IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - После разделба...пријатели?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

После разделба...пријатели?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 42>
Автор
Порака
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 11:36
Originally posted by pagane pagane напиша:

приjагелство со некоj коj ти бил важен во животот е агониjа?
агониjа е ако не знаеш како е : жив ли е ,здрав ли е... воопшто постои ли се уште.
 
....ziv sum!...dobro si sega?
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
Biba_G Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Непоправлив оптимист

Регистриран: 18.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13718
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biba_G Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Мај.2009 во 12:25
Originally posted by zagor zagor напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

приjагелство со некоj коj ти бил важен во животот е агониjа?
агониjа е ако не знаеш како е : жив ли е ,здрав ли е... воопшто постои ли се уште.
 
....ziv sum!...dobro si sega?


мене ми е подобро сега  плазење задоволство намигнување
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 19:06
Originally posted by zagor zagor напиша:

Originally posted by pagane pagane напиша:

приjагелство со некоj коj ти бил важен во животот е агониjа?
агониjа е ако не знаеш како е : жив ли е ,здрав ли е... воопшто постои ли се уште.
 
....ziv sum!...dobro si sega?


леjjj, како па не сум приметила??
загоре, многу сакаш да ме расконспирираш... не е фер.не%20зборувам
Кон врв
Blue Scarlet Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Амазонка

Регистриран: 03.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 9011
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Blue Scarlet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 21:56
Auchhhhhhhhh... zavisi od mnogu okolnosti .... zavisi kakva bila vrskata , kolku bila dolga ..... koj ja prekinal, zosto ja prekinal....  iako jas iskreno mislam deka moze da se zadrzi dobar odnos so bivsiot ama blisko prijatelstvo sepak ne ....
Lupus non mordet lupum.

Vulneratus non victus!

Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 22:03
Секако дека зависи од многу фактори како што кажа Blue Scarlet, ама искрено, блиско пријателство не може да има - барем јас така мислам - едно е да сме пријатели од секогаш, а сосема поинаку е ако сме биле во врска, која од некоја причина завршила - не можеш сосема да го избришеш она што претходно си го чувствувал за некого/ја и да бидете блиски пријатели...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Ноември.2009 во 22:07
не,не може...сепак дечко е дечко а пријател е пријател...бивш дечко останува засекогаш бивш дечко...и ништо повеќе
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
mariija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2459
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mariija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 08:18
ne , ne moze barem spored mene
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 11:23
значи, постовите од новоотворената слична ваква тема ќе бидат префрлени тука
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 14:57
Za vreme na vrska " Duso. ljubov, ne mozam bez tebe, bla, bla ..." , a po razdelba " p**ka i majcina, air da ne vidi..."
Кон врв
volkswagen Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Знам, комшивка ми е!

Регистриран: 18.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4820
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај volkswagen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 16:42
да ,ако не сум ја сакал
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 21:59
Otposle si imaat nadimaci : Kokoska, krava, majmun, vol, peder, . urva...збунетост...izgleda se zamenki za prijatel


Изменето од zbunet - 12.Ноември.2009 во 22:01
Кон врв
LORENA Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 10.Ноември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LORENA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 22:06
moze posle razdelba prijateli jas so mojot eks sum veke 3 god prijatelka i stvarno fukcionirame odlicno ponekogas moze da ljubomori na nekoi situacii ali se e ok .
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 23:11
Minato  e minato ,jas ne bi odrzuvala bilo kakov kontakt so  bivshiot,toa mi deluva nekako izveshtacheno ,neprirodno....si bil blizok ,intimen  so nekogo ,seto toa prekinalo i sega kje si igrame drugarchinja,ne e toa za meneнека%20ти%20е%20срам
Мирно движи се низ галамата и хаосот, секогаш имајќи на ум каков мир постои во тишината.

Кон врв
Marko Polo 1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
venecijaner

Регистриран: 20.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9693
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Marko Polo 1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Ноември.2009 во 23:35
Dobro de, za prijateli e muabetov... Ne za drugari.

Po edno kafe, nekade, nekogas... Ako ednas si bil zaljuben vo nekoja, ne mora da znaci deka treba da ja mrazis vo ostatokot od zivotot... ili da begas od nea.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 3132333435 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.