IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Филозофија и психологиjа
  Активни теми Активни теми RSS - Не можам да спијам...
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Не можам да спијам...

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 26>
Автор
Порака
karamandi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 19.Ноември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 1496
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај karamandi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2009 во 17:14
jas legnuvam i odma zaspivam
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 15.Јануари.2009 во 20:10
KOGA IMAM PROBLEM ,TOGAS SAMO NE SPIJAM
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 16.Јануари.2009 во 23:09
ако следниот ден ми е напорен,па размислувам нешто
инаку за 3 сек веќе спијам
Кон врв
Andjelina Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Miss High Hill’s

Регистриран: 07.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 14129
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Andjelina Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2009 во 00:25
форумов не ме пушта да спијам
и како што еднаш рече другарот збунет-
одкако ве запознав вас сите пријатели ми се досадни....
или така некакозбунетост
Никогаш не научив дали е подобро да носиш патики или штикли кога ќе тргнеш во потрага по делот од душата кој ти недостасува

Кон врв
ZoraNaSlobodata Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2008
Статус: Офлајн
Поени: 3392
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ZoraNaSlobodata Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2009 во 03:33
Имам голем проблем со спиењето,неможам да заспијам мин 1 сат од ко ќе легнам,се разбира некогаш можи да земе и 3-4 сати.Многу мака мачам.
За нея ние живеемъ,за нея ние мремъ!
Кон врв
Eli Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 1968
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Eli Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2009 во 11:08
Originally posted by ZoraNaSlobodata ZoraNaSlobodata напиша:

Имам голем проблем со спиењето,неможам да заспијам мин 1 сат од ко ќе легнам,се разбира некогаш можи да земе и 3-4 сати.Многу мака мачам.


Istiot problem go iam..
Човекот секогаш треба да остане човек,без разлика со што се бави и каков успех има..
Кон врв
zbunet Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Претседник Зеленковски

Регистриран: 24.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 15549
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zbunet Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 17.Јануари.2009 во 12:11
Namest ovci da brojam, strelam politicari, me molat da gi postedam i praat smesni pozi dodeka pagaat polni so olovo
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2009 во 12:52
nekolku soveti za dobar son...
-nikogas ne legnuvajte ,ako ne prisustvuvate barem malku na forumot IDIVIDI...
-nikogas ne legnuvajte pred 24.00...garant potkrepeno so dokazi i iskazi na vidni licnosti od forumot...
-nikogas ne ostanuvajte do docna nautro ...isto i ova!
-koristete po moznost pernicinja za dvajca...iako ste mozebi sami..
-ne gledajte niz prozorec,moze nesto da ve iznenadi..strasiloto na primer....ili nedaj boze...baba roga...
-ako se prevrtuvate,pravete go sekogas samo vo edna nasoka za da moze da se odvrtite..vo sprotivno moze da se smotate...
-ne brojte ovci..moze da vi iskrsne idea za mal i golem biznis...
-izbegavajte seks pred spienje...moze da ve ostavi bez son,bez razlika na ishodot...dobar-los..
-ne spijte so racete nadvor i nagore...moze da ve fati nesto za raka i da ve izvadi od takt...makar i nisto da nema...pr.strasiloto od prethodnata tocka...
-mislete na licnosta sto ja mrazite,ako imate takva..ako ne izmislete ja...polesno ke zaspiete..garant potvrdeno od vidni naucnici i psiholozi...
-nikogs ne se fakajte za polnite organi,dokolku gi poseduvate ,pogotovo ako ste so partner-ka..moze da bide kobno po vasiot son....
 
 
...i taka natamu i taka navamu....do sabajle...
 
 
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
ANITA11 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 04.Јануари.2009
Статус: Офлајн
Поени: 21488
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ANITA11 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2009 во 12:59
ZAGOR AJ KE GO PROBAM OVA
Кон врв
zagor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Уникатен песимист

Регистриран: 27.Септември.2007
Локација: Congo
Статус: Офлајн
Поени: 12850
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај zagor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2009 во 13:14
...vnimavaj samo,ne e loso da bides pod moj...nadzor!...ti garantiram nema da te ....plasam!задоволство
...zagor e ziv,se drugo e laga.
Кон врв
mrzla Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
натурална девојка

Регистриран: 14.Мај.2008
Статус: Офлајн
Поени: 13330
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mrzla Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2009 во 16:58
ноќеска неможав да спијам
имав страшни главоболки
Кон врв
Anarchy Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Фатенко

Регистриран: 19.Март.2009
Статус: Офлајн
Поени: 6676
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Anarchy Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2009 во 18:14
jas noke ne mozam da spijam veke 5-6 godini sigurno,sekoe utro posle 5 zaspivam...pomossssssssssssssss
Кон врв
criminal-F Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 02.Јануари.2009
Локација: Japan
Статус: Офлајн
Поени: 173
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај criminal-F Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2009 во 21:18
da i jas nemozam da spijam zato sedam do 4 sabajle
Кон врв
nelson Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
НАИВЕН НА МАЈКА

Регистриран: 11.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 6313
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај nelson Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 02.Април.2009 во 21:21
nesonica...skoro sekoja vecer...
Zeleo bih da te, vezanih ociju, prepoznajem u hiljadama.Ala bih se napipao!
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 1617181920 26>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,312 секунди.