IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > АРХИВА > Забава, разно, игри, интима
  Активни теми Активни теми RSS - Каква или каков
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Каква или каков

 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
Автор
Порака
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Каква или каков
    Испратена: 09.Јуни.2009 во 21:58
Каков му е ...карактерот на вашиот партнер или каква...особа е вашата партнерка ?  голема%20насмевка
Кон врв
La Ninja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
She Hulk

Регистриран: 13.Јуни.2006
Статус: Офлајн
Поени: 1605
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај La Ninja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 22:01
Mojot partner e malce detinest ali e takov slatkish so nema sansi da mu odolees...patem da si priznaam...lici na mojot omilen glumec troa... голема%20насмевка
Ne sum pijan, samo lezam na zemja i se raduvam....
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 22:16
нервозно машинче со периоди на милост кога клечам пред неа 
Кон врв
Glenn Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Тата-Мата

Регистриран: 14.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3166
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Glenn Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 22:25
Добродушен, многу е дружељубив, внимателен и размазен. Упорен, смирен, малку повеќе своеглав и на моменти суетен. Физички е многу активен(за разлика од мене)и ептен е домашен тип. Обожава да седи по дома и да се вртка во двор, стално нешто ма на ум да копа, да реновира, поправа ама расчистувањето после тешко му оди :)Се радува на фамилијарни настани, ручеци, блиски средби и сака многу да патува.
Beauty fades, dumb is forever
Кон врв
anakin Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Unidentified Flying Object

Регистриран: 08.Август.2005
Локација: Machku Pichku
Статус: Офлајн
Поени: 18535
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај anakin Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 22:26
ogin doduse ne e karakter ako e vo kosataголема%20насмевка
SILATA NEKA E SO VAS a ako ne vi treba, neka, i taka ne e nekoj trosok, ja ima nasekade okolu nas.

Кон врв
Delicia Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
*dream catcher*

Регистриран: 20.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 10984
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Delicia Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 22:43
Енергично створење,кое вишокот на енергија ја троши во спорт и други разно-разни активности....Дружељубив , добродушен и услужив до немај каде ,да беше женско ке киснеше на гинекологијасмешенБрзо паѓа на провокации,јас го викам лесно -запалива материјаголема%20насмевказа да после три секунди по поминат мајките и дојде да се умилкува како маче......
 
.....ај доста за сега ,да не му се качат многу акциитеплазењеплазење
...It just takes a second to realize how wrong you are, about... everything...
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 22:43
партнерот ми е напорен понекогаш..............
без прекин се дрнда,музика обавезателно,ништо не поминува преќутено,се во фаца на било кој,нон-стоп мора нешто да се случува,и што е нај трагично доволни му се 5 саати за спиење.......тоа ме убива
сите работи претежно сака со мене да ги обавува,што ми е досадно понекогаш,се наоѓам и каде што не ми е местото..
Сепак е добар,многу е дечар,знае секое дете да го заигра...
И има испади на мала љубомора,што ми оди на страшно на нерви,и почесто тоа се кавгите,а јас од ништо правам гужва.......и тоа завршува да не му разговарам подолго време...............тоа отприлика
Кон врв
mamamd Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Почесна конзулка

Регистриран: 02.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 25679
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mamamd Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 22:46
Смирен, добродушен,внимателен, духовит,попустлив,   многу  дружељубив,   домашен тип, (повеке сака да му дојдат гости, а помалку да оди на гости) не пуши цигари, не пие кафе  нити алкохолголема%20насмевка На преден план му е семејството, семејните ручеци, голем гурман е и прави обиди да готви (арно ама ние од к*ртоазија јадеме од тие ’’специјалитети’’ ), прави најубави салати кои ги обожаваат сите од семејството, па и пријателите,   ги памти и најмалите семејни   настани,значајни дати.  Најсреќен е кога некаде одиме сите заедно, договара, средува подготвува и ако нешто не излезе како треба се обидува да направи да биде добро. Ретко покажува лутина и секогаш се обидува да смири ситуација кога дома има ’’судир на интереси’’.
Има една маана, сакајки да помогне, им става многу вода на цвекињататага 

Изменето од mamamd - 09.Јуни.2009 во 22:48
Кон врв
maria_magdalena Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
trouble seeker

Регистриран: 25.Октомври.2007
Статус: Офлајн
Поени: 8706
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај maria_magdalena Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 09.Јуни.2009 во 23:11
Каков таков, биднало веќетрепкање
МИСЛИТЕ СЕ ОСЛОБОДЕНИ ОД ДАНОК.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 12:11
Po izvrseno zlostorstvo vrz mene si sednuva na vecera kako nisto da ne bilo 
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 16:40
Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Каков таков, биднало веќетрепкање

не се откажувај...
секогаш постои опцијата...
да му смениш лични опис...
Кон врв
ПодВодно Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 7391
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ПодВодно Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 17:37
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:


Originally posted by maria_magdalena maria_magdalena напиша:

Каков таков, биднало веќетрепкање
не се откажувај...секогаш постои опцијата...да му смениш лични опис...


не заборавај да кликнеш на SAVE AS ...
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 17:53
Сонце мало е ама ако нешто не и одиш по газот тогаш..... ќе бидеш тепан...голема%20насмевкаголема%20насмевкаголема%20насмевка
Кон врв
fiks Кликни и види ги опциите
Администратор
Администратор
Лик (аватар)
ПРАВДОЉУБЕЦ

Регистриран: 18.Април.2005
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 24000
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај fiks Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 10.Јуни.2009 во 18:04
Врска немам.
Кола немам.
Пари немам.
 
Што барам ја во темавазбунетостзбунетостзбунетостзбунетост
Само шлаг пена ќе бидеме.
Ни воздух,ни оган,ни вода,туку шлаг пена,
само шлаг пена ќе бидеме и можеби
неколку жолти ракии.

Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  123 10>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,250 секунди.