IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Феноменот “гром-громобран“, нешто општо за...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Феноменот “гром-громобран“, нешто општо за...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 14>
Автор
Порака
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 23:51
xD...Толку од просветлувањето... 
Кон врв
repetitor Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај repetitor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 23:58
Како прво bounty_hunter   , не сум јас некој што треба да се става во функција на учител и тука ука да ти делам или да ти наметнувам нешто и фторо и многу важно : направивме муабет - за кој ти реков дека не треба да ми одговориш туку доволно е да си размислиш на тие теми што пишувавме и немора ништо да ми докажеш.

Кон врв
Maran Ata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3669
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Maran Ata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 00:13
Originally posted by Marko sk Marko sk напиша:


Supertramp - The Logical Song – Lyrics
http://www.youtube.com/watch?v=jtuKsgyydcA&feature=related


Солото е... гром
+ Љубовта покрива многу гревови +
Кон врв
repetitor Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај repetitor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 00:16
А еј Марко не си заборавен, уживај, и фала за титулите со тетратка и сега во тој прагматично-парадигмичен контекст за лукот што го спомнафте вака :

јас мислам од моите лично опшествени и пошироки искуства дека лукот е еден од најпрагматичните громобранители а тоа го заклучив од просто проширената реченица која го опфака лукот како тематика а станува збор за следниот реченичен склоп познат и како народна изрека кој ке пофторам го објаснува лукот како доста ефективен громобран :

"Лук бат донт тач" !!!

п.с. е ај сега нека го чепни громот !

Изменето од repetitor - 02.Декември.2009 во 00:16
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 00:18
дали темата се разгромобранува... дали институтот треба да напиши пријави....

тоа ке го проверам, но покасно.... сега имам друга работа...големо%20гушкање
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 00:21
Originally posted by repetitor repetitor напиша:

Како прво bounty_hunter   , не сум јас некој што треба да се става во функција на учител и тука ука да ти делам или да ти наметнувам нешто и фторо и многу важно : направивме муабет - за кој ти реков дека не треба да ми одговориш туку доволно е да си размислиш на тие теми што пишувавме и немора ништо да ми докажеш.



Пак исто, не се однесуваше мојот коментар на тебе голема%20насмевка

Ај сега пак моето прашање: ај научно кажи ми сега на што е последица громот.
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 00:25
не заборавајте ова е: институт за теогонските процеси на диалошкиот монолог поврзан со Јужно-мексиканската космогонија и онтологијата на феноменот “гром - громобран“
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
repetitor Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај repetitor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 00:36
Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:

Абре ајде, штом сум толку неук, не ги сваќам работите, такви какви што се и не можам да ја видам вистината, поучете ме малку, да разберам и јас нешто. Може ќе се просветлам.


ако не беше до мене коментарот тогаш не пишувај "поучете ме малку" зашто се пронаогам во множината

а,ако мене ме праша за научно објаснување за појава на громот ке ти кажам за порецизни информации да се обратиш кај нашиот фрекфентен дискус кој го има тука на оваа тема и се именува со името ТЕТРАТКА или пак гледаја рекламана со УЧЕЊЕТО Е СИЛА УЧЕЊЕТО Е МОЌ уствари не рекламата е за ВЕРОНАУКА и таму кажуват дека громот е електрично празнење

ама јас пак ке ти речам муабетот првично шо го правевме можит да те донесит до многу одговори ако добро размислиш на тие теми ама без предрасуди

поздрав
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 00:40
bounty_hunter... btw и ја сум млад како тебе и слушам  Doors ....голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка не мора многу да се внесуваш во текстот,,,

кажи шо те мачи за темата збунетост има решение... има разбирање...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка


Изменето од Анастеа - 02.Декември.2009 во 01:10
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 00:47
Ноќна смена на работа е еден полицаец, кој многу се лути на мои коментари и мава по раце, силно многуууууу, да не можам да пишувам. Ми мести и некои метални работи до мене кои го привлекувале громот да удри во нив и околу нив. Ништо од седење пред PC вечерва.
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 00:55
Originally posted by repetitor repetitor напиша:

Originally posted by bounty_hunter bounty_hunter напиша:

Абре ајде, штом сум толку неук, не ги сваќам работите, такви какви што се и не можам да ја видам вистината, поучете ме малку, да разберам и јас нешто. Може ќе се просветлам.


