IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Медиуми
  Активни теми Активни теми RSS - Survivor Србија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Survivor Србија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 42>
Автор
Порака
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 11:30
uf arno zavrsi
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 17:28
а кога почнува другата сезоназбунетостмислам дека пред некоја недела видов дека одеше оглас за пријавување на А1 ама само за девојки ако не се лажам од Македонија, со добра физичка градба и добра психо-физичка состојба.
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 05.Мај.2009 во 17:29
da da da.ima za od kaj nas zenski prioritet imat so dobra kondicija od 25-35 god.
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
maestro13 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 428
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maestro13 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2009 во 19:26


Сител Телевизија
Градски Стадион бб
1000 Скопје
Република Македонија

sitel@survivor.mk

Пријавувањето е до 20.05.2009!
Само не знам дали е и ова Српско, или Сител ќе прави наш Survivor.

Изменето од maestro13 - 06.Мај.2009 во 19:27
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Мај.2009 во 21:03
Originally posted by maestro13 maestro13 напиша:


Само не знам дали е и ова Српско, или Сител ќе прави наш Survivor.

Survivor на телевизија Сител


На телевизија Сител од септември, ексклузивно, во 56 епизоди ќе почне да се емитува најгледаното светско шоу-реалити серијалот Survivor. Пријавувањето е во тек и е отворено до 20 мај за сите кандидати меѓу 18 и 55 години, кои се здрави и во одлична физичка кондиција, храбри, вешти и умни и кои умеат да преживуваат во племе. Survivor на двајца кандидати од Македонија им нуди бурно лето во Панама, заедно со учесниците од Србија и Босна и Херцеговина. Секако, дел од шоуто ќе бидат и македонски водители.

Годинава по втор пат Србија организира нов серијал на Survivor, но за разлика од минатото издание, вклучена е и телевизија Сител која проектот го работи во соработка со српската Фокс телевизија. На 25 мај, челните луѓе задолжени за шоуто, ќе бидат во Македонија на кастинг и ќе одлучат кои двајца Македонци ќе бидат дел од тимот кој ќе биде оставен во Панама да се снаоѓа и преживува. Бројот на учесниците кои ќе заминат во Панама уште не е одреден, ќе зависи од пријавените кандидати, но ќе биде од 30 до 50 учесници.

Кандидатите во биографијата што ќе ја пратат мора да наведат пол, датум на раѓање, адреса и место на живеење, контакт телфон, мејл адреса, степен на образование, професија, дали се вработени, ако да, треба да наведат каде, дали се осудувани, брачна состојба, како и причините поради кои се пријавуваат во Survivor.

Биографија со фотографија за пасош и фотографија на целата фигура се задолжителни, како и лични карактеристики поради кои би ве избрале токму вас за натпреварувач. Интересот за шоуто е огромен: за два дена кај нас се пријавени 150, а во Србија 11.000 кандидати. Пријавите се праќаат на адресата: Сител Телевизија, Градски стадион бб 1000 Скопје, Република Македонија или на survivor@sitel.mk. Учествувајте, преживувајте и освојте вредна парична награда и џип.

НАЈПОПУЛАРНО РЕАЛНО ШОУ ВО СВЕТОТ
Најпопуларното реално шоу на светот Survivor го создал британскиот телевизиски продуцент Чарли Парсон во 1992 година. Од тогаш Survivor неприкосновено царува на светските листи меѓу најгледаните шоуа и програми. Премиерно се прикажа во 1996 година во Шведска, под името Експедиција - Робинсон, а првата американска верзија е снимена во 2000 година. Шоуто веднаш се најде во ударниот термин на CBS телевизија и тука се задржа осум години. По Америка, епидемијата на Survivor се проширува низ остатокот на светот, а денеска се емитува во повеќе од 40 земји на сите континенти.


Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
blackeye Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
The Body

Регистриран: 24.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4058
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај blackeye Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 15:44
Бугарски натпреварувач починал во шоуто ’Survivor’
Познатото шоу "Survivor" кое под лиценца го организираат голем број на земји, е натпреварување кое мами голем број на луѓе. Шоуто се одржува на пуст остров и натпреварувачите таму се ставени на буквално преживување, притоа меѓусебно се натпреваруваат во голем број на исцрпувачки дисциплини. Но за жал, неочекувано, "Survivor" бил кобен за еден бугарски натпреварувач.



Бугарскиот државјанин Мончо Водничаров (53), кој се натпреварувал во телевизиското реално шоу "Survivor", починал од срцев удар. Бугарското шоу оваа година се снима на источниот филипински остров Caramoan. Во полицискиот извештај е наведено како во саботата Мончо после учеството во бројните активности претрпел срцев удар и умрел на лице место. Неговото тело било префрлено во Manila. Се уште не е познато во кои натпреварувања тој учествувал тој кобен ден.
Ne znam kako da pobegnem
od sna,
I ne znam dal' te iko voli kao ja,
Al' ne bi ova noc tako bolela,
Da me nisi volela....
Кон врв
fatmir Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 01.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 43
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fatmir Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2009 во 20:09
Polovina od nasite gragani ili soselani si ja igrat ova igra samo ne se svesni i ne pocinale samo od srcev udar imalo i od se i sesto mrazam vakvi igri
Кон врв
DiamondGirl95 Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Септември.2009
Статус: Офлајн
Поени: 50
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DiamondGirl95 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Септември.2009 во 23:17
jel zna neko kad pustaju novu sezonu?
Кон врв
janevskiR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 236
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevskiR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Октомври.2009 во 15:12
Од понеделник (19.10.2009) во 20 часот, Сител ТВ започнува со емитување на втората сезона на SURVIVOR.

Редовните термини за емитување ќе бидат од вторник до петок од 20:00 часот.


За разлика од минатата сезона, овојпат Македонија ќе биде претставувана од 2 учесници.



Изменето од janevskiR - 15.Октомври.2009 во 15:25
http://foto.idividi.com.mk/portfolio.asp?ID=3248
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2009 во 06:40
едвај чекам...среќа
Кон врв
janevskiR Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 07.Октомври.2006
Статус: Офлајн
Поени: 236
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај janevskiR Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Октомври.2009 во 17:50
На конк*рсот за оваа сезона имало пријавени 15.000 кандидати! изненадување
http://foto.idividi.com.mk/portfolio.asp?ID=3248
Кон врв
IQ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Darling

Регистриран: 11.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 12382
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај IQ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2009 во 18:51
а нешто поучно да дадеа за промена не ќе беше лошо!

кај отиде светов...

[URL=http://g.imageshack.us/g.php?h=521&i=00001awbzx1.jpg][IMG]http://img521.imageshack.us/img521/
Кон врв
Гостин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Гостин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Октомври.2009 во 23:58
...IQ ..ај не зезај...намигнување...што сакаш  попоучно од ова....изненадување
 
...како да се преживее на пуст остров.....плазење
 
....светов  оди.......... а јас чекам да почне вторава сезона  ....кул
Кон врв
Tony Clifton Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 18.Септември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 292
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tony Clifton Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Октомври.2009 во 03:35
namesteno
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1718192021 42>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,094 секунди.