IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Секс
  Активни теми Активни теми RSS - Дали парите денес играат голема улога ?
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Дали парите денес играат голема улога ?

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617>
Автор
Порака
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 08:52
od kaj pa ti go znaesh toa?збунетост,...намигнување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
lane62 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 7583
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај lane62 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 10:25
da.ogromna.
Daj više odmora jeziku nego rukama!
Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 10:27
Originally posted by brza brza напиша:

od kaj pa ti go znaesh toa?збунетост,...намигнување

Citav vo askmen.com
Кон врв
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 11.Мај.2009 во 19:48
za nekoi da za nekoi ne
Кон врв
Omar Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Too young to die...

Регистриран: 22.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 12633
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Omar Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2009 во 01:17
Staj se vo kozata na eden mnoogu siromav pitac,pa posle vo kozata na Donald Tramp, pa posle kazi mi Дали парите денес играат голема улога? vo zivotot...
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2009 во 06:32
Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Mazite koj se uspesni i imat kesh , imat najcesto i golema samodoverba koja vladeee i vo seksot i mnogu cesto taa samodoverba nosi strastven sex i prilicno mnogu orgasmi....

ај...ај...ај......
a kako stoi rabotata so ine sto koristat karticki...???!!!збунетост

Кон врв
Biolica Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 09.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 808
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Biolica Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2009 во 06:55
Originally posted by којсумјас којсумјас напиша:


Originally posted by Biolica Biolica напиша:

Mazite koj se uspesni i imat kesh , imat najcesto i golema samodoverba koja vladeee i vo seksot i mnogu cesto taa samodoverba nosi strastven sex i prilicno mnogu orgasmi....
ај...ај...ај......a kako stoi rabotata so ine sto koristat karticki...???!!!збунетост

Fejk fraeri bez pokritie nemat samodoverba nego samo laskaat , karticka / kesh manje vishe bitno vo filmov:)

Изменето од Biolica - 12.Мај.2009 во 06:55
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 12.Мај.2009 во 09:02
sakash da kazesh,...isti...., vo dva primeroka? збунетост,....изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2010 во 19:12
Originally posted by Omar Omar напиша:

Staj se vo kozata na eden mnoogu siromav pitac,pa posle vo kozata na Donald Tramp, pa posle kazi mi Дали парите денес играат голема улога? vo zivotot...


јас не сум била во кожата на сиромашен питач..НИКОГАШ..ама сум била во оние од средна општествена класа...после тоа се преселивме во нова средина..и ствараа моите се од почеток...
после тоа инвестициите им беа на место па почнаа да го префрлаат капиталот во МК..па сега не можам да се пожалам дека спаѓам во средна класа..ама не сум ни во онаа највисоката ..зборувам за МК бидејки тука живеам....
и ете така се свртиле работите..и почнав и јас поинаку да го гледам светот...и светот поинаку да ме гледа мене...

но едно нешто ме имаат научено...дека човекот не треба да го гледам како $$$$$$...
епа мене не ми значат ништо...затоа што можам утре да ги изгубам...и да станам беден уличен питач ...
Кон врв
NRGMKD Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
THE EXTERMINATOR

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 7512
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај NRGMKD Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2010 во 02:01
spored mene vistinski odgovor... ne e laskanje ili nesto slicno, no spored mene site lugje bi trebalo da razmisluvaat na toj nacin...
sekoja cest... големо%20гушкањеда
The purpose of war is not to die for your country but to make the other bastard die for his !!! - General George S. Patton - Commander of the III US Army Corps.
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2010 во 02:09
i mene nishto ne mi znachi изненадување,...1000 000$,...i toa ,...samo poradi edna prichina,..zatoa shto gi nemam!...ne moze da mi znachi neshto shto go nemam,..koga ke go imam ,..ke vidam dali mi znachi...

inache,...toj shto ne mu znachat parite bash ich ,..a gi ima i premnogu,...neka  im gi podari na tie shto im znachat se,..pa, i toj ke kazuva posle drugi prikaski,..siguren sum!
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
гоcтин Кликни и види ги опциите
Гостин
Гостин


Регистриран: 24.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1797
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај гоcтин Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2010 во 02:14
кога имаш нешто ќе научиш и како да го зачуваш...а кога го немаш ќе учиш како да го создадеш ...
кога една личност ќе ги научи овие две работи парите нема да и бидат важни
Кон врв
brza Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Февруари.2006
Локација: vidiFOTOupotpis
Статус: Офлајн
Поени: 34534
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај brza Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2010 во 02:18
stvarno nema rezon da prichash za znachenjeto na parite so nekoj shto gi ima  (full stop)         изненадување
Patriotizmot e poslednoto skrivalishte na kriminalcite.-Albert Einstein
Mokjta od sekogash privlekuvala lugje so nizok moral.-Albert Einstein
Кон врв
Eleni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: United Kingdom
Статус: Офлајн
Поени: 1872
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eleni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 01.Јуни.2010 во 17:53
Preterano e malku da se kaze deka ne znachat parite. Ako ne znachele parite togash tvoite nemalo da stvaraat i ti sea da ne bidesh vo taa sredna klasa,tuku nekade povisoko (ova za muabetot na ma4kica).
Ljubov ne mozat da ti kupat,ama mozat da napraat da si poopushten :-) A vo odnos na temata deka curite se preokupirani so pari,ok ,drzi voda sum primetila. Ne gi osuduvam,ama uvek sum vikala deka vo sluchaj da ne najdat maz so pari ne e losho da imaat nekoja druga opcija. E sega vo ova krivica imaat i mazite,onie ''mazi'' koi shto se spremni da plakjaat na curi na eden ili na drug nachin za da bidat okolu niv. trazili ste gledajte :-)
Destiny is not a matter of chance,it is a matter of choice.It is not a thing to be waited for,it is a thing to be achieved
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1314151617>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.