IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Дали му верувате на Груевски?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали му верувате на Груевски?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6566676869 76>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 18:11
Originally posted by mileg mileg напиша:

Јас лично како граѓанин на РМ му верувам на премиерот,ама и јас не се согласувам со некои негови пстапки.Со тоа сакам да кажам дека работата оди на добро и Македонија со овој премиер чекори понатаму.Инаку со оваа што се има мала кавга со коалициониот партнер ДУИ оваа не би го коментирал за сега и мислам дека ке се смири ситуацијата.Затоа јас не престанувам да му верувам на премиерот.Инаку јас сум член на ВМРО-ДПМНЕ од 2008 год и имам членска книшка.
ок, малку контрадикторност или печатна грешка збунетост
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 18:33
Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by mileg mileg напиша:

Јас лично како граѓанин на РМ му верувам на премиерот,ама и јас не се согласувам со некои негови пстапки.Со тоа сакам да кажам дека работата оди на добро и Македонија со овој премиер чекори понатаму.Инаку со оваа што се има мала кавга со коалициониот партнер ДУИ оваа не би го коментирал за сега и мислам дека ке се смири ситуацијата.Затоа јас не престанувам да му верувам на премиерот.Инаку јас сум член на ВМРО-ДПМНЕ од 2008 год и имам членска книшка.
ок, малку контрадикторност или печатна грешка збунетост
Модераторе тоа не е печатна грешка,туку е контрадикторноист.Инаку да кажам дека многу реформи се реализираа за време на владеењето на овој премиер.Не сакам да ги набројувам во интерес на темата.Инаку му верувам на премиерот и понатаму ке му верувам.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 18:35
Originally posted by mileg mileg напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:


Originally posted by mileg mileg напиша:

Јас лично како граѓанин на РМ му верувам на премиерот,ама и јас не се согласувам со некои негови пстапки.Со тоа сакам да кажам дека работата оди на добро и Македонија со овој премиер чекори понатаму.Инаку со оваа што се има мала кавга со коалициониот партнер ДУИ оваа не би го коментирал за сега и мислам дека ке се смири ситуацијата.Затоа јас не престанувам да му верувам на премиерот.Инаку јас сум член на ВМРО-ДПМНЕ од 2008 год и имам членска книшка.
ок, малку контрадикторност или печатна грешка збунетост
Модераторе тоа не е печатна грешка,туку е контрадикторноист.Инаку да кажам дека многу реформи се реализираа за време на владеењето на овој премиер.Не сакам да ги набројувам во интерес на темата.Инаку му верувам на премиерот и понатаму ке му верувам.
зш бе? прашај ги модераторите дали може голема%20насмевка
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 19:59
Do zabegan

Nasiot narod ne e siromasen?

Sigurno me zezas, koja sredna klasa, kakvi bakraci. Sredna klasa koja ne moze da si obezedi krov nad glava, koja ne moze da si kupi kola, koja ne moze da si obezbedi edno pristojno letuvanje, za zimovanje ne stanuva zbor, koja ne moze na svoite deca da im obezbedi skoluvanje. Za sredna klasa koja e prezadolzena kaj bankite so po eden i povekje krediti, a za koi sto ima golemi poteskotii da gi vraka ili pak voopsto ne gi vraka. Dali treba da zboruvam za studentite i nivniot standard. Da kazeme li za kvalitet na zivot vo provinciskite gradovi, kaj sto cela industrija e dovedena na nula. Zboruvas za sredna klasa vo drzava spored statistikite vo koja 70 % od naselenieto nikogas nema otideno preku granica.

Toa li e spored tebe sredna klasa?????

Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 20:21
малку забеговме од темата, во право си, само не би реплицирал понатаму бидејќи не е соодветно
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
bodeti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 606
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bodeti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 20:38
Gledam nekoj zali za komunizmot i za fabrikite vo koi se zemase plata i krediti a najmalku se rabotese.Coveku nemoze da ja muzis kravata a da ne ja ranis i cuvas,ako sakas da uspees i da imas kola i podobar zivot toa samiot treba da go napravis.Eve ti sovet kako go pravat toa poveceto luge vo svetot a i tie vo mk sto gi gledas so ubavi koli i kuci.Ke zemes kucata i celokupnata imovina na tatkoti ke ja stavis pod hipoteka i ke zemes kredit od banka,ete ti sredstva tvoe e samo da oberes koj biznis ke rabotis,znam deka nema da ti se dopadne toa i podobro ke ti e da ides i da prosis pred vladata i da places otkolku da rizikuvas da ja izgubis kucata i se sto ima tvoeto semejstvo,ama toa e realnosta koja e sekojdnevna vo taa posakuvana evropa.Pred da ja napustam makedonija imav dolgo vreme firma i pred zaminuvanje ja ponudiv na edna vrabotena za koja znaev deka ima povece pari od mene iako raboti za mene,a taa samo se namea i mi kaza ne sum budala da rabotam podobro ke si najdam drug gazda kako tebe nego da rizikuvam.Osvestete se ednas deka vlada i drzava sme nie a ne nekojsi dedomraz koj ke ni dava sekoj mesec socijalni paketcinja.Kakov narod takva vlada i drzava.
Кон врв
novace Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3067
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај novace Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Декември.2009 во 22:03
Originally posted by bodeti bodeti напиша:

Gledam nekoj zali za komunizmot i za fabrikite vo koi se zemase plata i krediti a najmalku se rabotese.Coveku nemoze da ja muzis kravata a da ne ja ranis i cuvas,ako sakas da uspees i da imas kola i podobar zivot toa samiot treba da go napravis.Eve ti sovet kako go pravat toa poveceto luge vo svetot a i tie vo mk sto gi gledas so ubavi koli i kuci.Ke zemes kucata i celokupnata imovina na tatkoti ke ja stavis pod hipoteka i ke zemes kredit od banka,ete ti sredstva tvoe e samo da oberes koj biznis ke rabotis,znam deka nema da ti se dopadne toa i podobro ke ti e da ides i da prosis pred vladata i da places otkolku da rizikuvas da ja izgubis kucata i se sto ima tvoeto semejstvo,ama toa e realnosta koja e sekojdnevna vo taa posakuvana evropa.Pred da ja napustam makedonija imav dolgo vreme firma i pred zaminuvanje ja ponudiv na edna vrabotena za koja znaev deka ima povece pari od mene iako raboti za mene,a taa samo se namea i mi kaza ne sum budala da rabotam podobro ke si najdam drug gazda kako tebe nego da rizikuvam.Osvestete se ednas deka vlada i drzava sme nie a ne nekojsi dedomraz koj ke ni dava sekoj mesec socijalni paketcinja.Kakov narod takva vlada i drzava.
 
Жестоко..но сепак вистинито...тоа е..сакале или не..
пс
Ама ...некои (си) се „трезнат„ многу подоцна..одколку што тие лично и посакуваат???.
намигнување
Не сум доктор , ама стално сум опкружен со пациенти
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2009 во 00:42
Originally posted by mileg mileg напиша:

Originally posted by mileg mileg напиша:

Јас лично како граѓанин на РМ му верувам на премиерот,ама и јас не се согласувам со некои негови пстапки...
... Инаку да кажам дека многу реформи се реализираа за време на владеењето на овој премиер.Не сакам да ги набројувам во интерес на темата.Инаку му верувам на премиерот и понатаму ке му верувам.

Е ај кажи ги тие постапки со кои не се согласуваш со твојот лидер.
Сигурен сум дека нема многу да ги набројуваш, па затоа во два реда кажи кои се!намигнување
Originally posted by mileg mileg напиша:

... Инаку јас сум член на ВМРО-ДПМНЕ од 2008 год и имам членска книшка.

