IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Македонија и Свет > Политика и вести
  Активни теми Активни теми RSS - Пофалби и жалби за Македонија
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Пофалби и жалби за Македонија

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 17>
Автор
Порака
igorcence Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igorcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Пофалби и жалби за Македонија
    Испратена: 16.Септември.2009 во 00:23
Na ovaa tema bi mozelo da gi iskazeme nasite mislenja za pozitivnite i negativnite strani na nasava mila drzavicka Makedonija.Pa eve jas da ja zapocnam a vie mozete da me popravite dokolku gresam NEGATINA STRANA:ne se znae koj jade koj pie toest snajdi se pa zivej POZITIVNA STRANA:koga ke ja napravat ke vi ja dopisam  

Изменето од igorcence - 16.Септември.2009 во 02:21
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 00:24
lele so uba tema za kritizeri i nihilisti,,,, pole za prav pir
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 00:31
Originally posted by igorcence igorcence напиша:

Na ovaa tema bi mozelo da gi iskazeme nasite mislenja za pozitivnite i negativnite strani na nasava mila drzavicka Makedonija pa eve jas da ja zapocnam a vie mozete da me popravite dokolku gresam NEGATINA STRANA:ne se znae koj jade koj pie toest snajdi se pa zivej POZITIVNA STRANA:koga ke ja napravat ke vi ja dopisam  



Чекај Игорченце, допрецизирај ја темава: мислиш пофалби и жалби за државата или за властите (сегашни, бивши, идни...), за политиката?

И тие смајлињата да ги намалиш малку, да не правиме сликовница од подфорумот.


Кон врв
igorcence Кликни и види ги опциите
Група
Група


Регистриран: 18.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 56
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај igorcence Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 02:18
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

Originally posted by igorcence igorcence напиша:

Na ovaa tema bi mozelo da gi iskazeme nasite mislenja za pozitivnite i negativnite strani na nasava mila drzavicka Makedonija pa eve jas da ja zapocnam a vie mozete da me popravite dokolku gresam NEGATINA STRANA:ne se znae koj jade koj pie toest snajdi se pa zivej POZITIVNA STRANA:koga ke ja napravat ke vi ja dopisam  



Чекај Игорченце, допрецизирај ја темава: мислиш пофалби и жалби за државата или за властите (сегашни, бивши, идни...), за политиката?

И тие смајлињата да ги намалиш малку, да не правиме сликовница од подфорумот.


         Za se ...od glavata na drzavata pa nadolu(segasni,bivsi,idni) se e za vo Recycle Bin.Znaci sto pridonele i napravile za drzavata i za narodot osven  polnenje na nivnite djebovi,napustanje na lugeto od rabota i postavuvanje na nivni deca.Do kade bi odele so vakva politikaзбунетост i  se prasuvam dali nekogas ke zakrepne ovaa korupcirana drzavaзбунетост
Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 11:25
Originally posted by igorcence igorcence напиша:

Za se ...od glavata na drzavata pa nadolu(segasni,bivsi,idni) se e za vo Recycle Bin.Znaci sto pridonele i napravile za drzavata i za narodot osven  polnenje na nivnite djebovi,napustanje na lugeto od rabota i postavuvanje na nivni deca.Do kade bi odele so vakva politikaзбунетост i  se prasuvam dali nekogas ke zakrepne ovaa korupcirana drzavaзбунетост


Ако Државата сме јас, ти и сите во Влада. Што јас и ти ( или народот ) сме направиле, па за да има мегдан Владата да се критикува?

ЖАЛБИ за Македонија
Протестираш - НЕ
Штрајкуваш - НЕ
Атентат на некој од власта - НЕ , чувај боже
Закана со бомба - НЕ
Тужба на Државата до некој суд во странство - НЕ
Нешто БИЛО ШТО - НЕ

ПОФАЛБА за Македонија
.........................( нема со што овој народ да се пофали.Се крие во дупка. )

А... за Владата имам пофалба - Само напред, јавај не додека можеш кога сме недоквакани!Преродбата нека се исполни!
Жалба од власта или владетелот - немам, оти што си сака , тоа си прави, кога во него е и каменот и оревот!......... ........Ем да се смееш, ем да плачеш!......



Изменето од Анастеа - 16.Септември.2009 во 11:54
Кој бара ќе најде.
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 12:31
зошто да не навредува реалната слика на состојбите
треба ли да раскажуваме само за розовите страни?
е па реалноста не е розова
живееме во држава која ги штити единствено криминалците
поштениот народ на оваа држава и е потребен само да ја полни буџетската каса...од каде? на власта тоа не и е гајле...битно да се плати

имам прашање до народот Македонски(ама да не се навреди некој)
-до кога бе народе Македонски секои четири години ќе ги наградуваме апашите(од која и да се партија тие)?

Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 14:17
Најголема пофалба до владата!!!среќа
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 15:09
Originally posted by ВАЖНА ВАЖНА напиша:

Најголема пофалба до владата!!!среќа

тоа е само парола
сега објасни на што се должи пофалбата
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 15:16
Добро веднаш ќе објаснам!
Заради големите успеси на владата кои неможам да ги набројам затоа што се многу ќе пишувам до утре ако почнам да набројувам!
Па како е можно да не ги забележиш сите успеси на владата?
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 15:36
ги забележувам ма како не?
сакав да проверам дали перцепцијата ни е иста
а за објаснувањево имаш чиста 5
ептен ми објасни,еј,онака политички...
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
lilica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Август.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 548
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lilica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 15:39
Originally posted by ВАЖНА ВАЖНА напиша:

Добро веднаш ќе објаснам! Заради големите успеси на владата кои неможам да ги набројам затоа што се многу ќе пишувам до утре ако почнам да набројувам!Па како е можно да не ги забележиш сите успеси на владата?



ЕЈ, кажи само два успеха - да не се мачиш до утре со пишување!........Има ли?.........а?
Кој бара ќе најде.
Кон врв
ВАЖНА Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Оптимист

Регистриран: 09.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 1664
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ВАЖНА Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 17:23
ОК

1. Бесплатни учебници
2. Бесплатен превоз за учениците

Ова се најсвежинамигнување
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 18:40
koj be toa , tuka,.... se zali na zemjava?! sram ...i aram ..da vie !!

Изменето од brza - 16.Септември.2009 во 18:40
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Септември.2009 во 19:01
Originally posted by ВАЖНА ВАЖНА напиша:

ОК

1. Бесплатни учебници
2. Бесплатен превоз за учениците

Ова се најсвежинамигнување
не се најсвежи бидејќи уште не сме ги добиле, се надевам до крајот на Октомври некаде ќе ги добиеме намигнување
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,283 секунди.