IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Hola
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Hola

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2009 во 22:50
"....Veke mi e smaceno da si "sudija", t.e. toj koj ocenuva i "izvlekuva" zaklucoci. Osven toa sto provociras, i so dusa cekas nekoj da ti odgovori kako bi mozel da si ja otvoris "bolkata", ne postignuvas nisto. Ako veke nekoj treba da odreagira toa e FSM, a ne ti, zatoa sto FSM e pokrovitel na nastanot. Ako ja zaebeme rabotata, nie ke ja zaebeme, ne ti, nali taka?.."

Sudija ???? Ocenuva i izvlekuva zakluchoci ???? Provociram??? Bolkata????
Odreagira na toa/FSM??? Zaebeme rabotata???

Ima nesto sto ne znam Ilco !!??
Cuden odgovor vo najmala raka !!!! Ochigledno imash nesto lichno protiv mene, nisto nema od gore navedenoto vo moite komentari, kje ti povtoram POBARAV NAJKULTURNO INFORMACIJA ZA DENOVI NA MAKEDONSKA FOTOGRAFIJA I NIKOJ NE NAJDE ZA SHODNO DA MI ODGOVORI. TOLKU. BESOV TVOJ/ VEROJATNO KAKO PORTPAROL NA KLUBOT FOTOGRAFIKA NA KOJ BTW NE MU SE OBRATIV NEGO ON PREKU TVOJOV FRAERLUK MI SE OBRATI, NE MOZHAM DA GO RAZBERAM.

"...Za toa MAKRO fraeru ke se vidime licno doktore :-)..."

I personalno ITAN i personalno !!! Na drugi kje prodavash fraerluk, ne kaj mene, koga kje nauchish pocit da pokazhesh togash kje ti se obratat so POVEKJE pochit do togash i ova ti e malku.

"...I poleka, realksiraj se, leto e, sparinata ubiva, se ke bide kako treba vo Septemvri..."

Kaj mene e kako treba i sega, verojatno nekoj ima problemi vo Avgust pa go cheka Septemvri za da bide se vo red. Iskreno posakuvam da bide taka, zatoa sto tvojava reakcija ukazhuva na drugi nesta.

"...P.S.
Kako velis ti dosta veke politicki korektni, neli?..."

Znaesh deka uzhivam vo vakvi razgovori, NO PROBLEM !!!

"...Da ne te naznacija slucajno za portparol na FSM, ili na nekoja druga relevantna institucija okolu DMF?..."

Mene NE!! BLAGODARAM!! Totalno sum zbunet zasto me dozhivuvash kako FSM, ovde definitivno ima nekoj muabet sto ne go znam. Pa neli Jane Ljorovski e naznachen za Potpredsedatel na FSM sto sega mene me napadna?

REALNO TE PRASHUVAM: KOJ BESHE MOTIVOT DA MI SE OBRAKJASH SO VAKOV TON NA EDNO SOSEMA VOOBICHAENO PRASHANJE ZA OVOJ PERIOD OD GODINATA. A TOA E:
IMA LI NEKOJA INFORMACIJA ZA DENOVI NA MAKEDONSKA FOTOGRAFIJA?

"....Da ne treba i reporting da ti prakjam sekoja nedela so progress activities okolu organizacijata?...."

??????? ZOSTO VAKOV KOMENTAR??????? NE MI TREBA.
MI TREBA SOSEMA NORMALEN ODGOVOR OD NEKOJ STO ZNAE NESTO DA MI KAZHE, TAJMING NA MANIFESTACIJATA, DO KOGA FOTOGRAFII DA SE PRATAT I SLICHNO NO OCHIGLEDNO NA MENE SE REAGIRA RAZLICHNO od VOOBICHAENOTO

"....Kazi ako treba, ne sum bil informiran blagovremeno...."

VIDI ITAN, se znaeme, fotograf amater sum i uzhivam da bidam aktiven vo site sluchuvanja na makedonskaoto nebo bilo kako uchesnik, komentator ili organizator i se nadevam mozhesh toa da go razberesh. Kako takov ne e korektno da na moe prashanje za manifestacija kade sakam da uchestvuvam i koja ima za cel da privleche sto povekje lugje kako mene, DA MI SE ODGOVARA NA VAKOV NACHIN bilo toa da go pravish kako PORTPAROL na FK FOTOGRAFIKA koja e organizator na manifestacijata, bilo kako portparol na DMF. Ednostavno ne e korektno!!
I ne samo toa tuku kje ti povtoram BEZOBRAZNO E!!! Oddava losa slika za edno sluchuvanje koe e nameneto za site vo Makedonija a ne samo za nekolkumina......!!! Imaj malku pocit kon sluchuvanjeto Denovi na Makedonska Fotografija, pa ako go orgnizirate ne mora da gi brkate tie sto ne gi sakate, sramota e>
There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Август.2009 во 23:19
Pred da prodolzhime so nepotrebni frerski diskusiina temava imam predlog:

DA ja pochneme konverzacijava od pochetok, eve zaboravi na moment deka jas sum toj sto prasuva.

