугарија крава да не земеш а не кола или нешто друго ...........смеење

Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Февруари.2010 во 23:05
Ќе земиш крава од Пиринска Македонија да видат аир
“Додека ние се боревме,мизерувавме и гиневме,некои од народните пари си купуваат куќи и трупаат богатство“ - Ѓорѓи Сугарев
Кон врв
Александров Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 134
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александров Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2010 во 01:16
Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


Originally posted by Aleksandrov Aleksandrov напиша:

нема ни ова да помогне ќе треба сите документи да ги направат поевтини но пак ќе се возат бугарски коли и поради поголемиот избор на возила во БГ
Бг неможе да има поголем избор од Германија, Холандија, Италија, Швајцарија и др. држави... башка што вашите продавачи на половни возила ги кренаа цените... Ќе си останат со кратки ракави, мене така ми стојат работите... Ќе ја земам од Германија, ама знам од кого ја земам... А Бугарија сеуште ми е сомнителна... не


Бугарија е членка на ЕУ така да и процедурата за увезување коли од ЕУ членки е многу олесната и бројот и изборот е поголем отколку да речеме од тие што ќе бидат носени во Македонија

и не верувам дека Македонија има услови да ги намали цените за папири до онаа точка како и во Бугарија
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Февруари.2010 во 01:20
Originally posted by Александров Александров напиша:

Originally posted by NRGMKD NRGMKD напиша:


Originally posted by Aleksandrov Aleksandrov напиша:

нема ни ова да помогне ќе треба сите документи да ги направат поевтини но пак ќе се возат бугарски коли и поради поголемиот избор на возила во БГ
Бг неможе да има поголем избор од Германија, Холандија, Италија, Швајцарија и др. држави... башка што вашите продавачи на половни возила ги кренаа цените... Ќе си останат со кратки ракави, мене така ми стојат работите... Ќе ја земам од Германија, ама знам од кого ја земам... А Бугарија сеуште ми е сомнителна... не


Бугарија е членка на ЕУ така да и процедурата за увезување коли од ЕУ членки е многу олесната и бројот и изборот е поголем отколку да речеме од тие што ќе бидат носени во Македонија

и не верувам дека Македонија има услови да ги намали цените за папири до онаа точка како и во Бугарија


А кој па рече дека неможеш да си ја порачаш колата преку некој дилер, или роднина или пријател ако ја најдеш на германски веб сајт... Што па морам да одам до Бг, или да ја купам тука од шиткач... Ќе си отворам веб сајт, ќе се договорам со дилерот или сопственикот во Германија, и ќе порачам да ми ја донесе некој пријател... Нема да одам до БГ или тука да плаќам 35 % провизија....
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
Trojaner Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 34
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Trojaner Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2010 во 06:07
Pa ke dozvoli zosto da ne mu trebat pari biznisot e vo prasanje ne narodot.
Кон врв
SunGirl01 Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Февруари.2010
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај SunGirl01 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2010 во 20:33
Ми се допаѓа ова. Супер.
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2010 во 20:57
mnogu cudno i interesno.. novi clenovi odma se stavaat u politika da davaat poddrska ... hahahahhahahahah
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Февруари.2010 во 21:10
Originally posted by Trojaner Trojaner напиша:

Pa ke dozvoli zosto da ne mu trebat pari biznisot e vo prasanje ne narodot.
 
 
сепак ќе е до пари работава ......... ама не преку царини и акцизи туку до оние покрупните  залаци кои доаѓаат преку држење на власта а таа се добива со добри маркетиншки потези .......... не велам дека ова што ќе се стори не е добро но велам дека е малку чудно што се случува сега кога гласините за предвремени избори стануваат посилни намигнување
 
а тоа со “ новите “ членови вопшто не е чудно голема%20насмевка


Изменето од МАРШАЛ - 12.Февруари.2010 во 21:11
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,174 секунди.