IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Цинкатор
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Цинкатор

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
Автор
Порака
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 01:45
Originally posted by Gabriela_S Gabriela_S напиша:

Не кажувам, ќе испадне дека јас сум им ја растурила врската (бракот) нека%20ти%20е%20срам



одличен одговор
никогаш не знаеш како завршува
браво млада и луцидна девојка
не%20вреден
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 02:18
Имам комшика со долга врска,дечко и веќе година дена го гледам како си се мувка до една..........Сигурна сум дека не сум единствена што сум приметила,ама зошто јас да бидам таа што ќе ја растури таа врска. И незнам како ќе си го свати тоа, можеби ќе ми се налути дека само сакам да ги скарам,зошто она живее во свет во кој мисли дека многумина има љубоморат........(шо нема врска)
Поради нејзинот лев карактер ќе си молчам
но,ако најверна другарка во некоја во ваква ситуација, би и спомнала некако.Можеби не дирекно,но да свати за да припази и да открие
Кон врв
laki_bu Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Лидер

Регистриран: 30.Ноември.2008
Локација: Germanija
Статус: Офлајн
Поени: 32100
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај laki_bu Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 02:25
Originally posted by mrzla mrzla напиша:

Имам комшика со долга врска,дечко и веќе година дена го гледам како си се мувка до една..........Сигурна сум дека не сум единствена што сум приметила,ама зошто јас да бидам таа што ќе ја растури таа врска. И незнам како ќе си го свати тоа, можеби ќе ми се налути дека само сакам да ги скарам,зошто она живее во свет во кој мисли дека многумина има љубоморат........(шо нема врска)
Поради нејзинот лев карактер ќе си молчам
но,ако најверна другарка во некоја во ваква ситуација, би и спомнала некако.Можеби не дирекно,но да свати за да припази и да открие
A da si gledase tvoja rabota свиркање
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 05:19
Originally posted by zbunet zbunet напиша:

Dali bi mu kazale na vasiot najdobar prijatel deka negoviot partner go izneveruva, dokolku ste svedok na takvo nesto ?


Sum kazal vejke vakvo nesto. Toa ne se premolcuva, no sepak specificna rabota e i mora mnogu pretpazlivo so licnosta na koja i ja kazuvate taa vest.

Pred 7-8 meseci, cimerot imase povejke mesecna vrska, kako od "bajkite" za nego. Jas, golem maler kako i sekogas, mora da primetam i doznaam takvo nesto. I, kako da mu kazam. Moze ke misli, ete ovaj ljubomoren, saka da mi ja zaebi vrskata. Baska toa, ako bese epten zacapan, i TAA mozese mnogu lesno da mu go someli mozokot. Na kraj, sekako jas go jadev stapot изненадување. Da mu kazam, ili ne. Aj si vikam odokolu da ja ispitam rabotava, da ne se somneva nesto i cimerot. A, toj nisto.....tapa, tele, zacapan do tuka biduva. Lele a, cimer mi e......ne se molci....sto da praam. I gi ostavam 2 nedeli, mislam sekoj den sto-kako, nisto ne biva.
Ama, pak mene mnogu me nerviraat takvi raboti. Toj i go spusta celo nebo so dzvezdi, a taa mesa levo-desno so gazeto. E taka ne moze губитник....Go prasuvam eden den "Cimo, koga i kade ke izlagate so zenata ti???"....mi kazuva i tie si izleguvaat na kafence. Kafe laf-muabet, a jas dremam, gi cekam da zavrsat. Cimerot ja isprajka do taxi, taa demek "doma" ke si odi, jas vo drugo taxi, ja sledam nea. Da vidam kaj i e "domata". Vozi, vozi taksistot i zastanuva, izleguvaa taa. Gledam ceka nekoj i odma op v kola. A, taka.....jas po nea, a mrak vejke fajka. Ama fajkanje na lice mesto jas pic majcin sum bil breeeee, vadam tel., snimam, slikam......se si e evidentovano, ajt nazad.

Drugiot den, pram kafence i vikam "Sedni cimo, da ti kazam deka zivotot e k*rva, deka jas sum peder i deka nikoj ne cinime"

Plemeto orospinsko...losi raboti....


Изменето од bounty_hunter - 25.Септември.2009 во 05:22
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 11:31
Bravo Bounty, taka treba so dokazi. Vidi ti detektivski sposobnostiголемо%20гушкањеголема%20насмевка
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
kejt-d-grejt Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 05.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 6228
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kejt-d-grejt Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 11:45
а од кај да знам јас дали и на неа не и одговара по малку да си подзамижува?
јас не сум за мешање во внатрешните работи

Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 11:50
најнеблагодарно нешто кое може само да предизвика проблеми како меѓу нив двајца така и помеѓу тебе и со секој еден од нив ......
Кон врв
fiore Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 121
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiore Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 12:26
ako se vo vrska...vo red e i da kazes ma da ne bi se mesala,
ama vo brak,pa i deca da imaat....nema da kazam.
Kolku i da mi e bliska prijatelkata stoznam jas kakov im e brakot navistina(znam samo od nejzina gledna tocka).I dali se uste se sakaat kako na pocetok i dali treba da se razvedat ako on ja laze....ednostavno ne mi e toa strukata(mesanje vo tugji zivoti),jas da odlucam koga taa ke go otkrie neverstvoto,a mozebi i znae pa od sram nesakala da mi kaze.
Mislam deka sekoj ke go otkrie neverstvoto na svojot partner sam...ako toa ne se sluci-samiot se laze i nesaka da vidi,otvaranje oci od strana nikomu ne e potrebno
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 17:01
Originally posted by laki_bu laki_bu напиша:

[QUOTE=mrzla]Имам комшика со долга врска,дечко и веќе година дена го гледам како си се мувка до една..........Сигурна сум дека не сум единствена што сум приметила,ама зошто јас да бидам таа што ќе ја растури таа врска. И незнам како ќе си го свати тоа, можеби ќе ми се налути дека само сакам да ги скарам,зошто она живее во свет во кој мисли дека многумина има љубоморат........(шо нема врска) Поради нејзинот лев карактер ќе си молчам но,ако најверна другарка во некоја во ваква ситуација, би и спомнала некако.Можеби не дирекно,но да свати за да припази и да открие

A da si gledase tvoja rabota свиркање[/QUOTE
Тоа ми беше цел муабет
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Септември.2009 во 19:55
сите шпијуни и цинкатори во АПС лутина
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Септември.2009 во 17:56
Sto??? Sakate da kazite deka, ako doznaete deka vasiot najdobar drugar go izneveruvaat, nema da mu kazite, deka ke prekutite???
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 456
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,235 секунди.