Decki ima li nekoe INFO za Denovi na Makedonska Fotografija?

pozdrav
There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 07:56
ZNAM deka uzivas vo VAKVI razgovori.
Za "FRAERLUKOT" ne ti nedostiga nitu tebe.
Za PERSONALNO, da ke se vidime
Ne se sekiraj, ne te dozivuvam kako FSM, sarkazam bese!
NAJKULTURNO???? Ne bi rekol.
MOTIVOT? Ednostavno ne mi se dopadna tonot so koj go postavi prasanjeto. Da bese samo prviot post, se bese vo red. No jas za prv pat gi vidov dvata posta naednas, i ne mi se dopadna sto za tebe mora nekoj VEDNAS da ti dade informacija.
BEZOBRAZNO? Kakvo prasanje, takov odgovor. Jas Tvojot vtor post go dozivuvam mnogu pobezobrazen od mojot odgovor.

I na poslednoto prasanje - da, ke ima informacija vo pocetokot na slednata nedela, najdocna do sreda.
Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 15:24
ZNAM deka uzivas vo VAKVI razgovori.
Za "FRAERLUKOT" ne ti nedostiga nitu tebe.

Sto da pravish ostanalo tro neshto niz godinive..)..!!

Za PERSONALNO, da ke se vidime
Ne se sekiraj, ne te dozivuvam kako FSM, sarkazam bese!

Ne se sekiraj znam deka beshe sarkazam samo nemashe osnova, pa morav da ti izreagiram!

NAJKULTURNO???? Ne bi rekol.

eve gi moite postovi....!!!!

Dechki abe imate nekoja informacija za Denovi na Makedonska Fotografija, koga kje bide, da spremime neshto....!!

Dobro nikoj nema nisto da kazhe za DMF?
- ne razbiram....mozhe povtorno da zamolam za info....
Mire?
Pozdrav!

shtama?
bezobrazno e ova malku ama aj.....!!



Ne gledam nedostatok na KULTURA vo postovive: Mire otvori tema so naslov Zdravo sto ima osven tehnichki moabeti?....sosema adekvatno mesto da zamolam za info za DMF. E sega zoshto nekoj ti vika ZDRAVO i posle ti vrti glava ne znam, nitu pak znam zoshto nikoj ne dade bilo kakva informacija. Ako me prasahsh neshto verojatno ocekuvash da ti odgovoram.....i tuka zavrshuva razgovorot okolu nedostatok na kultura.



MOTIVOT? Ednostavno ne mi se dopadna tonot so koj go postavi prasanjeto. Da bese samo prviot post, se bese vo red. No jas za prv pat gi vidov dvata posta naednas, i ne mi se dopadna sto za tebe mora nekoj VEDNAS da ti dade informacija.
BEZOBRAZNO? Kakvo prasanje, takov odgovor. Jas Tvojot vtor post go dozivuvam mnogu pobezobrazen od mojot odgovor.


Tonot ne ti se dopadna>????....).....!!!! Nemashe nikakov ton, imashe samo tishina!!! Ne ti se dopadna sto nekoj zamolil za informacija za Denovi na Makedonska Fotografija???? I toa vednash ne e vednash, verojatno da ne reagirav kje beshe nikogash. Bezobrazen e samo zaradi faktot sto konstatira bezobrazie vo nedavanje odgovor/INFO za edna MANIFESTACIJA od OPSTO dobro koja pretendira da uchestvuvaat lugje fotografi isti kako mene inache ja gubi smislata na svoeto postoenje.


I na poslednoto prasanje - da, ke ima informacija vo pocetokot na slednata nedela, najdocna do sreda.

Blagodaram na odgovorot, kje ja pochekam oficijalnata informacija i bi vi sugeriral/posakal da smognete sili i da ja napravite manifestacijata, zasto kako sto mi zaliche od razgovorot ima i drugi varijanti.

bidi pozdraven



There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 16:41
Originally posted by Glecin Glecin напиша:

ZNAM deka uzivas vo VAKVI razgovori.
Za "FRAERLUKOT" ne ti nedostiga nitu tebe.

Sto da pravish ostanalo tro neshto niz godinive..)..!!

