IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Вероисповед
  Активни теми Активни теми RSS - За хомосексуализмот
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

За хомосексуализмот

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 17>
Автор
Порака
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 01:01

Toa e stavot na Crkvata i na Hristijanstvoto.

A sto mislis Anakine, treba li da im se dozvoli na homoseksualcite da se vencavaat i da posvojuvaat deca, i seto toa da go nametnuvaat kako nesto normalno i pravo na izbor a ne nastranost?

Bas me interesira tvoeto mislenje . Pozdrav!
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 01:11
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Toa e stavot na Crkvata i na Hristijanstvoto.

A sto mislis Anakine, treba li da im se dozvoli na homoseksualcite da se vencavaat i da posvojuvaat deca, i seto toa da go nametnuvaat kako nesto normalno i pravo na izbor a ne nastranost?

Bas me interesira tvoeto mislenje . Pozdrav!


mojot stav e vakov
1. nivna e intimata, nikoj nema pravo da se mesa
2. mozat da sklucat brak oti toa ima posledici i za imotno pravni prasanja i obvrski
3, dete nemozat da posvojat , no mozat da posvojat polnoleten na 18 godini, koj sam kje se soglasi vo takva zaednica
4. sum protiv sekakvi paradi... intima e toa i taka treba da ostane
5. reklamiranje homosexualnost da se zabrani
6. licno ne gi smetam za bolni licnosti, nego za drugacie sexualno orientirani od mene
7. nitu vera nitu nauka ne treba da im se mesa... samo zakon za zastita na drugi edinki moze da im se zamesa
8. sum protiv gej barovi.... oti vodi koj difenencijacija za intimite
9. ne sakam da gi ubeduvam zatoa sto nesakam nekoj drug da me ubeduva za mojata intima
10 jas sum covek i toj e covek... sme od isto pleme
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 01:16

   Blagodaram na odgovorot Anakine
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 01:18
a pro po
 postoi ternin homosexualizam.????изненадување.. ne e toa filozofski pravec breголема%20насмевка

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
KINGDAVID Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Solomon's father

Регистриран: 09.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 9420
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KINGDAVID Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 01:38


A ti si za sklucuvanje brak i za posvojuvanje na deca od strana na homoseksualcite,anakine? OK.



P.S. Sto mislis za tranvestitite, pedofilite, zoofilite,incestot? Deka i toa e nivna intima i nivno pravo?

Изменето од KINGDAVID - 18.Јуни.2009 во 01:39
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 02:47
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:



A ti si za sklucuvanje brak i za posvojuvanje na deca od strana na homoseksualcite,anakine? OK.



P.S. Sto mislis za tranvestitite, pedofilite, zoofilite,incestot? Deka i toa e nivna intima i nivno pravo?



Баш ме интересира што мислиш за силувањето? Ако маж силува жена е нормално за тебе? Само затоа што се од различен пол????
Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 14:58
Originally posted by Ateist Ateist напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:



A ti si za sklucuvanje brak i za posvojuvanje na deca od strana na homoseksualcite,anakine? OK.



P.S. Sto mislis za tranvestitite, pedofilite, zoofilite,incestot? Deka i toa e nivna intima i nivno pravo?



Баш ме интересира што мислиш за силувањето? Ако маж силува жена е нормално за тебе? Само затоа што се од различен пол????
па тоа му беше поентата на човекот, како некои други работи заслужуваат да бидат обележани како ненормални (немој да сфатиш дека ги сметам за такви), а ова да се смета за нормално?
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
zabegan Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Другарот на Мона Лиза

Регистриран: 06.Април.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9774
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zabegan Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 14:59
Originally posted by anakin anakin напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:


Toa e stavot na Crkvata i na Hristijanstvoto.

A sto mislis Anakine, treba li da im se dozvoli na homoseksualcite da se vencavaat i da posvojuvaat deca, i seto toa da go nametnuvaat kako nesto normalno i pravo na izbor a ne nastranost?

Bas me interesira tvoeto mislenje . Pozdrav!


mojot stav e vakov
1. nivna e intimata, nikoj nema pravo da se mesa
2. mozat da sklucat brak oti toa ima posledici i za imotno pravni prasanja i obvrski
3, dete nemozat da posvojat , no mozat da posvojat polnoleten na 18 godini, koj sam kje se soglasi vo takva zaednica
4. sum protiv sekakvi paradi... intima e toa i taka treba da ostane
5. reklamiranje homosexualnost da se zabrani
6. licno ne gi smetam za bolni licnosti, nego za drugacie sexualno orientirani od mene
7. nitu vera nitu nauka ne treba da im se mesa... samo zakon za zastita na drugi edinki moze da im se zamesa
8. sum protiv gej barovi.... oti vodi koj difenencijacija za intimite
9. ne sakam da gi ubeduvam zatoa sto nesakam nekoj drug da me ubeduva za mojata intima
10 jas sum covek i toj e covek... sme od isto pleme
аплауз
размисли пред да напишеш глупост
Кон врв
Ateist Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 01.Јуни.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 757
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Ateist Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 18:18
Originally posted by zabegan zabegan напиша:

Originally posted by Ateist Ateist напиша:

Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:



A ti si za sklucuvanje brak i za posvojuvanje na deca od strana na homoseksualcite,anakine? OK.



