IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Интима > Љубов
  Активни теми Активни теми RSS - Другарство меѓу машко и женско= ЉУБОВ
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Другарство меѓу машко и женско= ЉУБОВ

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 33>
Автор
Порака
punk girl Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 12.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 19
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај punk girl Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2009 во 00:18
More da si ja drzam jas drugarka mi....a masko za drugar haha,pa mislam ke bide jako..on mi zbori jas go gledam vo usta...jas mu razkazuvam toj me pregrne bozemski znaete ONAA DRUGARSKATA haha,nikogas ne postoi drugarstvo pomegu masko i zensko,osven i dvajcata ne se grozni..e ok gledas togas bi si odgovarale,haha....bitno poentata e sekogas ke postoi onaa privlecnost...koe sto masko cuvstvuva kon zensko i obratno,sexot preovladuva za zal
Кон врв
Sweety love Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Sweety love Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 06.Мај.2009 во 20:49
дефинитивно постои другарство мегу машко и женско но само ако не постои физичка привлечност. Сепак мал број има машки кои би гледале на некоја девојка со почит и би ја сметале за другарка скоро сите машки се другари ради нешто а тоа не е целта на другарството.

сепак целта на другарството е иста со и онаа на љубовта :
Да даваш и помагаш, а при тоа да не бараш ништо за возврат.
Кон врв
*moon* Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Јануари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 7657
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај *moon* Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2009 во 01:00
nene neeeeeeeeeeeeeeeeeeee sakam, a drugar i u intima da ti brca drugar ti e?
Ако го победиш моментот ти си најсилниот човек на светот
Кон врв
LILI_C Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LILI_C Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2009 во 01:24
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

veruvam, zasto imam drugar veke 10 godini, go sakam kako brat i  se ke napravam za nego, a znam deka i toj za mene. Nikogas megu nas nemalo nisto,sto bi mozelo da go zagrozi naseto drugarstvo.Sekogas bilo iskreno se, i pofalba i kritika....I vo dobro i vo zlo, vo radost i taga sme se drzeme zaedno!!

i jas isto imam drugari poveke od 8 god.i nikogas ne sum gi gledala na drug nacin...definitivno postoi drugarstvo megu masko i zensko...

Изменето од LILI_C - 20.Јуни.2009 во 01:25
Кон врв
LILI_C Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 11
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај LILI_C Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2009 во 01:26
Originally posted by Goran71 Goran71 напиша:

Originally posted by LILI_C LILI_C напиша:

ne e ni cudo so veke nema cisto drugarstvo i ljubov megu drugarki i drugari...


Ti na koja planeta zivees, ili si van vasiona.

kakvo drugarstvo pomedju masko i zensko, toa ne postoi, a ljubov pomegjju drugari,da, vo krevet, odvreme navreme, cisto da se ubie vreme


zboram za drugarstvo i pocit megu drugarki (znaci drugarstvo megu zenski) i drugari ( drugarstvo megu maski) a i takvo drugarstvo megu masko i zensko zaradi takvite kako tebe paga vo voda...a i drugo da te prasam..kolku god. si, 18?so takviot nacin na razmisluvanje bogami ne si sozrean za da svatis nekoi raboti ama nema vrska ima vreme ke ucis.i da ti dadam eden prost primer...koga ke se zenis nema vo tvoja kuka da stapne zenska osoba osven majka ti, baba ti, rodnini? zs spored tebe se zavrsuva vo krevet taka?ili pak maska osoba od strav da ne ti ja ukradat zenata?
jas imam drugari i nikogas nema da zavrsam so niv vo krevet zs gi sakam kako braka..ne velam deka nemoze drugarstvo da zavrsi so ljubov ama ti mi tvrdis deka ne postoi drugarstvo megu masko i zensko...kako sto rekov ima vreme ke ucis use mnogu   
Кон врв
BisernA Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 27.Јули.2008
Статус: Офлајн
Поени: 4662
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај BisernA Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2009 во 10:59
лили, дефинитивно се согласувам со тебе големо%20гушкањеголемо%20гушкање зарем кога ќе имаш жена/маж нема да дозволуваш за пријател да имаат личност од спротивниот пол ??  среќа
Кон врв
Zdravko81 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 24.Февруари.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1690
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zdravko81 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2009 во 11:13
Moze drugarstvo ama malce
Луѓето имаат избор, но важно е да се држат до тој избор
Кон врв
Calipso Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)
Primarius

Регистриран: 26.Мај.2009
Локација: Македонија
Статус: Офлајн
Поени: 44671
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Calipso Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 20.Јуни.2009 во 17:49
Originally posted by blackeye blackeye напиша:

veruvam, zasto imam drugar veke 10 godini, go sakam kako brat i  se ke napravam za nego, a znam deka i toj za mene. Nikogas megu nas nemalo nisto,sto bi mozelo da go zagrozi naseto drugarstvo.Sekogas bilo iskreno se, i pofalba i kritika....I vo dobro i vo zlo, vo radost i taga sme se drzeme zaedno!!




ИСТО.


Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 14.Август.2009 во 23:59
па сакав платонска , ама нешто брзу се префрливме на тема секс.
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2009 во 07:59
Samo gol prijatel e dobar prijatel
Кон врв
којсумјас Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 22.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 4543
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај којсумјас Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2009 во 11:27
жените никогаш нема да ја сфатат машката психологија...
за машко, другарство меѓу машко и женско - нема...верувале вие или не...
можеби не љубов, ама секс секогаш им е во мисла...

машките никогаш нема да ја сфатат женската психологија...
за женско, другарство помеѓу машко и женско - има... верувале ние или не...
но тоа се жените...а кој нив ќе ги разбере, кога и они самите понекогаш не се рабираат...уствари им одговара да не се разбираат...
Кон врв
pagane Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 21.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 13044
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај pagane Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Август.2009 во 12:29
Originally posted by pagane pagane напиша:

па сакав платонска , ама нешто брзу се префрливме на тема секс.


което всуштност ми се допага.

jас например многу добро знам што сакам , и голем знак е за мене кога мажот брзу го сфати.среќа


Изменето од pagane - 15.Август.2009 во 13:18
Кон врв
sanja-a Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Only God Can Judge Me!

Регистриран: 12.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 13457
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај sanja-a Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2009 во 21:27
лично и персонално...велам дека има
Обожавам луѓе кои ме смеат.
Искрено, мислам дека смеењето е нешто што го сакам најмногу.
Тоа лечи многу болести. Можеби тоа е најважното нешто кај човекот.
Одри Хепберн
Кон врв
xereras Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 15.Февруари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 151
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај xereras Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 19.Август.2009 во 22:00
nema sansa
,,,, prva prilika na slabost,,, i .......pleskanje..
trgnete od samite sebe,,, намигнување


Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 2526272829 33>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,189 секунди.