Za PERSONALNO, da ke se vidime
Ne se sekiraj, ne te dozivuvam kako FSM, sarkazam bese!

Ne se sekiraj znam deka beshe sarkazam samo nemashe osnova, pa morav da ti izreagiram!

NAJKULTURNO???? Ne bi rekol.

eve gi moite postovi....!!!!

Dechki abe imate nekoja informacija za Denovi na Makedonska Fotografija, koga kje bide, da spremime neshto....!!

Dobro nikoj nema nisto da kazhe za DMF?
- ne razbiram....mozhe povtorno da zamolam za info....
Mire?
Pozdrav!

shtama?
bezobrazno e ova malku ama aj.....!!



Ne gledam nedostatok na KULTURA vo postovive: Mire otvori tema so naslov Zdravo sto ima osven tehnichki moabeti?....sosema adekvatno mesto da zamolam za info za DMF. E sega zoshto nekoj ti vika ZDRAVO i posle ti vrti glava ne znam, nitu pak znam zoshto nikoj ne dade bilo kakva informacija. Ako me prasahsh neshto verojatno ocekuvash da ti odgovoram.....i tuka zavrshuva razgovorot okolu nedostatok na kultura.



MOTIVOT? Ednostavno ne mi se dopadna tonot so koj go postavi prasanjeto. Da bese samo prviot post, se bese vo red. No jas za prv pat gi vidov dvata posta naednas, i ne mi se dopadna sto za tebe mora nekoj VEDNAS da ti dade informacija.
BEZOBRAZNO? Kakvo prasanje, takov odgovor. Jas Tvojot vtor post go dozivuvam mnogu pobezobrazen od mojot odgovor.


Tonot ne ti se dopadna>????....).....!!!! Nemashe nikakov ton, imashe samo tishina!!! Ne ti se dopadna sto nekoj zamolil za informacija za Denovi na Makedonska Fotografija???? I toa vednash ne e vednash, verojatno da ne reagirav kje beshe nikogash. Bezobrazen e samo zaradi faktot sto konstatira bezobrazie vo nedavanje odgovor/INFO za edna MANIFESTACIJA od OPSTO dobro koja pretendira da uchestvuvaat lugje fotografi isti kako mene inache ja gubi smislata na svoeto postoenje.


I na poslednoto prasanje - da, ke ima informacija vo pocetokot na slednata nedela, najdocna do sreda.

Blagodaram na odgovorot, kje ja pochekam oficijalnata informacija i bi vi sugeriral/posakal da smognete sili i da ja napravite manifestacijata, zasto kako sto mi zaliche od razgovorot ima i drugi varijanti.

bidi pozdraven





"Manifestacija od opsto dobro" Igor, tvoeto mislenje za DMF e poznat ona site, seti se koga tvrdese deka na sledniot DMF ke gi "DOBIES" site nagradi...

Daj ti se molam, i ovoj odgovor sto go dobi e poveke od toa sto zasluzuvas.
Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 17:54
"Manifestacija od opsto dobro" Igor, tvoeto mislenje za DMF e poznat ona site, seti se koga tvrdese deka na sledniot DMF ke gi "DOBIES" site nagradi...

Daj ti se molam, i ovoj odgovor sto go dobi e poveke od toa sto zasluzuvas.

..)..

Ovaa godina za prv pat Denovite na Makedonska Fotografija gi organizira FK Fotografika na chelo so Vlado Georgiev, Ilcho Trajkovski, Ljupcho Ljorovski, Mire Slavejkov, Bobi Kuzmanovski, Nina Atanasov itn.

Se nadevam deka nema da dozvolite da se sluchuva toa sto se sluchuvashe vo minatoto, ti dobro znaesh sto beshe toa, ili imate poinakvi intencii?

A za nagradite, imam fotografija sto mislam deka kje projde zabelezhano pa kje vidime, e sega ne e so Nikon napravena ama valjda kje projde..))))))

P.S ILCO ne e VEROJATNO deka se ushte ne si razbral, nema jas sto da zasluzam ili ne zasluzham, IMENO,
IMASH OBVRSKA KAKO ORGANIZATOR NA MANIFESTACIJATA DA ME INFORMIRASH BEZ RAZLIKA DALI SUM ZASLUZHIL NESHTO ILI NE, DALI ME SAKASH ILI NE, DALI ME SVAKJASH ILI NE>.Mislam deka sum jasen!!

P.P.S Dobro shto sega sakash da kazhesh i prikazhesh so ova???
..)..!!!

