IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Хороскоп
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Хороскоп

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5657585960 157>
Автор
Порака
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2009 во 13:52
Може, може, понудава трае уште малку.

Девицата е тип на организирана личност, средена, се и е под конец, штедлива и домаќински тип, а Водолчијата  е понеодговорен во тој поглед, се расфрла, непредвидив...Еротската привлечност на почетокот е силна, но потоа кога страста ќе спласне разликите избиваат на поцвршина па страдаат или желудникот кај Девицата-или нервите кај Водолијата.
Единствено може мисловно да си одговараат.

Мисли за овие знаци вака: Девицата симболизира песок, а Водолијата е виор, виорот го разнесува песокот, песокот се движи со ветрот додека ветрот дува.
Кога ќе престане да дува-во мир-овие два знака не се поднесуваат.
трепкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Evenstar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Вечен оптимист

Регистриран: 09.Јули.2007
Статус: Офлајн
Поени: 3388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Evenstar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2009 во 13:57
Благодарам

ај ќе видиме... иако не верувам многу, многу во хороскопи и слично...
It is our choices who show what we truly are, far more than our abilities.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2009 во 14:02
Уште половина час free, потоа со тарифатрепкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јуни.2009 во 15:19
Ајде мене проанализирај ме малку

Вага,
Подзнак-Јарец, Месечина во Јарец...
Чкртни нешто ако сакаш

Изменето од GlenKlouz - 28.Јуни.2009 во 11:42
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 12:14
Originally posted by GlenKlouz GlenKlouz напиша:

Ајде мене проанализирај ме малку

Вага,
Подзнак-Јарец, Месечина во Јарец...
Чкртни нешто ако сакаш


Вага како вага, умерена, тиха, подготвена на компромис, често несигурна особено кога треба да прави избор меѓу две или повеќе работи-тоа е живо измачување за вагата, ги бива за естетика и работи во кои таа е нагласена, уметност, креирање, бјути-бизниси.....

Од др. страна, имаме подзнак и месец во јарец....
Пак ќе кажеме, месец во јарец е во егзил, т.е. не му е таму местото, дава ладноќа, воздржанио емоциино и жртви, лишувања, на сметка на подолгорочни амбиции, жена со месечина во јарец ги става чувствата во втор план а на прв план разумот, потешко се искажуаваат емоциите, а укажува и на погхолема поврзаност со таткото.

Хеј...а кај ми отидоа планетиве од постот?збунетост
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 12:41
a moze li mene da mi kazes koj e mojot podznak ? ( dokolku imam , naravno ) ....... 29. 11 . 1963 vo 23 : 45 ............i ne mora analiza .... si znam samiot .... samo me interesira podznakot ........  blagodaram ....
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 28.Јуни.2009 во 13:14
abe mnogu se menuvam
aj nes za ,,oven ,,ti rekov mi rece
so koj se soglasuvam
Кон врв
ivonceto Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 16
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivonceto Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 29.Јуни.2009 во 20:32
jas sum vaga vo podznak rak/////
Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2009 во 08:41
eve eden horoskop za nedelava .........

Oven
Sve sto ke prevzemes ovaa nedela vidi rok na traenje dali se isplakja

Bik
Ne i baknuvaj raka taa za tebe e samo gubenje vreme

Bliznaci
Na ljubovta na prv pogled gledaj podzamizano malku

Rak
Vnimavaj ! Ljubovta e prosetka , a brakot forsiran marsh

Lav
Vo ljubovta bidi ribolovec, ne se obiduvaj so edna mreza da gi fatis site vidovi ribi

Devica
Evtina zena moze mnogu da te cini

Vaga
Ti si roden umetnik, koga pred tebe stoi gola zena ti na toa gledas kako na akt na nejzinata dobra volja

Shkorpija
Ako i vo gradskite kontajneri gledas seksualni simboli ti si sigurno seksualen optovaren

Strelec
Ljubovta za tebe e oscilacija pomegju zvezdite i zlezdite

Jarec
Ti si pasioniran avtomobilist i na neverstvo gledas kako kako na pogresno licno parkiranje

Vododlija
Vnimavaj okolu tebe se vrti samobendisan ke te iskoristi

Ribi
Pa sto ako ostanes bremena ?? Barem ke go izgubis statusot na nerazvienite

i toooooooooooooooo za nedelava !!!
Кон врв
Kali Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Storyteller

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4947
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Kali Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 21.Јули.2009 во 23:51
Voala mojot horoskop:

Bik
Podznak Lav
Mesecina vo Vaga

Sto bi rekle za ovaa kombinacija?среќа


Кон врв
emm4e Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај emm4e Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2009 во 20:56
rodena 26 septemvri vo skopje okolu tri popladne-sto sum vo podznak?
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2009 во 03:00
Знае некој каква комбинација е Водолија со Риба ????  збунетост

Изменето од ninja_34 - 26.Јули.2009 во 03:01
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
nikita Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 29.Март.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1610
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikita Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2009 во 09:23
mislam deka se dobra kombinacija,ne bi trebalo da ima nedorazbiranja i nesoglasuvanja.
She sells seashells by the seashore...
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Јули.2009 во 08:24
Е ај сега де, врти сучи се мора да се попуштатага
Терезија

Никако не ви тргнува од рака да се прилагодите на ситуацијата која малку се комплицира. По правило треба да бидете флексибилни, но бидејќи не сте, ќе сносите последици. Вашиот астролошки знак подразбира дипломатичност, а тоа е нешто што моментално ви недостасува.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 5657585960 157>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.