IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео > Камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Sovet za kupuvanje novo kamerce
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Sovet za kupuvanje novo kamerce

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
Автор
Порака
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2009 во 17:06
Originally posted by Igor-T Igor-T напиша:

VF denes imaat rechisi site kamkorderi.


Rechisi !

Ne mi se veruva vo koja nasoka se otishlo.


Simnav duri i upatsvto za Sony HDR XR100 HDD camcorderche,
za da se uveram deka nema VF !
Samo LCD.


Pozdrav

Igor



Изменето од Igor-T - 30.Јуни.2009 во 17:06
Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2009 во 17:36

Да, за жал немаат сите. Мора да се штеди и на тоа. збунетостголема%20насмевка

Кон врв
Александар_А Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1271
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Александар_А Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2009 во 17:39
Се штеди на CCD се штеди да екранче (VF) се штеди на пластика, дугмиња, штрафчиња, на се.
Тоа е... рецесија. голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
LaBo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Мај.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LaBo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2009 во 17:52
.

Изменето од LaBo - 22.Ноември.2012 во 23:50
Кон врв
LaBo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Мај.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LaBo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2009 во 17:58
.

Изменето од LaBo - 22.Ноември.2012 во 23:51
Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 30.Јуни.2009 во 19:10
Originally posted by LaBo LaBo напиша:

  Vo ekonomijata za toa postojat i nekoi drugi (strucni) termini a i "obicniot" narod si ima svoi izrazi za takvoto odnesuvanje...,


Slobodno si kazhi. среќа



Кон врв
LaBo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Мај.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LaBo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јули.2009 во 00:25
.

Изменето од LaBo - 22.Ноември.2012 во 23:51
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 16:44
Za video zaboravi go Canon. Zemi si real thing - "It's a Sony" намигнување
Bilo koja od novive koja snima na HDD e super. Duri i SD varijantite im se odlicni. Snimaat mpeg za koj ne im treba softver so kodeci. Samo kopi pejst na PC i burn na DVD. Uz toa i Carl Zeiss lekja намигнување.
Zemi si SONY!
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
LaBo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Мај.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LaBo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 07.Јули.2009 во 22:59
.

Изменето од LaBo - 22.Ноември.2012 во 23:52
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2009 во 09:57
Ako mozes da ja najdes DCR-SR55E ili slicna.


SD rezolucija, snima na HDD i na memory stick. Snima vo standarden mpg format koj za gledanje ne treba poseben softver (znaci samo copy-paste). LCD so touch kontroli za fokus expozicija. Super kamera za parite.
Jas ja zemav ovaa pred 3 meseci, ama ja vrativ sledniot den.
Ja vrativ zatoa sto bese posledna vo Sony galerija - prodavnicata sproti Ramstore i prodavacot me izlaza deka ne bila koristena voopsto i deka iako e odpakuvana i na izlog, ne moze da mi dade popust. Koga dojdov doma, normalno snimam, ja probuvam i sto da vidam - imalo fajl snimen na diskot vo prodavnicata. I fino lepo im ja vrativ kamerata, a tie mi gi vratija parite do denar намигнување. Sakaa da me ubedat da prifatam extra memoriska karticka, no jas barav extra baterija намигнување i taka ja vrativ kamerata od princip deka bila koristena i deka pobarav popust i ne mi bese daden.
Inaku vecerta dodeka si igrav so nea doma svativ deka e prekrasna kamera so dovolno i manuelni opcii za malku kreativen pristap vo moznostite.
Bidejki bese nameneta za da moze i zena mi da si reze DVD diskovi bez moja pomos, kamerata e odlicna.


Изменето од Tegla - 08.Јули.2009 во 09:59
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
LaBo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Мај.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LaBo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2009 во 13:29
.

Изменето од LaBo - 22.Ноември.2012 во 23:52
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2009 во 13:58
Od panasonic bi odbral samo podobrite kameri sto imaat 3CCD i Leica lekja.
JVC ne gledam voopsto.
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
Tegla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 16.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 2213
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tegla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2009 во 17:03
Eve dobra kamera za parite
kamera

Mislam deka ovaa bese taa sto ja kupiv i ja vrativ
That is called grain. It is supposed to be there.
Кон врв
LaBo Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 30.Мај.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 123
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LaBo Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Јули.2009 во 22:07
.

Изменето од LaBo - 22.Ноември.2012 во 23:52
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <123>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,125 секунди.