IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - Digital Camera - Photographer 2008
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Digital Camera - Photographer 2008

 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
Автор
Порака
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: Digital Camera - Photographer 2008
    Испратена: 15.Април.2009 во 00:21
Samo sto imav prilika da go vidam specijalnoto otpechateno izdanie na magazinot "Digital Photography" koe nosi naslov "Photographer of the Year 2008", koga tamu ja vidov poznatata fotografija na nashiot prijatel Branko Kosteski!

Sekoja godina ovoj angliski magazin za fotografija raspishuva konk*rs za najdobra fotografija na godinata vo nekolku kategorii i ovaa godina prilogot na Branko se izbori za odlichnoto Highly Recomended vo kategorijata "Urban".

Fotografijata sto tolku visoko e kotirana za 2008 godina mene mi e najomilena od site negovi sliki i me raduva sto ja pratil tokmu nea.

Chestito Branko!

Povekje za ova kje najdete tuka http://poty2008.dcmag.co.uk/winners/Urban.aspx





Изменето од Zoran K - 15.Април.2009 во 04:08
Кон врв
Igor-T Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Март.2006
Статус: Офлајн
Поени: 622
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Igor-T Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 00:43
Super.
Braos za Branko.


Pozdrav

Igor


Кон врв
stariot Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Август.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 194
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај stariot Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 01:06


BRANKO MAJSTORE!!!


Najdobro e da molcis i da te smetaat za budala, otkolku da kazes nesto i site somnezi da isceznat.
Кон врв
branko_k Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 682
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај branko_k Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 01:48
Fala vi na chestitkite. Zoran, interesno e shto jas seushte ja chekam mojata kopija od spisanieto, iako toa e do nekade za ochekuvanje so nashava poshta... :)
pozdrav


Изменето од branko_k - 15.Април.2009 во 01:49
Кон врв
m_p Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Јуни.2008
Локација: Trinidad and Tobago
Статус: Офлајн
Поени: 107
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај m_p Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 01:52
BRAVO !!!
Кон врв
bobicar1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 13.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 1099
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bobicar1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 01:54
Честитки
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 02:10
ejjj koja fotografija!
bravo! cestitki i pozdrav i do "modelot"! :)
Кон врв
Zoran K Кликни и види ги опциите
Модератор
Модератор
Лик (аватар)

Регистриран: 17.Април.2006
Статус: Офлајн
Поени: 3244
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Zoran K Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 03:56
Branko, ne znam kako stojat rabotite so nashata poshta, no ako ne ti stigne za nedela-dve , javi mi da ti kupam eden primerok od tuka dodeka se ushte se na prodazhba.

Ke ti go chuvam i ke ti go donesam prva prilika koga kje dojdam vo Makedonija.

Pechatenjeto e napraveno odlichno i slikata ti se naogja na desna strana.
Кон врв
itan14 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Јануари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 545
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај itan14 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 08:23
Bravo аплауз
Кон врв
dimi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 20.Септември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 406
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај dimi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 10:59
bravo!
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 11:23
aferin Branko da ti se kotet!

braos be zoki, znaci kako e super sea post festum da kazes deka taa ti e najomilena hehehhehehe... sho ubao

Branko, bvraos use ednas
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
nikola_bb Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор


Регистриран: 19.Јануари.2006
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 201
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nikola_bb Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 15:44
cestitki i od mene
Кон врв
zatko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 28.Октомври.2005
Локација: Australia
Статус: Офлајн
Поени: 388
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zatko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 19:13
cestitkiаплауз
www.blissvp.com
Кон врв
jblagoja Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 14.Декември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 79
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај jblagoja Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Април.2009 во 20:16
Bravo Branko sekoja cest!

Nego kako ne se seti da ja pratis na Fotomedia, mozebi i ke ja zabelezese nekoj od zirito



Изменето од jblagoja - 15.Април.2009 во 20:20
Computers are useless. They can only give you answers. (Pablo Picasso)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  12>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,141 секунди.