ако не беше до мене коментарот тогаш не пишувај "поучете ме малку" зашто се пронаогам во множината

а,ако мене ме праша за научно објаснување за појава на громот ке ти кажам за порецизни информации да се обратиш кај нашиот фрекфентен дискус кој го има тука на оваа тема и се именува со името ТЕТРАТКА или пак гледаја рекламана со УЧЕЊЕТО Е СИЛА УЧЕЊЕТО Е МОЌ уствари не рекламата е за ВЕРОНАУКА и таму кажуват дека громот е електрично празнење

ама јас пак ке ти речам муабетот првично шо го правевме можит да те донесит до многу одговори ако добро размислиш на тие теми ама без предрасуди

поздрав



опа....
ова е мотив за тема...

Гром - громобран; стапица - примка....


Значи некој сака да ме намести... гром од ведронебо - незапаметена појава последните 100 години... речиси нема живи сведоци или тоа е заборавено во народното предание и умотворбата на феноменот прикаска од колено на колено... од уста на уста,... од ракла на рака... а чад никако да пушти... како во американските филмови... или индијанските логори, демек: дувај да не згаснит...

Не е лесно да си индијанец... син на громот,... или коњот гром...

но да не должиме многу...


Знаеме дека угледниот меѓународен, интернационален, вонвселенски, внатре-галактичен, надворешно-орбитен интроспективен психосоматски феномен на направата громобран во елемент на фундаменталната стигмата сврзана со теогонските толкувања на гром громобран, и причините за последиците или лажните направи предизвикани од чадот на индијанците вршејќи лсд илузија или масовна хипноза допринело институтот да заборави за овие “помалку“ вашни работи...

Кога бев мал, често пати ми викаа дека во една простосложена реченица понегогаш се став и точка... но тоа не е поврзано со громовите... да не идам оффтопик,.,

Значи институтот има реноме на светско-подземна нуклеарна ниституција за експертско истражување на громовите, нозашто подземна... затоа што таму громовите се недостапни или немаат кредит...

Некој ке се запраша: Тогаш како овие вршат експерименти збунетост е тоа е тајна... тука станува збор за вештачки гром... кога ке заврши докторската десертација на некои членови - -ке рзговараме и за тоа...

Репетирот... копај дупка за сам да паднеш во неа... тоа се вика стапица гром.,.. се надевам добар осговор,,.. добра поента...

Млад господие bounty_hunter ваше височество - има ли нешто нејаснозбунетостзбунетостзбунетост
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
repetitor Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 31
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај repetitor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 01:14
Originally posted by Tetratka Tetratka напиша:


тоа...Репетирот... копај дупка за сам да паднеш во неа... тоа се вика стапица гром.,.. се надевам добар осговор,,.. добра поента...



Копањето на дупката кое ме донесе до институтот со реноме на светско-подземна нуклеарна ниституција за експертско истражување на громовите и притоа стигнав до една проблематика на етногенетската народна мудрост во која се содржани некои одговори за потеклото на громобраните ,а тоа е во тесна врска со алтернативната кујна преку која доаќаме до лукот како облакотворечки зеленчук кој резултира со веке споматиот заштитен облак кој е доста ефективен во громобранителските активности!

Значи не тврдам туку научно сакам да се консултитирам со тука присутните форумџии кои електронската хартија се надевам ке ја искористат во полза на научните трудови и ке дадат научно мислење за громобранителскиот ефект на ЛУКОТ и дали тој податок се согледува во народната изрека :

     "ЛУК БАТ ДОНТ ТАЧ"

ви благодарам однапред за соработката
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 01:26
Значи ништо без женска рака...трепкање

Професоре Марко, немој да ме деградираш во обична чистачка на темава, кога јас веќе се самопрогласив за комета и тоа не обична туку музичка комета (значи еден прелет над темава, опашката автоматски брише по 5-6 постови, по принципот на правосмукалка) танцување

Сега ќе ви светнам еден музички гром, за инспирација идеја... отварајте чадорите и летајте... а Баунти сместа да се врати на темава, да не му се скарам...ајде


Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Декември.2009 во 01:35
Аууу....големо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкањеголемо%20гушкање што ни направи...

или тоа...

Но тука нема громови...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка па како да има кога нема вода...

a тука  е зачетокот на црниот онтолошки гром,...

Анастеа... комета најмилаголемо%20гушкање срцка си,...големо%20гушкањебакнеж

пс
за да не се збунат потенцијалните “кандидат членови“ на институтот... подобро е вака илустративно, со помалку зборови да се објасни феноменот “гром-громобран“....трепкање

големо%20гушкањеголемо%20гушкање
големо%20гушкање

Изменето од Tetratka - 02.Декември.2009 во 01:36
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 56789 14>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.