IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Што сонувавте денес?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Што сонувавте денес?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 55>
Автор
Порака
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2010 во 16:44
Акни ја од клавирот (со сонот мисламнамигнување) и нема да те гњави веќе...

Инаку јас сонував во црно-бело, нешто како нем филмзбунетосттрепкање
Обично сонувам многу глупи, претерано глупи соништа, па така и овојголема%20насмевка
Нишчо посебносреќа


What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
bluebell Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
the craziest

Регистриран: 14.Септември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8041
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bluebell Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Јануари.2010 во 21:18
jas ne sonuvam denje...ponekogash nokje!
always look on the bright side of the life!
Кон врв
s_girl Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јануари.2010
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 204
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај s_girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 12:59
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Акни ја од клавирот (со сонот мисламнамигнување) и нема да те гњави веќе...Инаку јас сонував во црно-бело, нешто како нем филмзбунетосттрепкањеОбично сонувам многу глупи, претерано глупи соништа, па така и овојголема%20насмевкаНишчо посебносреќа

лелее недајбоже да ја мавнам со клавиро,тогаш че ми ја извај сачмарката и готово
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 13:48
Сонував...
глуп сон ама ај ќе го кажам...
Су се шетала со братучед ми во Охрид покрај кејмечтаење
Но наеднаш не збркало нешто, нешто како сеништеизненадување
И цело време сонот беше со трчањецрвенеење
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Јануари.2010 во 13:51
понекогаш во сон се појавува баш тоа од што се плашиме.
Многу често сонувам и јас такви нешта...
ноќеска јас сонував се без врска од минатава недела настани: гитара, југо, фејсбук, форумов, забари.... и такаголема%20насмевка

п.с. мони, многу ти работи фантазијата, нема што...
ко во грчката митологија. Демек, ако ми ја пресечиш на ламјата главата, 2 ќе и пораснат. Исто и ти со професоркатаголема%20насмевкаплазење


Изменето од volkswagen - 13.Јануари.2010 во 13:52
Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 09:14
ma gluposti.... ceca pravela koncert na tvrdina.. a jas sum pominuvala pokraj... kosmar!тага
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 12:19
пловам со чамец по една бистра река,а по реката како островчиња мали, и некој ме поканува како на пиење, и застанувам со чамчето, следи некој пријатен разговор, па што знам како украси од мраз...многу убаво. Со мене е човек кој на јаве не го познавам а во сонот е познат и ми е пријатно.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 14:03
ништо не сонував
Која е таа љубовна состојка која не држи поврзани за оние кои ги сакаме и покрај тоа што ни нанесуваат многу голема болка?!
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 16:27
И ова ми текна сега, пак во сонот имав “сцени“ со непознат град. Ова ми се случува бар 3-4 пати неделно во последно време. Град непознат за мене, и така, со убави стилски градби, украсни столбови, стакла, убави улици...Многу е живописно. Ако некој се разбира од ова ме интересира што значи тој елемент-сонување непознат град.
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Јануари.2010 во 17:31
Не памтам...среќа
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јануари.2010 во 23:25
kako mi pagjale zabite, eden po eden.... сршено%20срце i znam deka bev mnogu razocharana oti mi padnale газење%20од%20смеење
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Јануари.2010 во 13:10
сонував сон за хаити ама го заборавив
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јануари.2010 во 16:49
Многу кучиња ме замараат по соништата во последно време, од сите раси и величини, ама нешто сите ми се 'насскани, не ме милуваат многу, многу.
Што ли ќе значи?тага
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
mimicria Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
magnet za defekti

Регистриран: 27.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3444
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mimicria Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јануари.2010 во 09:24
Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Многу кучиња ме замараат по соништата во последно време, од сите раси и величини, ама нешто сите ми се 'насскани, не ме милуваат многу, многу.
Што ли ќе значи?тага
 
neprijateli, pazi se....no, se dodeka ne te kasnalo kuce, ne e tolku loso...
Dajem ti verse i note, sve moje sarene perle na dar, jos te mogu pjesmom kupiti, lukavo i slatkorjecivo, jos uvjek mogu ti podvaliti ljubav...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1516171819 55>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,219 секунди.