IDIVIDI forum Веб сајт
почетна страница почетна страница > Стил на живот > Мистерии и астрологија
  Активни теми Активни теми RSS - Иван од Куманово
  најчести прашања најчести прашања  Пребарувај форум   Настани   Регистрирајте се Регистрирајте се  Влез Влез

Иван од Куманово

 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
Автор
Порака
МАРШАЛ Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
ГРОБАР ДО ГРОБА

Регистриран: 06.Февруари.2007
Статус: Офлајн
Поени: 44396
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај МАРШАЛ Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 12:11

mozam da iskomentiram samo taka sto kje se posluzam so edna pogovorka ....... lekot nekogas ne vredi ni pet pari no treba da se pobara ........ najubavo znaat dali e navistina taka onie koi go pobarale ...... a stom molcat , ne se javuvaat so obvinuvanja , ocigledno e deka imaat dobra pricina da ne go pravat toa ...........

Кон врв
bijonse1 Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
bella Madonna

Регистриран: 14.Јануари.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 16521
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај bijonse1 Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 24.Март.2009 во 17:25
Acelera dovolno sto pisuva za nego , dovolno sto otvori tema i dovolno sto site komentirame za nego , bez razlika na komentarot........celta e postignata ........ posledicite mozat da bidat fatalni ....
Ne si igrajte lugje so prirodata ona i samo ona moze da napravi selekcija , promena i cuda ..........ama i da kazni nepovratno ....a site imame eden zivot ne vredi da se rizikuva ...............a na zalost nikoj ne misli za posledicite ..............

Sekogas treba pred da se prifati bilo sto... sami ili od strucnjak barajte objasnuvanje .........na kakov nacin e mozno toa??
Prirodata i medicinata sekogas na ..........ZASTO davaat logicen naucen ili bilo kakov odgovor........ ZATOA !!!

Ovde ne e slucaj taka ............za bilo sto i nacin na lekuvanje mozam da go pobijam so dokazani fakti naucni ili prirodni zakoni........eve neka izleci neka napravi da nema pagjanje .....neka se sprotistavi na zakonot na gravitacija...lecel migrena ....dali voopsto se znae sto e migrena i cija posledica e ..........od koi promeni vo mozokot?
Nesoodvetnoto postavuvanje na dijagnoza i nesoodvetnoto lekuvanje e pricina za neizlekuvanje kako i nenavremenoto reagiranje i nepovratno ostetuvanje na kletkite ....no toa e dolga prikazna .......nie sme ovde na forumot da se opustime , druzime ....da polemizirame
da se sovetuvame - pomagame megju sebe so iskustva ama najmalku sme ovde da prifatime i komentirame marketing
na nedokazani opasni po zdravje raboti....velite ne zema pari...kolku ke ostavite!!.....a dali znaete kolku narod ide kaj nego?? Ovde takov e mentalitetot sto pravi edniot ke pravi i drugiot i tretiot.....i uste da se nafiluva so nekoj ko bajagi uspeh izlekuvanje...ehehe kade ke se vidi krajot....
I bi prasala dali cela posiroka familija se zdravi pravi kako i samiot toj.....stom ima lek za sve??


Veruvajte nitu vredi nitu si dozvoluvam da go procitam objasnuvanjeto i nacinot na "lekuvanje" na doticnata osoba ova e sramota za necenzuriranje vo sekoj domen na negovo deluvanje.....

Изменето од bijonse1 - 24.Март.2009 во 17:47
Кон врв
Wonderful_Life Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Амбициозна Бебушка

Регистриран: 30.Декември.2008
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 7264
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Wonderful_Life Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 25.Март.2009 во 20:08
Originally posted by miroslav_g8 miroslav_g8 напиша:

mozam da iskomentiram samo taka sto kje se posluzam so edna pogovorka ....... lekot nekogas ne vredi ni pet pari no treba da se pobara ........ najubavo znaat dali e navistina taka onie koi go pobarale ...... a stom molcat , ne se javuvaat so obvinuvanja , ocigledno e deka imaat dobra pricina da ne go pravat toa ...........




