IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Забава > Музика
  Активни теми Активни теми RSS - ЕМО музика во Македонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ЕМО музика во Македонија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
Автор
Порака
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Ноември.2009 во 23:22
Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Па емото е уствари, ко микс меѓу памк и гот...
Така да музиката е прилично панкерска...
А текстовите депресивни и мрачни...

Ги слушам од оваа емо музика само Парамор...Тие уствари не се емо, туку поп панк...среќа
па и не баш, овие новиве емо бендови се обидуваат стално да тераат накај поп панк заради поголема слушаност, но сепак емо си е емо, а панк и емо се огромен контраст
(збориме за денешното емо)

но на некој начин, некои поп панк бендови се блага форма на емо, така да се зависи и од бендот
но во никој случај емото не е блиско со оригиналниот панк, во сите погледи
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 06:41
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Па емото е уствари, ко микс меѓу памк и гот...
Така да музиката е прилично панкерска...
А текстовите депресивни и мрачни...

Ги слушам од оваа емо музика само Парамор...Тие уствари не се емо, туку поп панк...среќа
па и не баш, овие новиве емо бендови се обидуваат стално да тераат накај поп панк заради поголема слушаност, но сепак емо си е емо, а панк и емо се огромен контраст
(збориме за денешното емо)

но на некој начин, некои поп панк бендови се блага форма на емо, така да се зависи и од бендот
но во никој случај емото не е блиско со оригиналниот панк, во сите погледи


За мене панк е само анархистскиот... друго се е гола вода. некој таму поп панкери бла бла само луѓе без храброс...а емо па, за машките мислам педери, а за женските мислам убави.трепкањеголема%20насмевка
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 15:01
Originally posted by DDarko DDarko напиша:

Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by tiggy_sparrow tiggy_sparrow напиша:

Па емото е уствари, ко микс меѓу памк и гот...
Така да музиката е прилично панкерска...
А текстовите депресивни и мрачни...

Ги слушам од оваа емо музика само Парамор...Тие уствари не се емо, туку поп панк...среќа
па и не баш, овие новиве емо бендови се обидуваат стално да тераат накај поп панк заради поголема слушаност, но сепак емо си е емо, а панк и емо се огромен контраст
(збориме за денешното емо)

но на некој начин, некои поп панк бендови се блага форма на емо, така да се зависи и од бендот
но во никој случај емото не е блиско со оригиналниот панк, во сите погледи


За мене панк е само анархистскиот... друго се е гола вода. некој таму поп панкери бла бла само луѓе без храброс...а емо па, за машките мислам педери, а за женските мислам убави.трепкањеголема%20насмевка
газење%20од%20смеење
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 18:41
ево имам 15 год и слушам техно транс метал само не ЕМО зошо е нубско.
од емо ми се [:-&]
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 20:35
po nubsko od tehno i trans AMIN!намигнување
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 21:12
ти емо слушаш така?
и металот да не е нубска музика?
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 21:42
Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

ево имам 15 год и слушам техно транс метал само не ЕМО зошо е нубско.
од емо ми се
што е ова бе жити све? до каде стигнале луѓево со цел да изнесат нешто „ново“
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
vlad0 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Титула нема поради неплатени сметки

Регистриран: 18.Ноември.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 2263
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај vlad0 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Ноември.2009 во 22:01
како мислиш нешто ново?
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Ноември.2009 во 16:17
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by vlad0 vlad0 напиша:

ево имам 15 год и слушам техно транс метал само не ЕМО зошо е нубско.
од емо ми се
што е ова бе жити све? до каде стигнале луѓево со цел да изнесат нешто „ново“
zapirki ispustilнамигнување
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Ноември.2009 во 02:40
Ај вратете се на темата, испомешавте се.
ЕМО музика во Македонија
Кон врв
PsYXoo DOLL Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PsYXoo DOLL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Ноември.2009 во 18:26
Navistina neznam zosto site se protiF Em0 muzikata... Jas ja slusam i mozam da kazam deka voopsto ne sum depresivna ili pak nesto sli4no.. bas me pravi srekna i gi poddrzuvam site 6to ja slusaat. xD CheeR up Emo KiDzzz!! ^^

A ina4e EMo muzika nema vo mk, a i da ima nemozat da imaat mnogu svirki e bas zaradi ovie stereotipi.

P.S. Brat mi e emo pa ne e ni depresiven, ni pomisluva na samoutepanstvo.. mozam da kazam deka e bas happy osoba. xD E aj sega? xD
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 14:35
Originally posted by PsYXoo DOLL PsYXoo DOLL напиша:

Navistina neznam zosto site se protiF Em0 muzikata... Jas ja slusam i mozam da kazam deka voopsto ne sum depresivna ili pak nesto sli4no.. bas me pravi srekna i gi poddrzuvam site 6to ja slusaat. xD CheeR up Emo KiDzzz!! ^^

A ina4e EMo muzika nema vo mk, a i da ima nemozat da imaat mnogu svirki e bas zaradi ovie stereotipi.

P.S. Brat mi e emo pa ne e ni depresiven, ni pomisluva na samoutepanstvo.. mozam da kazam deka e bas happy osoba. xD E aj sega? xD
чекај да помини време! Никој „цел“ не излегол од тие матни кругови
Кон врв
PsYXoo DOLL Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 24.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај PsYXoo DOLL Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 15:24
hh lol.. Voopsto ne se sekiram, posto Feke 4 godini go ima toj stil i si go saka ziFotot. xD :))A i ako nekoj najdobro go znae toa sum jas. Ke izlezi ,,cel``, nema gajle . xD Jas ostanuFam na moeto
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Ноември.2009 во 17:39
Originally posted by PsYXoo DOLL PsYXoo DOLL напиша:

hh lol.. Voopsto ne se sekiram, posto Feke 4 godini go ima toj stil i si go saka ziFotot. xD :))A i ako nekoj najdobro go znae toa sum jas. Ke izlezi ,,cel``, nema gajle . xD Jas ostanuFam na moeto
Ako smetas deka emo ne Fijae na tebe se lazes, oti nikoj drug nema da stavi takoF nikнамигнување Dajboze da gresamголема%20насмевка 
(Ako ne e problem, zemi pisuvaj pravilno za da mozi da te razbirame polesno)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2345>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.