IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Дали му верувате на Груевски?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали му верувате на Груевски?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6061626364 76>
Автор
Порака
Vlad Tepesh Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Април.2008
Локација: Romania
Статус: Офлајн
Поени: 540
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vlad Tepesh Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 11:41
~,,~Nekogash go smetav za trudoljubiv pioner na novata generacija denes go gledam kako krajnibezobrazen licemer koj drzhavata ja tretira kako privaten zatvor i kasata ja puni so kaznuvanje na bedniot poedinec- Samo neznam dali so vleguvanje vo EU ce ostanat vakvite kazni od tipot na soobracajni prekrshoci -Primera radi: vo EU globata za pogreshno parkiranje e 25€ a vo MK e 300€ bez da ja analizirame razlikata vo platezhnata moc samata razlika vo globata e licemerna i nedostojna - Se izzhivljava vrz narodot na principot ,, KADIJA TE TUZHI KADIJA TE SUDI,, Aj site razbirame deka kasata e prazna no ovaa e krajnobezobrazen nachin da se napolni-Manipulant so izrazena doza na kompleks na zakrhljavenost vo rast ,patkini noze i govorna mana koj go lechi na kozha na bedniot poedinec~,,~
Кон врв
Античкиот Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор

Поглавица Тешки Очи

Регистриран: 14.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Античкиот Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 13:21
Ма каки... јас му вервам... најсериозно... типов верувам дека е маѓионичар... значи од пари прави пепел, а од цвеќе го***... ваков алхемичар и мистичен магионичар сме немале оддавна... Богами и лицето Б.Ц. мојт вода да му носит... А пак овај народов наш... да го земиш и не знам шо да му прајш... пак ке е истиот.. од даб шупелка се прајт???? Се прајт- ама не свирит... така и ние...

Изменето од Анастеа - 27.Ноември.2009 во 14:34
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Ноември.2009 во 23:51
Значи премиерчево е легенда....за два дена изоде 5 од 100-те чекори...во меѓувреме ни мачкаа очи те со Карл Билт, те со Папандреу....а во позадина ни ги "начукаа" овие пет точки....без многу галама....намигнување
 
 
 
 
 
 
 
                                           ОСТВАРУВАМЕ
 
                                Влада на Република  Македонија
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2009 во 00:00
Грујо остварува а народов никако и никако да свати
дека
кога во јавност ни  сервираат возбудливи вести полни со надеж за нашата розова иднина во позадина ни ја врзуваат јамката...
не сватија дека гледањето на реклами на мтв предизвикува мазнење на вијугите
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
bimba Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 15
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bimba Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2009 во 01:52
Originally posted by Boogie Boogie напиша:

Бранче го спомнувам како споредба,што очекуваме подобро од Грујо ако не да биде подобар од Бранче и според мене разликата е многу голема.Кога ке напишеш Грујо да падне од власт треба да размислиш кој би дошол по Грујо на власт и што би ти понудил истиот.Сепак зборуваме за демократско општество зар не,така да моментално опозиционерите го нудат Бранко а бидејки филмот на Бране го гледавме имаме можност да споредимеголема%20насмевка


а како дојде грујо на власт?љубчо го постави за претседател наместо м.ѓорчев и сега што?,Грујо до гроба ЛИДЕР на ВМРО?ај не заебавај,тоа се минливи функции,ВМРО не е СДСМ(Бранко па Бранко).Не треба да размислуваш кој би бил после Грујо(ке има гласање).Кој размислуваше во Охрид дека Грујо ке биде претседател на ВМРО?Не се тревожи.Има и други во ВМРО угледни членови што можат да ја водат партијата.
Кон врв
Boogie Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Слобода или Смрт

Регистриран: 26.Октомври.2005
Статус: Офлајн
Поени: 10652
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Boogie Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Ноември.2009 во 15:43
Точно така - јас не гледам на личноста како доживотен владар на Р.Македонија туку гледам на заложбите и борбите за граѓаните во едно демократско општество кој како ги чини,дали партијата има своја цел и каква е целта на самата партија - се сметам за Демохристијанин кога е во прашање политичката определба па барам и таков политички чинител во држававанамигнување
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Ноември.2009 во 13:29
Originally posted by Vlad Tepesh Vlad Tepesh напиша:

~,,~Nekogash go smetav za trudoljubiv pioner na novata generacija denes go gledam kako krajnibezobrazen licemer koj drzhavata ja tretira kako privaten zatvor i kasata ja puni so kaznuvanje na bedniot poedinec- Samo neznam dali so vleguvanje vo EU ce ostanat vakvite kazni od tipot na soobracajni prekrshoci -Primera radi: vo EU globata za pogreshno parkiranje e 25€ a vo MK e 300€ bez da ja analizirame razlikata vo platezhnata moc samata razlika vo globata e licemerna i nedostojna - Se izzhivljava vrz narodot na principot ,, KADIJA TE TUZHI KADIJA TE SUDI,, Aj site razbirame deka kasata e prazna no ovaa e krajnobezobrazen nachin da se napolni-Manipulant so izrazena doza na kompleks na zakrhljavenost vo rast ,patkini noze i govorna mana koj go lechi na kozha na bedniot poedinec~,,~
4



Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 10:44
 
 
 Да му верувам, а вчера , се поздравивме, и му честитав
 за досегашните  УСПЕСИ   ...!!!   голема%20насмевка
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 10:48
кои успеси збунетост ...........
 
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 11:53
"5. Скриен арач во бензините "


a , jas pa se chudev zoshto tuka go  "skoknale" koga vo hrvatska poeftini ?!.лутина..bog da dade da se slupaat nekade so drzavnite koli...iako ke mi bide ...neizmerno zal za...kolite!задоволство
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 11:56
a so da mu veruvam?
kazuje bajki za deca?изненадување
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 12:00
zapravo vcera mi se izdisa prednata guma na tocakoj
je*** ti vlada. lazgo Gruevski, a veti deka nema da ima izdisuvanjeголема%20насмевка


Изменето од Анастеа - 01.Декември.2009 во 13:12
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Момче Македонче Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Август.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 378
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Момче Македонче Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 15:12
Чекај малце, или ја имам помешано или оваа брза до пред некој ден цврсто му веруваше на господинов. Што се однесува до темата не верувам на никој, посебно не на политичари, еднаш верував и сфатив дека се, буквално се било лага.
„Јас го разбирам светот како поле за културен натпревар меѓу народите“ - Гоце Делчев
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Декември.2009 во 15:27
Originally posted by Момче Македонче Момче Македонче напиша:

Чекај малце, или ја имам помешано или оваа брза до пред некој ден цврсто му веруваше на господинов. Што се однесува до темата не верувам на никој, посебно не на политичари, еднаш верував и сфатив дека се, буквално се било лага.
ako najdesh neshto slchno....ke te chastam!...shto i da odberesh...samo prvo  bidi siguren vo neshto!намигнување

a na sharlatani ...samo naivnite im veruvaat na nivnite ...caki !



Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 6061626364 76>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.