IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Србија ја поддржува Грција во спорот за името
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Србија ја поддржува Грција во спорот за името

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 12>
Автор
Порака
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 18:51
tocno taka so svoj kamen po glava задоволство
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 19:23

мене се’ уште не ми е јасно зошто толкава галама околу изјавата на јеремиќ ? ......... секоја држава има право на свој став по основ на било какви прашања ......... како што и ние имавме свој став во врска со признавањето на косово ........ некој тука спомна дека сме им помогнале на србите кога сме им продавале нафта за време на ембаргото ........ па убаво кажа ......... СМЕ ИМ ПРОДАВАЛЕ , не сме им давале за гратис .......... штом сме им продавале , значи и дека сме оствариле профит на нивна сметка .......не гледам тука никаква помош ......... напротив ...... само економски интерес ...............



Изменето од МАРШАЛ - 19.Ноември.2009 во 19:24
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 19:35
 Не ми е јасно зошто веднаш во секоја тема секој став  различен од другите се толкува како припадност на нешто друго. Не се сеќавам дека на форумов прогласивме едноумие или еднонационалие. 
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 19:36
не можеш по коњот , удри по самарот голема%20насмевка
Кон врв
PetarMKD Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 19.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PetarMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 20:23
Кога ќе слушнам како ние сме го признале Косово па ни се наљутиле овие чиј главен град е белград и затоа сме заслужиле таков однос ми се темни. Божем претходно ни ја признаваа црквата, божем претходно не правеа план за поелба на Македонија со оние чиј што главен град е атина 1991, како претходно да не не' делеа 1913... Срамота што има уште луѓе кои ги бранат кога е повеќе од јасно и очигледно дека не ни мислат добро.   

Изменето од PetarMKD - 19.Ноември.2009 во 20:24
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 20:37
Originally posted by PetarMKD PetarMKD напиша:

Кога ќе слушнам како ние сме го признале Косово па ни се наљутиле овие чиј главен град е белград и затоа сме заслужиле таков однос ми се темни. Божем претходно ни ја признаваа црквата, божем претходно не правеа план за поелба на Македонија со оние чиј што главен град е атина 1991, како претходно да не не' делеа 1913... Срамота што има уште луѓе кои ги бранат кога е повеќе од јасно и очигледно дека не ни мислат добро.   


ауу, за прв пат се сретнав со вистината за 91 г.
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 20:40
зошто воопшто се замарате со Србија или било која друга балканска држава, за нашиов проблем треба сами да се потрудиме (за жал никој не го прави тоа), нема што да чекаме некој друг да не поддржел или да ни помогнел
ако Србија сака да ја поддржи Грција за да влезе во сојузите, во ред, нека го направи тоа, никој не ја сопира
никој од надвор не ни е крив, никој не го негира името на Србија колку што знам, туку го негираат нашето
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 00:04
Sto ve gledam smesni, samo postavete si go prasanjeto koj e glaven igrac na Balkanot, odgovorete si realno i ke vi bide jasno zosto e toa taka. A ova e tek pocetok na zateganjeto na odnosite na Makedonija so site nejzini sosedi.
Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 00:11
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Sto ve gledam smesni, samo postavete si go prasanjeto koj e glaven igrac na Balkanot, odgovorete si realno i ke vi bide jasno zosto e toa taka. A ova e tek pocetok na zateganjeto na odnosite na Makedonija so site nejzini sosedi.


Хммммм???

СРБИЈА НЕ ГО МЕНУВА СТАВОТ ЗА УСТАВНОТО ИМЕ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

Република Србија ја призна Република Македонија под нејзиното уставно име и тој став нема да се промени, се наведува во заедничкото комунике на претседателите на двете земји Борис Тадиќ и Ѓорге Иванов, издадено по нивната вечерашна средба во Белград.