Е? збунетост Не зезај! изненадување Навистина? Имаш и книшка, а? аплаузсреќасвиркање
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2009 во 01:24
Bodeti site a ne nekoj zalat za komunizmot bidejki togas imase kakva takva socijalna zastita, lugjeto bea sigurni. Ubavo so predlagas na lugjeto nacin kako da se spravat so nemastijata, kako da se sredat, ama nacinot ti e pogresen. Ne e sekoj skroen da vodi biznis, i samiot znaes, pogotovo vo MK kolku e "lesno" da bides uspesen vo bilo koj biznis.
Ovie muabeti se nadovrzaa na temata od prosta pricina sto ekonomijata vo globala e sostaven del od programata na Grujo. A od ekonomija ovie 3 god. ni "e" ne vidovme.
A ti Zlatnik ne bidi tolu los sprema mileg, deckoto e clen na partijata duri od proslata god.
Samo se zeznal, spored Grujo za da bides uspesen vo partijata kniskata treba da ti bide od 2010 god.
Sto si so postara kniska poveke necinis. Nas starite clenovi ne mnozat so 0.
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2009 во 02:09
Originally posted by bodeti bodeti напиша:

... Ke zemes kucata i celokupnata imovina na tatkoti ke ja stavis pod hipoteka i ke zemes kredit od banka,ete ti sredstva tvoe e samo da oberes koj biznis ke rabotis,znam deka nema da ti se dopadne toa i podobro ke ti e da ides i da prosis pred vladata i da places otkolku da rizikuvas da ja izgubis kucata i se sto ima tvoeto semejstvo,ama toa e realnosta koja e sekojdnevna vo taa posakuvana evropa...

Со една забелешка.
Не е проблем ако се работи за ризик во работењето кој зависи од нас самите, од нашите способности за водење бизнис или ако се работи за ризик од условите кои ги диктира пазарот. Тоа е суштината на економијата. Но, кај нас има и додатен ризик, а тоа е политичкиот. Не дека во Европа го нема, но не е воопшто до толку изразен како овде кај нас во МК! И, тој кај нас е примарен.

Originally posted by bodeti bodeti напиша:

... Pred da ja napustam makedonija imav dolgo vreme firma i pred zaminuvanje ja ponudiv na edna vrabotena za koja znaev deka ima povece pari od mene iako raboti za mene,a taa samo se namea i mi kaza ne sum budala da rabotam podobro ke si najdam drug gazda kako tebe nego da rizikuvam...

Баш ме интересира како таа жена работничка стекнала толкаво богатство само од плата која и’ ја даваат газдите?глупчо
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2009 во 04:46
Vo pravo si Zlatnik, poradi politickiot rizik zatoa i nema investicii, niti ke ima vo dogledno vreme.

Zenata rabotnicka izgleda imala srekja samo Bodeti ne e svesen, toj rabotel so firmata a taa se zbogatuvala, zatoa mu ja ima kidnato od MK.
Кон врв
bodeti Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 606
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bodeti Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2009 во 06:50
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Vo pravo si Zlatnik, poradi politickiot rizik zatoa i nema investicii, niti ke ima vo dogledno vreme.

Zenata rabotnicka izgleda imala srekja samo Bodeti ne e svesen, toj rabotel so firmata a taa se zbogatuvala, zatoa mu ja ima kidnato od MK.
Greska ste razbrale,jas ja imam napusteno mk poradi podobro platena rabota,i ja ponudiv firmata za da prodolzi da raboti,a parite sto gi imase togas i bea nasledstvo i od denacionalizacija.Za nekoj mesec pravam 5 god i se vracam vo mk da gi trosam parite,da ne imate nekoja dobra ideja za investiranjeгазење%20од%20смеење
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Декември.2009 во 10:21
Originally posted by bodeti bodeti напиша:

Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Vo pravo si Zlatnik, poradi politickiot rizik zatoa i nema investicii, niti ke ima vo dogledno vreme.

Zenata rabotnicka izgleda imala srekja samo Bodeti ne e svesen, toj rabotel so firmata a taa se zbogatuvala, zatoa mu ja ima kidnato od MK.
Greska ste razbrale,jas ja imam napusteno mk poradi podobro platena rabota,i ja ponudiv firmata za da prodolzi da raboti,a parite sto gi imase togas i bea nasledstvo i od denacionalizacija.Za nekoj mesec pravam 5 god i se vracam vo mk da gi trosam parite,da ne imate nekoja dobra ideja za investiranjeгазење%20од%20смеење
 
 
Дај му ги на Грујо.....барем знаеш дека ќе отидат во некоја глупава реклама...за дигање на егото на пастирот...газење%20од%20смеење
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Февруари.2010 во 18:18
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6566676869 76>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.