P.S. Sto mislis za tranvestitite, pedofilite, zoofilite,incestot? Deka i toa e nivna intima i nivno pravo?



Баш ме интересира што мислиш за силувањето? Ако маж силува жена е нормално за тебе? Само затоа што се од различен пол????
па тоа му беше поентата на човекот, како некои други работи заслужуваат да бидат обележани како ненормални (немој да сфатиш дека ги сметам за такви), а ова да се смета за нормално?


Нема нималку сличност помеѓу хомосексуалност и педофилија, или било кои други илии
Хомосексуалноста е слободна волја на двата партнера, кои се понолетни

Да бидеш верник е исто како да си слеп, а да раскажуваш за светлината (Атеист)
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 19:09
Originally posted by KINGDAVID KINGDAVID напиша:



A ti si za sklucuvanje brak i za posvojuvanje na deca od strana na homoseksualcite,anakine? OK.



P.S. Sto mislis za tranvestitite, pedofilite, zoofilite,incestot? Deka i toa e nivna intima i nivno pravo?


ti ne me citas, ocigledno
za brak sum, ako sakaat neka se zemat, ic ne me briga
no deca nemozat da posvojat,
moze samo polnoletni nad 18, koi sami mozat da odlucat dali sakaat da bidat dete vo homosexualen brak

citaj Kingdavide kako sto pisuvam

travestitite ptavat pometnja vo drustvoto so nivno odnesuvanje sum protiv
pedifilite gi zlostavuvat maloletnicite.. za toa si ima zakon i zatvor
zoofilite gi povreduvaat zivotnite.. zakon si ima i za toa
incest e zabranet so zakon,,, radi genetikata i za toa sum protiv

drugo so te interesira?

SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 19:40
Originally posted by BACHIOS BACHIOS напиша:

ABE COVEK NE GI SUDIME NIE-VAKA PROSTOP-SAKAS DA BIDES KRISTIJANIN,MUSLIMANIN IDR- NE BIDI PEDER- POINAKU NE MOZE!! PA BIRAJ AGO STO TI JE DRAGO- NIKOJ NE TE TERA SO ZORT


Бачиос, дали не е ова судир меѓу Хипократовата заклетва и верските норми?

Дали на пример ако ти дојде хомосексуалец и побара помош од тебе (лекарска), дали ќе му ја пружиш, или ќе го отфрлиш?
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
pcelka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 3326
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pcelka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 22:25
 
 
  Ако никаде ни во Стариот ни во Новиот завет, не се прецизира
дали се прифаќа или подржува, или негира, тогаш Бог мора да го испуштил ова.... Може не помислил дека вакви луѓе ќе се изродат и ќе
се мешаат и шетаат по земјава со нормалните луѓе...
 
Ме интересира дали е можно да има и меѓу, монасите, поповите, владиците ..хомосексуализам.. ???
секој нов ден, носи нова надеж...
Кон врв
EvAngelos Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Doulos Evangelos

Регистриран: 28.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 9913
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај EvAngelos Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 22:42
pcelke, хомосексуалноста е осудена и во стариот и во новиот завет.
А за тоа дали е можно меѓу монасите, поповите и владиците да има хомосексуализам, погледни ги следниве линкови: намигнување
 
 


Изменето од EvAngelos - 18.Јуни.2009 во 22:45
Посветен на изворното христијанство проповедано од Христос и апостолите.
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 18.Јуни.2009 во 22:43
Originally posted by pcelka pcelka напиша:

 
 
  Ако никаде ни во Стариот ни во Новиот завет, не се прецизира
дали се прифаќа или подржува, или негира, тогаш Бог мора да го испуштил ова.... Може не помислил дека вакви луѓе ќе се изродат и ќе
се мешаат и шетаат по земјава со нормалните луѓе...
 
Ме интересира дали е можно да има и меѓу, монасите, поповите, владиците ..хомосексуализам.. ???


Pcelka, ако ги читаше погорните псотови јасно кажавме дека и во Стариот и во Новиот Завет има прецизни определби за оваа појава.
Во Стариот Завет овие лицфа биоле исклучувани од заедницата и погубувани, додека според Новиот завет-исто така е одредено нивно исклучување од заедницата.
Горниот бил многу прецизен по однос на ова и многу прашања.
А тоа што вакви работи се среќаваат и помеѓу свештенството, треба да се разбере дека тие луѓе не се ангели и светци туку луѓе со свои страсти и склоности како сите нас, и секој ќе си одговара за направеното зло.

МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 678910 17>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,187 секунди.