IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Фотографија, камери и видео
  Активни теми Активни теми RSS - ПОМОШ: Unisntall na Adobe CS3 studio
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

ПОМОШ: Unisntall na Adobe CS3 studio

 Внеси реплика Внеси реплика
Автор
Порака
kostovigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kostovigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Тема: ПОМОШ: Unisntall na Adobe CS3 studio
    Испратена: 31.Март.2009 во 14:14
Сакам да ставам CS4 и пробував да ја извадам претходната верзија, CS3. Корисам Vista Ultimate 32bit и преку Programs and Features не сака да се uninstall-ира. Пробав мануелно на одредени програми од студиото, дел се извадија, дел не. Ми текна да пробам преку safe mode и таму истото се случува. Друго не успеав да најдам. На Google слабо сретнав вакво нешто.

Дополнително: Во Programs and Feauteres, не знам како, ама ми прикажува два пати инсталирано Add or Remove Adobe CS3 Master Collection, првото инсталирано на 25.10.2008 второто на 15.02.2009. Ова второво не се сеќавам дека сум инсталирал Adobe studio тогаш, а датумот на првата инсталација е точна. Е сега, ако направам Uninstall на ова непознатово, ми јавува грешка "Critical errors were found in setup - Incompatible payloads already instaled" а на првата инсталација при uninstall ми прави проблем, опишан горе пред Edit делот.

Заборавив да допишам дека користам верзија на Adobe која што не ми дозволува да направам update на програми поради лиценцата, така што update немам направено на студиото.

Некој имал вакви проблеми?
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 14:47
a da si napravish prvo uninstal na vista-ta? намигнување ...seriozno

na mojot xp momentalno imam instalirano photoshop CS3, illustrator CS3, premierre pro CS3, lightroom 2   i   photoshop CS4
site rabotat bez problem...
Кон врв
kostovigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kostovigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 14:53
А бе и мене ми работеа без проблем, што се има случено сега, појма немам. Како и да е, ако не најдам решение за проблемот ,викендов ќе преформатирам.

зошто имаш CS3 и CS4 Photoshop?

Фала инаку за советот :)
Кон врв
mdeni Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 23.Август.2007
Статус: Офлајн
Поени: 719
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај mdeni Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 14:56
И јас имав дупло ЦС3 и ЦС4, за дур се навикнам малце. Ама форматирав пред месец дена и сега само ЦС4. Значи менеми беше да не незнам да се снајдам.
Да чита некој странец ќе си рече, лелеее колку се расфрлаат со пари овие, па после државата ќе им е сиромашна. Два Фотошопа на компјутер имаат...
Кон врв
branko_k Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 10.Јуни.2007
Статус: Офлајн
Поени: 682
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај branko_k Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 16:07
Кон врв
KoKi Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 18.Ноември.2005
Статус: Офлајн
Поени: 466
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај KoKi Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 16:45
Originally posted by kostovigor kostovigor напиша:



зошто имаш CS3 и CS4 Photoshop?




dobro prasanje среќа nemam odgovor голема%20насмевка (ne mi teknalo da go izbrisam)
Кон врв
ang3l4o Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Февруари.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 230
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ang3l4o Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 20:42
Najdi "Your uninstaller 2008" na net i probaj da napravis uninstall preku nego. I da ima nesto defekt, programceto ke go sredi i ke izbrise se sto cs3 ima zapisano vo registry, taka da nema da imas problemi pri instalacija na cs4.
Кон врв
сашо Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 08.Декември.2006
Статус: Офлајн
Поени: 538
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај сашо Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 22:17
mislam deka programata se vikase my uninstaler ama mozda sum janlash ili e postara verzija na ova sto ti se nudi pogore....

ona sto Branko ti go nudi, ima 3 "public" levels i 2 "hidden" demek... sum gi probal, i mene ne mi zavrshija rabota skroz..... ima i nekoj microsoft tezok orac uninstaler za zaebani softveri, ama i toj ne mi pomogna... (zboram za cs3)...
jas duri ne mozev da skinam adobe reader na kraj, care mi bese vo safe mode, so toa na microsoft alatceto da go prekrstam folderot vo program files od adobe vo gulabarnik - posle mozev da krknam lesno....

ete, ako nesto ti pomognav
objektiv pred aparat, subjektiv pozadi
Кон врв
kostovigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kostovigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 23:09
Script-тата од Adobe ја видов, ама ми изгледаше сумњива и башка пишува дека е за Beta pre-release, што не знам дали ќе работи кај мене.
Денес ми спомнаа за тоа Your unistaler, ќе го пробам тоа, па ако се среди ќе пишам тука да ве известам сите.


Фала ви на сите
Кон врв
kostovigor Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 30.Ноември.2007
Статус: Офлајн
Поени: 139
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај kostovigor Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Март.2009 во 23:25
Your Uninstaler заврши одлична работа.

Фала уште еднаш (за одјава)
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,172 секунди.