IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Општо > Животински и растителен свет
  Активни теми Активни теми RSS - Стручни прашања
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Стручни прашања

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 14>
Автор
Порака
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 18:24
ima takvi trevi koi deluvaat kako droga na mackiniot organizam, ne znam sto te cudi....
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
sweet angel Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Мај.2007
Статус: Офлајн
Поени: 172
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sweet angel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Декември.2009 во 16:56
Maceto vnatre vo usinjata ima crni nasl*gi kako necistotija. I mnogu gi ceska, gi korne duri i vlaknencata pred usite od sto se cesa. Da ne imal nekoj vakov slucaj i znae sto e toa? I so sto da mu gi izlecam usinjata. Mislev so kantarionovo maslo naneseno na cepkalki za usi da mu gi cistam i mackam ama ne bev sigurna dali e toa vo red.pozdrav do site
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Јануари.2010 во 18:53

Која е најдобрата работа што можете да ја направите ако пит бул, или повеќе пит булa се залетаат накај вас?

бесен


" Ако кучето е на 50 метри и почне да трча накај вас, доколку можете да побегнете некаде - внатре во зграда, во вашата кола или да прескокнете ограда, тоа е веројатно најдоброто нешто што можете да го сторите. Доколку кучето е многу поблиску од тоа, тогаш не е добра идеја, бидејќи кучето е многу побрзо од вас и ќе ве стигне.
" Доколку нападот е неизбежен, обидете се да му пикнете нешто во неговата уста, да се надеваме нешто што не е дел од вашето тело и го имате при рака или во близина. Ако имате актовка, тефтер или дури и палто, забијте му го тоа во устата. Во повеќето случаи, кучињата ќе го загризаат првото нешто што ќе им падне во нивната вилица. И потоа можете да се обидете да избегате од ситуацијата."
" Ако ова не е возможно, одбранете се со вашата послаба рака. Рака, а не дланка. Дозволете му да се закачи за раката и обидете се да извлечете од ситуацијата. Последното нешто што би сакале да ви се случи е да бидете совладани на земја, бидејќи тогаш е многу потешко да се заштитите од посериозни повреди".
" Доколку бидете совладани на земја, најдобриот совет е да се свиете во топка и да се обидете да ги заштитите вашите гради и стомак. Покријте го вашиот врат со дланките и заштитете го лицето со рацете. Кога луѓето ќе се свиткаат вака во топка и не мрдаат, кучињата најчесто губат интерес."..................губитник


Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 14:12
Сакам да прашам...
Што е потребно за да чувам хрчак? Каква храна да му давам?трепкање
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 14:24
Maruli,morkovi, grashok...lebce ponekogas..., u globala zelencuk среќа titreba samo ubav akvarium ili kafez so ubavi sliki od priroda izlepen od edna strana i pilevina..a pred se ti treba LJUBOV среќа
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 14:41
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Сакам да прашам...
Што е потребно за да чувам хрчак? Каква храна да му давам?трепкање
  mislam deka prvo ti treba hrcakтага
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 14:43
газење%20од%20смеење
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 14:44
ja iam tri macinja i dve kucenca, ama domakjinski,sami se snaogjat za jadenjeголема%20насмевка
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 14:52
ja na mojata i davam 100 den da si kupi so saka голема%20насмевка 
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 14:55
Originally posted by La Ninja La Ninja напиша:

ja na mojata i davam 100 den da si kupi so saka голема%20насмевка 
ziti oci kazimi kaj pazaruvaгазење%20од%20смеење em ke i gi zeam parite em ke i jandam gazdataголема%20насмевка
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 14:57
vero задоволство
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 15:03
Originally posted by La Ninja La Ninja напиша:

vero задоволство
  kaa da mi rece na benzinskaгазење%20од%20смеење e sea ke ja najdam mackataголема%20насмевка
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
Tiggy Vicious Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Consume. Be silent. Die.

Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6238
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tiggy Vicious Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 15:14
Originally posted by konan konan напиша:

Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Сакам да прашам...
Што е потребно за да чувам хрчак? Каква храна да му давам?трепкање
  mislam deka prvo ti treba hrcakтага

Аај бе не зазај...ц цц конан...Јас тоа не знаевплазењесмеење
What the hell is going on?
-The cruelest dream, reality
Кон врв
konan Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 749
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај konan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Јануари.2010 во 15:17
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Originally posted by konan konan напиша:

Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Сакам да прашам...
Што е потребно за да чувам хрчак? Каква храна да му давам?трепкање
  mislam deka prvo ti treba hrcakтага

Аај бе не зазај...ц цц конан...Јас тоа не знаевплазењесмеење
  ma pomagam ja odmaголема%20насмевкаdodeka zemis hrcak mozam da go menamгазење%20од%20смеење
Nekogas gospod ja smiruva burata,a nekogas te smiruva tebe za da ja prziveis istata
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 7891011 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,098 секунди.