IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Историја и политика
  Активни теми Активни теми RSS - Дали ни требаат предвремени избори?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали ни требаат предвремени избори?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 21>
Автор
Порака
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2009 во 12:52
Originally posted by milomoe milomoe напиша:

dobrovecer na site jas prv pat se vklucuvam i sakam nesto da kazam vo vrska so temata. ako ne se slucat predvremeni izbori so garancija ovaa drzava veke nema da postoi. dosta mu bese na glujo mu dadovme dve sansi i veke vidovme deka treba da si odi deka toj ja donese drzavata vlo golema dupka. zatoa velime grujo odisi i neka dojde spasot za makedonija.
Gospodine sakam da vi repliciram i da kazam deka premier ne smee da se navreduva so takvi zborovi.Toj ni e premier na site gragani na Makedonija.A za predvremeni izbori so tvojata diskusija ne se soglasuvam bidejki uste e rano da se kaze vo toa dali treba predvremeni izbori ili ne ni se potrebni.Gruevski e spasot za Makedonija nema drugo resenie bidejki ako ne bese toj denes ke bevme vo Evropa na poslednoto mesto.
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2009 во 12:55
А каде сме сега?
Кон врв
mileg Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1758
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mileg Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2009 во 12:57
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

А каде сме сега?
Moderatorke ne znam sto da vi odgovoram ama ke odgovoram deka sme sega na prvoto mesto.Inaku sakam da preporacam mda ne se zamarame nie mnogu so ovie raboti bidejki ima koj da gi resava.

Изменето од mileg - 22.Јули.2009 во 12:58
Кон врв
Анастеа Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПИПИ долгиот чорап

Регистриран: 07.Април.2008
Статус: Офлајн
Поени: 35441
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Анастеа Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2009 во 12:59
Добро Милег, ти како ќе кажаш.
Прво - прво, важно да не има на листата кул
Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2009 во 14:10
Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

А каде сме сега?


Секој пред својот компјутер и изнесуваме мислење кое е витално за секоја индивидуа со која се овозможува едно демократско чувство за расправа.

Предвремени избори НЕ, нема ни потреба, г-от Груевски бараше 2008 год. апсолутна власт и сега ја има, ако пред 2008 се жалеше дека не можел да ги исполнува работните задачи поради опструкција на опозицијата, сега ете му ја шансата но и сега некој “го блокира“.
Ако е способен, како што многумина негови симпатизери и членови ја пласираат таа информација, нека ја реши состојбата во земјата. Мислам дека опозицијата треба да си биде стрплива и да си го дочека своето време бидејки времето е на нивна страна а сем непродуктивни објекти и споменици, друго ништи не видовме.

Нека му е на здравје, и нека ги решава проблемите со кој се соочува,воедно нека си ја сноси и одговорноста.

Изменето од Buggyman - 22.Јули.2009 во 14:11
Homo homini lupus est...
Кон врв
Diogen Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 355
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Diogen Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2009 во 14:17

Во право си Buggyman, доби што бараше и треба да си ја сноси одговорноста за тоа што ќе го стори. Еве, ќе ја сноси целата одговорност, ама дали некој после тоа ќе може да ги оправи работите?размислување

Кон врв
Buggyman Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јуни.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1308
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Buggyman Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2009 во 14:25
Originally posted by Diogen Diogen напиша:

Во право си Buggyman, доби што бараше и треба да си ја сноси одговорноста за тоа што ќе го стори. Еве, ќе ја сноси целата одговорност, ама дали некој после тоа ќе може да ги оправи работите?размислување



Секако, “караванот си врвит а кучињата си лајат„... стара наша практика уште од 1993..па наваму. Кој превземал одговорност досега?

(Ако нешто мразам во животот, тоа се нашите политичари !)
Homo homini lupus est...
Кон врв
Ninja 35 Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 17840
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ninja 35 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 22.Јули.2009 во 16:03
Originally posted by mileg mileg напиша:

Originally posted by milomoe milomoe напиша:

.
Gospodine sakam da vi repliciram i da kazam deka premier ne smee da se navreduva so takvi zborovi.Toj ni e premier na site gragani na Makedonija.A za predvremeni izbori so tvojata diskusija ne se soglasuvam bidejki uste e rano da se kaze vo toa dali treba predvremeni izbori ili ne ni se potrebni.Gruevski e spasot za Makedonija nema drugo resenie bidejki ako ne bese toj denes ke bevme vo Evropa na poslednoto mesto.
 
 
Drugar Mileg, ti si vo ocigledno teska zabluda, ako smetas deka "ovoj" e SPAS ZA MAKEDONIJA.....
A toa deka e Premier na site gragjani....malo morgen...плазење
Ако ти изгледа премногу лесно , имаш некаде згрешено !!!
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2009 во 08:11
Ubavo bi bilo da se prashame dali voopshto i ni trebaat bilo kakvi izbori?збунетост
Dosega se shto izbravme izleze deka ne treba vo dvor da im dadesh da vlezat a ne drzava da vodat.Kade li ja izgubija Makedonija vo koja se kolnea ? Ovie nekogashni "patrioti" zaboravija deka tie ne se vazni tuku vazen e priemot na drzavata vo EU i NATO, priznavanje na drzavata so edinstveno megjunarodno ime, nadminuvanje na krizata. Do koga ke slushame valkanici od vakov tip?
Клановска пресметка во десницата 
Кон врв
Соловиев Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 76
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Соловиев Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2009 во 14:11
Не сум се интересирал за политиката во Македонија никогаш,но ако гледам реално,ете оваа влада постигна да се уништи визниот режим,што е доста голем успех и ветува други успеси.
Така да,за следните избори,кога најверојатно ќе бидам полнолетен,би го искористил гласот за ВМРО,а предвремени избори се чиста глупост според мене.
(Се моли непознатиот фактор одговорен за снемвање на овој потпис да не изводи)
Кон врв
Сварог Кликни и види ги опциите
Група
Група
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јули.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 71
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Сварог Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2009 во 14:14
Нема некој кој би ги заменил ВМРО и компанија во моментов.И покрај сите мани и гачки барем прават нешто колку толку.
Европа для Славян
Meine Ehre Heisst Treue
Русский доброволец, руку братьям дай,
Будь готов бороться до конца.
Кон врв
trnar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 184
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај trnar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Јули.2009 во 14:54
НЕ!!!
Нека срка што си дробел!
Кон врв
zambija Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 224
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zambija Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2009 во 10:01
Originally posted by mileg mileg напиша:

Originally posted by Анастеа Анастеа напиша:

А каде сме сега?
Moderatorke ne znam sto da vi odgovoram ama ke odgovoram deka sme sega na prvoto mesto.Inaku sakam da preporacam mda ne se zamarame nie mnogu so ovie raboti bidejki ima koj da gi resava.

Najposledni sme poslem Albanija po BDP vo Evropa,nemoj da lazes niz forumov
Кон врв
Арогантен Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 26.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 28
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Арогантен Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 26.Јули.2009 во 11:46
Не, никако не ни требаат нови избори. Аман веќе од реклами и перење пари преку такви кампањи. Кај едвај 40.2% остварија излезеност на претседателските избори, сеа не ми се верува дека сакаат пак да се брукаат.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 910111213 21>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.