Сител
Кон врв
kapo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 31.Октомври.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 126
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kapo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 02:18
Srbija probuva da igra hard-ball, a nema zosto.Moravme da go priznaeme Kosovo i oni se svesni za toa.Deka ne ni ostavija prostor za izbor, ednostavno si go priznaa ovie od Brisel bez da ne prasaat.A sega ova sto probuva da ja vrati topkata nakaj nas,na Tadic mu e mnogu nizok udar
Кон врв
Zeksi71 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 2391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zeksi71 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 05:08
Originally posted by kapo kapo напиша:

Moravme da go priznaeme Kosovo i oni se svesni za toa.Deka ne ni ostavija prostor za izbor, ednostavno si go priznaa ovie od Brisel bez da ne prasaat.A sega ova sto probuva da ja vrati topkata nakaj nas,na Tadic mu e mnogu nizok udar


Kako be toa ste morale. Vo moja kukja jas komanduvam, ne Brisel ili nekoj drug. Se razbira ako e kukjata moja. A ako si go dal gzot pod kirija, i ako si papucar, togas ke kutis se razbira.

I voopsto ne mislam deka Tadic zadava niski udari. Otvoreno jasno i glasno pred cel svet kazaa kogo podrzavaat, kako sto toa go napravi i Sarkozi odamna i eden kup drugi vlijatelni lugje. Toa e realnosta.

Poglednete gi grcite sto pravat, go teraat nivnoto i oko ne im trepnuva, i na Amerite u Buk*rest im go spopikaa, po koj znae koj pat. Onoj bivsiot Bush se izleta eden den pred sostanokot deka i MK vleguva vo Nato pa ne vleze.
Taka se branat interesite na drzavata, silno i edinstveno. Samo togas i ke te pocituvaat od nadvor.

Изменето од Zeksi71 - 20.Ноември.2009 во 05:12
Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 12:01
Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Sto ve gledam smesni, samo postavete si go prasanjeto koj e glaven igrac na Balkanot, odgovorete si realno i ke vi bide jasno zosto e toa taka. A ova e tek pocetok na zateganjeto na odnosite na Makedonija so site nejzini sosedi.

ajde de kazi ni ... koj e gllavniot igrac spored tebe ????
samo nemoj da mi kazes deka toa e srbija ...
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 14:42
Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:


Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Sto ve gledam smesni, samo postavete si go prasanjeto koj e glaven igrac na Balkanot, odgovorete si realno i ke vi bide jasno zosto e toa taka. A ova e tek pocetok na zateganjeto na odnosite na Makedonija so site nejzini sosedi.
ajde de kazi ni ... koj e gllavniot igrac spored tebe ????samo nemoj da mi kazes deka toa e srbija ...

srbija
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 15:03
Originally posted by kultuzin kultuzin напиша:

Originally posted by Zeksi71 Zeksi71 напиша:

Sto ve gledam smesni, samo postavete si go prasanjeto koj e glaven igrac na Balkanot, odgovorete si realno i ke vi bide jasno zosto e toa taka. A ova e tek pocetok na zateganjeto na odnosite na Makedonija so site nejzini sosedi.


Хммммм???

СРБИЈА НЕ ГО МЕНУВА СТАВОТ ЗА УСТАВНОТО ИМЕ НА РЕПУБЛИКА МАКЕДОНИЈА

Република Србија ја призна Република Македонија под нејзиното уставно име и тој став нема да се промени, се наведува во заедничкото комунике на претседателите на двете земји Борис Тадиќ и Ѓорге Иванов, издадено по нивната вечерашна средба во Белград.

Сител
 
 
па токму за тоа и вчера ви зборував ........ ќе го задржи својот став се ’ до моментот на постигнување договор меѓу РМ и грција ...... како што е потпишано и во ООН со прифаќање на референцата ....... а после , после ќе се расправа на генералното собрание при ООН ......... ако не се лажам , истото го изјавија и словенците пред некоја недела само во малку поинаква форма ......
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,152 секунди.