"Manifestacija od opsto dobro" Igor, tvoeto mislenje za DMF e poznat ona site, seti se koga tvrdese deka na sledniot DMF ke gi "DOBIES" site nagradi...

no comment......!!!! Toa e privaten razgovor so ogromna doza na sarkazam megju mene i neolku lugje poznanici, javno stavot po toa prashanje e napishan na web portalov, i da ti kazham pravo EKSIK NEKA E, izvenete sto prasav, terajte rabota!!


Изменето од Glecin - 21.Август.2009 во 17:56
There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 18:00
Originally posted by Glecin Glecin напиша:

"Manifestacija od opsto dobro" Igor, tvoeto mislenje za DMF e poznat ona site, seti se koga tvrdese deka na sledniot DMF ke gi "DOBIES" site nagradi...

Daj ti se molam, i ovoj odgovor sto go dobi e poveke od toa sto zasluzuvas.

..)..

Ovaa godina za prv pat Denovite na Makedonska Fotografija gi organizira FK Fotografika na chelo so Vlado Georgiev, Ilcho Trajkovski, Ljupcho Ljorovski, Mire Slavejkov, Bobi Kuzmanovski, Nina Atanasov itn.

Se nadevam deka nema da dozvolite da se sluchuva toa sto se sluchuvashe vo minatoto, ti dobro znaesh sto beshe toa, ili imate poinakvi intencii?

A za nagradite, imam fotografija sto mislam deka kje projde zabelezhano pa kje vidime, e sega ne e so Nikon napravena ama valjda kje projde..))))))

P.S ILCO ne e VEROJATNO deka se ushte ne si razbral, nema jas sto da zasluzam ili ne zasluzham, IMENO,
IMASH OBVRSKA KAKO ORGANIZATOR NA MANIFESTACIJATA DA ME INFORMIRASH BEZ RAZLIKA DALI SUM ZASLUZHIL NESHTO ILI NE, DALI ME SAKASH ILI NE, DALI ME SVAKJASH ILI NE>.Mislam deka sum jasen!!

P.P.S Dobro shto sega sakash da kazhesh i prikazhesh so ova???
..)..!!!

"Manifestacija od opsto dobro" Igor, tvoeto mislenje za DMF e poznat ona site, seti se koga tvrdese deka na sledniot DMF ke gi "DOBIES" site nagradi...

no comment......!!!! Toa e privaten razgovor so ogromna doza na sarkazam megju mene i neolku lugje poznanici, javno stavot po toa prashanje e napishan na web portalov, i da ti kazham pravo EKSIK NEKA E, izvenete sto prasav, terajte rabota!!


I terame rabota.

Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 18:05
Bravo!

There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 21:02
Originally posted by Glecin Glecin напиша:

Bravo!



Fala!
Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Август.2009 во 22:49
Nisto, se nadevam kje bidete i kje bideme zadovolni od srabotenoto!!
There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2009 во 00:20
.... nau ju nou kako se odgovara na Hola vo makedonija ... so bi rekle flickeri i slicni

luge, ako dozvolite na mojata malenkost, da primetam deka od strana izgleda deka iscrpeni se site aspekti na muabetot i ponatamosnite postovi imaat edinstveno efekt vrz dostoinstvoto na onie koi pisuvaat. end aj shud nou it... nema nekoj benefit od toa...
b good
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
Glecin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 11.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 450
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glecin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Август.2009 во 09:49
....)....!

"".... nau ju nou kako se odgovara na Hola vo makedonija ... so bi rekle flickeri i slicni...""

me interesira sto sakash da kazhesh vo gore posochenata rechenica....,
dokolku ne e problem nekakov sekako


pozdrav


There is more in life than books you know, but not much more!
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2009 во 00:20
Originally posted by Glecin Glecin напиша:

Dobro nikoj nema nisto da kazhe za DMF?

- ne razbiram....mozhe povtorno da zamolam za info....

Mire?


Ih ... sorry ... nemav zaminato navaki otkako pocnav so threadov.

Nemam pojma do kade se rabotite... edno se povlekov, a drugo nemozam ni kolku za son da sostavam od rabota.
Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
Mire Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1594
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Mire Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 23.Август.2009 во 00:28
Aiii, sto iskocilo od ova...

Abe ludje ja muabetov go pocnav u stil na kafe muabet.

Ne sum naminal odamna pa rekov da se javam.

Gledam se e techno talk, a ne sum vo tek (ni u cift nesum, ama toa e druga rabota) pa rekov da ne lepam zeleni po drugi temi ... i taka.

Elem, pogresno prasanje sum postavil izgleda Sve "Pasa" изненадувањесмеење

Da se obideme da pomogneme i na onie, navidum izgubeni slucai. Za preporacana postapka    klikni TUKA
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,156 секунди.