IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Србија ја поддржува Грција во спорот за името
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Србија ја поддржува Грција во спорот за името

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 12>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 14:31
признавањето на косово е камен со кој ќе си ја искршиме главата .....
зошто , не можеш некому да признаеш а некому не право на самоопределување како што вчера нагласи фикусот иванов во тетово ........ а кога веќе признаваш политика на меѓународен притисок по пат на сила , тогаш нема ни што да се буниш кога некој е спроведува кон тебе ............или , на свој грб стаповите болат збунетост


Изменето од МАРШАЛ - 19.Ноември.2009 во 14:34
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 14:33
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

признавањето на косово е камен со кој ќе си ја искршиме главата .....
зошто , не можеш некому да признаеш а некому не право на самоопределување како што вчера нагласи фикусот иванов во тетово ........

Marsal mislam deka znaes kako stojat rabotie no samo od inaet zboruvaas
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 14:37
не зборувам од инает .......
признавањето на правото на самоопределување на албанците на косово значи и признавање на правото на сите останати кои ќе посегнат по таквиот начин за интегрирање во нешто каде некој не може да биде интегриран само поради отворени прашања со некој друг ........
 
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 15:22
Додека прочитам се’, Емил за негова среќа си ги едитирал постовите.
Следен пат нема да има толеранција - внимавај пред да напишеш, не отпосле!
Танас суспендиран на 2 дена поради спамирање!

Ако не бев јасна или некој не ме сфатил сериозно, уште еднаш ќе повторам:

Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:


На секој следен обид за бугаризирање, албанизирање и било какво расипување на темите - опомени нема да има туку директно суспендирање!



Кон врв
kultuzin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 03.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4903
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kultuzin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 15:23

Иванов изреволтиран од изјавата на Јеремиќ

Сафет Бишевац Коментари (132)   
19.11.2009 14:10
Вук Јеремиќ

 

Претседателот Ѓорге Иванов одбил да присуствува на приемот што за високите гости кои присуствуваа на погребот на српскиот патријарх Павле го организирал шефот на српската дипломатија Вук Јеремиќ.

Иванов бил револтиран од изјавата на Јеремиќ со која Србија застана на страната на Грција во спорот за името со Македонија.

Србија има разбирање за ставот на Грција по прашањето за името на државата чиј главен град е Скопје, имајќи предвид дека тоа е многу деликатно прашање, изјавил Јеремиќ по средбата со грчкиот заменик министер за надворешни Димитрис Друцас во Белград, нагласувајќи дека грчкиот став бил разумен, урамнотежен и рационален.

Претседателот Иванов е разочаран од ваквата позиција на Белград, која секако не придонесува за натамошно градење на добрососедски односи меѓу двете земји.

Револтот бил толку поголем поради совпаѓањето на присуството на Иванов на погребот на патријархот Павле на кој присуствувал на иницијатива на неговиот српски колега Тадиќ.

Иванов вечерва ќе има средба со Тадиќ и сосема е извесно дека двајцата претседатели ќе разменат мислења за изјавата на Јеремиќ.


A1



Bravo za pretsedatelot...

Кон врв
Pacifist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Јули.2008
Локација: Switzerland
Статус: Офлајн
Поени: 1618
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Pacifist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 15:23
za Marsall ... \mozno li e barem ednas ti da bides protiv nekoj stav na Srbija ... ili na sve sto tie kazuvaat ti samo аплауз
....INDEPENDENCE IS BETTER THAN SEX...
http://www.youtube.com/watch?v=7c7GdLlVrwo&feature=related
Кон врв
abnormalen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
...