Lugeto koga si maat maka veruj deka ke veruvaat vo se i podsvesno si mislat deka gi leci no sto znam samo nekako coecevo ne mi izgleda za nekoj koj sto stvarno moze da izleci
Gospod gi sozdal zenskite,zasto imal smisla za ubavina, a maskite zasto imal smisla za humor
Кон врв
goodhard Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 06.Април.2009
Статус: Офлајн
Поени: 22
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај goodhard Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Април.2009 во 10:54
Jas sum od Kumanovo i imam slusano mnogu verzii za toj covek. Licno ne go znam ama imam slusnato i pozitivni i negativni muabeti, taka da neznam sto da se kaze i sto da se veruva, znam samo deka koga covek si ima maka vredi se da se proba .........
Кон врв
магаре Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Мај.2009
Локација: Macedonia
Статус: Офлајн
Поени: 12
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај магаре Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Мај.2009 во 22:12
Иван е преварант.Еден мој познајник на времето беше у ’шема’ со него од типот дознавање на вашите проблеми додека чекате ред ’заедно’ секој со своја мака, па после кога ќе влезете внатре ве бомбардира со вашите проблеми и нормално подпаѓате под негова сугестија итн.За Ваше добро верувајте ми.Искрено член од Куманово.
Кон врв
Renatax Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 27.Декември.2008
Статус: Офлајн
Поени: 11613
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Renatax Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 03.Јуни.2009 во 21:53
Nekolku nedeli nanazad...gi nema redicite pred ''ordinacijata '' na Ivan...bash mi padna vo ochi bidejkji sekojdnevno minuvam od tamu.
Кон врв
Hyperborean Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 03.Јуни.2009
Статус: Офлајн
Поени: 27
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Hyperborean Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 04.Јуни.2009 во 03:14
Очигледно сите во Македонијава оздравеа со вуду магија !

Да живее Иван, Глорија и Саше Фактор Икс!
Кон врв
Vercingetorix Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 12.Јули.2009
Статус: Офлајн
Поени: 421
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Vercingetorix Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 31.Јули.2009 во 23:51
Прв пат слушам за овој тип
Кон врв
DDarko Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
Миротворец

Регистриран: 14.Мај.2009
Статус: Офлајн
Поени: 4356
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај DDarko Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 13.Август.2009 во 07:29
Abe begaj...Haha...
Cela Biblija si ima napishano za Bog, a toj veli ovaka onaka...
Ili ona deka 100% chovek, pa chovek bes duh i dusha mozhe li da e chovek? - Ne.
Ili toa da soberesh 10 dushi i da prochitash kniga m.s li ne znam kako beshe, toa e isto kako shto Milan tarot i zboruvashe na edna zhena da stavi guma pod labavoto da ne ja sledi nesreka.

Кон врв
ivaniscelitel Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член


Регистриран: 27.Октомври.2009
Статус: Офлајн
Поени: 5
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај ivaniscelitel Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2009 во 22:59
do site citateli na forumot da ne treskaat gluposti zosto im e krivo i se lubomorni na uspehot i slavata sto ja ima postignato ivan za 28 godini sto raboti so luge i kaj ivan doagat i po 6000 luge na den. ivan raboti so dokazi sto go potvrduva i oficialnata medicina sto so dokazi nikoj vo svet ne izlegol osven ivan i samite luge sto se ozdraveni javno go kazuvat toa ivan raboti besplatno zosto e edinstven covek sto raboti bozja rabota. dali sakate da begate od vistinata no faktite zboruvat se ivan pomaga humanitarno na celiot svet vo sekoj pogled kolku siromasi ivan prehranuva.da znaat site prevaranti..gledaci,gataci tarot ,bioenergeticari,i takanareceni isceliteli i drugi prevaranti ako nemate rabota ivan ne vi e kriv zosto gi lazete ligeto i ste stavile skapi tarifi.lugeto ja znaat vistinata i ne se obiduvajte da sirite lazna propaganda po sekoja cena pa i ovdeka na forumot.
Кон врв
емил Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)
зависник идивидовски

Регистриран: 11.Август.2009
Статус: Офлајн
Поени: 85186
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај емил Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 27.Октомври.2009 во 23:14
Моjата приjателка Маjчка е од Куманово и она ми кажа ке човекот ич не е со целиот си мозок.
 
Да се чуди човек коj им дава трибина на изjaва на такви луге.....не%20знам 
Кон врв
D.D.ZM Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај D.D.ZM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 15:31
Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

mozam da iskomentiram samo taka sto kje se posluzam so edna pogovorka ....... lekot nekogas ne vredi ni pet pari no treba da se pobara ........ najubavo znaat dali e navistina taka onie koi go pobarale ...... a stom molcat , ne se javuvaat so obvinuvanja , ocigledno e deka imaat dobra pricina da ne go pravat toa ...........