Регистриран: 05.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 168
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај abnormalen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 15:26
pa, nikoj ne e imun na povremeno slepilo vo odnos na nakoj.
Gluposta e najneobična od site bolesti - od nea NE pati bolniot tuku, SITE OSTANATI!
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 15:53
Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

za Marsall ... \mozno li e barem ednas ti da bides protiv nekoj stav na Srbija ... ili na sve sto tie kazuvaat ti samo аплауз

Sekoj ima pravo da gi pokaze svoite stavovi no ne znaci deka se sto ke kaze nekoj e vistina

Изменето од aLbaneso - 19.Ноември.2009 во 15:53
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
Zlatnik Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2005
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 2605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zlatnik Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 16:12
Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

za Marsall ... \mozno li e barem ednas ti da bides protiv nekoj stav na Srbija ... ili na sve sto tie kazuvaat ti samo аплауз

Ај еден мој оф топик по овој коментар!
Дали не сум видел или не се сеќавам, ама ми се чини како и ти да немаш речено нешто против албанците (било за тие во Македонија, Косово, Албанија ...). Или се лажам?размислување
За разлика од вас, гледајте што правиме меѓу себе ние македонците!задоволствогубитник
Неоттуѓиво е правото на секој поединец да живее во својата заблуда!
Кон врв
aLbaneso Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Септември.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 933
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај aLbaneso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 16:23
Originally posted by Zlatnik Zlatnik напиша:


Originally posted by Pacifist Pacifist напиша:

za Marsall ... \mozno li e barem ednas ti da bides protiv nekoj stav na Srbija ... ili na sve sto tie kazuvaat ti samo аплауз
Ај еден мој оф топик по овој коментар!Дали не сум видел или не се сеќавам, ама ми се чини како и ти да немаш речено нешто против албанците (било за тие во Македонија, Косово, Албанија ...). Или се лажам?размислувањеЗа разлика од вас, гледајте што правиме меѓу себе ние македонците!задоволствогубитник

Da da vo pravo si Zlatnik sekoja cest
Љаеш НЕ касаш !
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 17:06
Ќе да договорот од Милошевиќ со Грците уште е на сила.Така треба братски се тие народи,мора да си помагаат заедно делеја нешто што не е нивно.
Кон врв
mungos80 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
АНАРХИСТ

Регистриран: 21.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mungos80 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 17:07
А вие пак да навивате србија да победи во фудбал,евровизија,да одите на аџилак во Белград.
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 17:56
комшиите мои кога играше порано, нели така, Југославија (тогаш Србија и Црна Гора) фудбал...
викаа играат нашите...
еее...
а ја се чудев кои наши...
а бе уште се чудам..
и ги викав Југоносталгичари...
упс...
имаше и тема таква на форумов...
и сеа...
всушност сакав да казам...
Србија ја поддрзува Грција во спорот со името...
е ја поддрзува де...
ја поддрзува...

и би го цитирал еден колега...
а бе кој ги е**...
а кој фактор се они у ствари у светската политика...
и каква тезина има нивниот збор...
море ајде...
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 18:43
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

признавањето на косово е камен со кој ќе си ја искршиме главата .....
зошто , не можеш некому да признаеш а некому не право на самоопределување како што вчера нагласи фикусот иванов во тетово ........ а кога веќе признаваш политика на меѓународен притисок по пат на сила , тогаш нема ни што да се буниш кога некој е спроведува кон тебе ............или , на свој грб стаповите болат збунетост


Маршале, за жал но не се слагам со тебе. Ние не можеме да бидеме “во сенка“ на Србија и со децении да им “праиме ќеиф“. Ако ја прочитаме историјата, јасна е старата Српско-Грчка коалиција, а да не говориме за втората балканска војна.

Ако убаво го прочитаме дневникот на Крсте П. Мисирков, каде детално објаснува за каква братска љубов е помеѓу тие два народа, не знам зошто толку голема грижа за северниот сосед и посебно Косово. Навистина не ми е јасно зошто секогаш Косово темата ја наметнуваме во прашање кое е многу важно за нас а Јеремиќ денес беше јасен со неговата изјава и подршката кон Грција.

Може Косово да е само еден мал дел (освета) но Грчката страна отсекогаш уживала повеќе симпатии за разлика од Македонија.

Србија НИКОГАШ нема да ги разниша добрите односи со Грција и досега можела да лобира за Македонија, за жал никогаш не го сторила поради своите политички цели, воедно и етнографската карта во Македонија и оди во прилог. Нивниот проблем отсекогаш сакала да го префрли на “наш терен“.

Тоа е јасно како ден.

(Целиот коментар се оденсува за дипломатијата а не за србите како народ)

Изменето од Buggyman - 19.Ноември.2009 во 18:45
Homo homini lupus est...
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 23456 12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.