Ај и јас несто да казам
ме испровоцира ова
имам оден кај иван пред 3 год
проблемот шо гоимав веке го немам
не е до лична сугестија оти пре тоа сум бил и на друго место
а секој ќоек лекот го наога на ралзични места.
има еден текст од стариот завет на библијата баш за овије гледачи бајачи исцелители
вика вака

Човек ако оди кај бајач гледач и сл. и ако нешто не му помине и не му се оставри тогаш тоане е од бога дадено
а ако на човек нешто му помине маката што си ја има
тогаш тоа е од Бога дадено.
Кон врв
Tetratka Кликни и види ги опциите
Сениор
Сениор
Лик (аватар)

Регистриран: 25.Септември.2008
Локација: дрвара
Статус: Офлајн
Поени: 5153
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај Tetratka Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 15:40
Originally posted by D.D.ZM D.D.ZM напиша:

Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

mozam da iskomentiram samo taka sto kje se posluzam so edna pogovorka ....... lekot nekogas ne vredi ni pet pari no treba da se pobara ........ najubavo znaat dali e navistina taka onie koi go pobarale ...... a stom molcat , ne se javuvaat so obvinuvanja , ocigledno e deka imaat dobra pricina da ne go pravat toa ...........




Ај и јас несто да казам
ме испровоцира ова
имам оден кај иван пред 3 год
проблемот шо гоимав веке го немам
не е до лична сугестија оти пре тоа сум бил и на друго место
а секој ќоек лекот го наога на ралзични места.
има еден текст од стариот завет на библијата баш за овије гледачи бајачи исцелители
вика вака

Човек ако оди кај бајач гледач и сл. и ако нешто не му помине и не му се оставри тогаш тоане е од бога дадено
а ако на човек нешто му помине маката што си ја има
тогаш тоа е од Бога дадено.


изненадување...е баш ме интересира каде точно тоа се наоѓа во Стариот Завет...збунетост
Сети се на “судиите“ и пророк Илија како ги изобличуваат таквите гатачи гледачи и лажни пророци ... Ваал... Астарта, (Ашторет) и ханаанските богогнасни дела... и жреци...


Изменето од Tetratka - 08.Декември.2009 во 15:41
за секој случај - користете ГРОМОБРАН!!!

Кон врв
D.D.ZM Кликни и види ги опциите
Нов член
Нов член
Лик (аватар)

Регистриран: 06.Октомври.2008
Статус: Офлајн
Поени: 17
Опции за коментарот Опции за коментарот   Благодарам (0) Благодарам(0)   Цитирај D.D.ZM Цитирај  Внеси репликаОдговор Директен линк до овој коментар Испратена: 08.Декември.2009 во 22:18
Originally posted by Tetratka Tetratka напиша:



Originally posted by D.D.ZM D.D.ZM напиша:

Originally posted by МАРШАЛ МАРШАЛ напиша:

mozam da iskomentiram samo taka sto kje se posluzam so edna pogovorka ....... lekot nekogas ne vredi ni pet pari no treba da se pobara ........ najubavo znaat dali e navistina taka onie koi go pobarale ...... a stom molcat , ne se javuvaat so obvinuvanja , ocigledno e deka imaat dobra pricina da ne go pravat toa ...........




Ај и јас несто да казам
ме испровоцира ова
имам оден кај иван пред 3 год
проблемот шо гоимав веке го немам
не е до лична сугестија оти пре тоа сум бил и на друго место
а секој ќоек лекот го наога на ралзични места.
има еден текст од стариот завет на библијата баш за овије гледачи бајачи исцелители
вика вака

Човек ако оди кај бајач гледач и сл. и ако нешто не му помине и не му се оставри тогаш тоане е од бога дадено
а ако на човек нешто му помине маката што си ја има
тогаш тоа е од Бога дадено.
изненадување...е баш ме интересира каде точно тоа се наоѓа во Стариот Завет...збунетостСети се на “судиите“ и пророк Илија како ги изобличуваат таквите гатачи гледачи и лажни пророци ... Ваал... Астарта, (Ашторет) и ханаанските богогнасни дела... и жреци...


utre ke pobaram i ke ti kazam na kja strana e
a moze i ke ja skeniram pa ke prikacam i slika
Кон врв
 Внеси реплика Внеси реплика страница  <1 34567>
  Сподели тема   

Скок до Овластувања Кликни и види ги опциите

Forum Software by Web Wiz Forums® version 10.03
Copyright ©2001-2011 Web Wiz Ltd.

Страницата е генерирана за 0,109 секунди.